Йорданка Благоева представи биографичната си книга „Босоногата кралица“

Йорданка Благоева представи биографичната си книга „Босоногата кралица“

Йорданка Благоева, първата българска световна рекордьорка в леката атлетика и олимпийска вицешампионка в скока на височина от Мюнхен 1972 г. представи днес биографичната си книга „Босоногата кралица“.

Стефка Костадинова връчи приза на Тайбе Юсеин за спортист №1 на България

Стефка Костадинова връчи приза на Тайбе Юсеин за спортист №1 на България

Стефка Костадинова короняса Тайбе Юсеин за Спортист № 1 на България за 2018 година. Председателят на БОК връчи ценния приз на световната и европейска шампионка в борбата на тържествена Гала в зала Арена Армеец.

БОК връчи годишните си награди заедно със спортните Икари за 2018 г.

БОК връчи годишните си награди заедно със спортните Икари за 2018 г.

Българският олимпийски комитет връчи своите награди заедно с годишните спортни Икари на тържествена церемония в Националната галерия „Двореца“ в столицата.

Боян Радев събра шампиони и медалисти на юбилей

Боян Радев събра шампиони и медалисти на юбилей

Двукратният олимпийски шампион Боян Радев събра шампиони и медалисти на 50-годишния си юбилей от спечелването на втория си златен олимпийски медал от Мексико 68.

Над 120 учители взеха участие в националната олимпийска конференция

Над 120 учители взеха участие в националната олимпийска конференция

Националната спортна академия „Васил Левски“ за пореден път бе домакин на най-значимия методически форум по олимпийско възпитание и образование.

Представянето на българите във Ванкувър

Шорттрек:

ЖЕНИ:

  • 500 м:
    • Евгения Раданова  9, отпада на четвъртфинал
    • Марина Георгиева-Николова – 32, два фаулстарта в сериите
  • 1500 м:
    • Евгения Раданова – 7,  Марина Георгиева-Николова – 17.
  • 1000 м:
    • Евгения Раданова – отпада в квалификациите

МЪЖЕ:

  • 1000 м:
    • Асен Пандов – 31, остава последен в серията си.

 

СНОУБОРД

ЖЕНИ:

  • бордъркрос:
    • Александра Жекова пада тежко в  тренировъчното спускане и не завършва квалификациите.

МЪЖЕ:

  • паралелен гигантски слалом:
    • Иван Ранчев -  26.

 

ШЕЙНИ

МЪЖЕ: единично:  Петър Илиев – 35, Иван Папукчиев – 37.

 

БИАТЛОН

МЪЖЕ:

  • 10 км:
    • Красимир Анев – 25
    • Михаил Клечоров – 59
    • Мирослав Кенанов – 82 
    • и Владимир Илиев - 83.
  • преследване:
    • Михаил Клечоров – 44
    •  и Красимир Анев – 45.
  • 20 км:
    • К.Анев – 25
    • М.Клечоров – 63
    • В.Илиев – 79
    • М.Богданов - 84.
  • щафета: България – 16.

ЖЕНИ:

  • 7.5 км:  Нина Кленовска – 62.
  • 5 км:  Нина Кленовска – 48.

 

СКИ-БЯГАНЕ

МЪЖЕ:

  • 15 км:
    • Веселин Цинзов – 50.
  • 30 км преследване:
    • Веселин Цинзов – не завършва.

ЖЕНИ:

  • 10 км:
    • Антония Григорова – 60
    • Теодора Малчева – 66.
  • 15 км преследване:
    • Антония Григорова – 62.

 

СКИ-АЛПИЙСКИ

МЪЖЕ:

  • спускане:
    • Стефан Георгиев – пада по трасето.
  • супер Г:
    • Стефан Георгиев – 41.
  • суперкомбинация:
    • Стефан Георгиев – 34.
  • гигантски слалом:
    • Стефан Георгиев – 48.
  • слалом:
    • Килиан Албрехт -20 и Стефан Герогиев – 25.

ЖЕНИ:

  • спускане:
    • Мария Киркова – 33.
  • супер Г:
    • Мария Киркова – не завършва.
  • гигантски слалом:
    • Мария Киркова – не завършва І манш.
  • слалом:
    • Мария Киркова – не завършва І манш.

Спонсори

София 1000, ул. "Ангел Кънчев" № 4
тел. (+359 2) 987 5695
факс (+359 2) 987 0379

 

logo off

@ 2014 All Rights Reserved

Created by Web Publishing House JSC