Олимпийските легенди: Продължаваме заедно

Олимпийските легенди: Продължаваме заедно

Уникален спектакъл беляза края на кампанията в 2018 г. – годината в която София бе Европейска столица на спорта. Галата бе организирана от Столична община и София – Европейска столица.

Олимпийски легенди с послание

Олимпийски легенди с послание

Олимпийските ни шампиони Стефка Костадинова, Ваня Гешева, Мария Гроздева, Екатерина Дафовска, Здравка Йорданова, както и Йорданка Благоева, Ина Ананиева се включиха в спектакъла „София - Евростолица на спорта“ с послание.

Стефка Костадинова и куп легенди събра Христо Стоичков

Стефка Костадинова и куп легенди събра Христо Стоичков

Председателят на БОК Стефка Костадинова, както и куп легенди на родния спорт събра презентацията на книгата на Христо Стоичков с автор Владимир Памуков.

Младите български олимпийци с ново признание след успехите в Аржентина

Младите български олимпийци с ново признание след успехите в Аржентина

Младите български олимпийци получиха ново признание за отличното си представяне на игрите в Буенос Айрес. Медалистите и техните треньори бяха наградени днес от спонсора на Българския олимпийски комитет Fibank за големите успехи в Аржентина.

Стефка Костадинова посрещна младите олимпийци

Стефка Костадинова посрещна младите олимпийци

Председателят на Българския олимпийски комитет (БОК) Стефка Костадинова посрещна българските спортисти и треньориq участвали на третите младежки олимпийски игри в Буенос Айрес (Аржентина).

Гребане

Българските гребци дебютират на игрите през 1968 година в Мексико - Атанас Желев и Йордан Вълчев заемат 4-то място на двойка скул. Най-успешната олимпиада е в Монреал през 1976-а. Националите ни взимат две титли и сребро. Здравка Йорданова и Светла Оцетова триумфират със златото на двойка скул, а Сийка Келбечева и Стоянка Груйчева на двойка без рулеви. Квартетът Гинка Гюрова, Лиляна Васева, Марийка Модева, Рени Йорданова и Капка Георгиева са втори на четворка скул с кърмчия. През 2000 година в Сидни Румяна Нейкова печели първия медал в най-престижната дисциплина на гребането, скифа - сребро. Четири години по-късно в Атина първия медал в скифа при мъжете взима бургазлията Иво Янакиев - бронз.

Медалисти

  • Copy of Иво Янакиев

    2004s ivo_janakiev Olympic games Атина 2004
    Medal bronze 
    Federation  Rowing 
    Sport 
    Discipline  скиф 
  • Copy of Румяна Нейкова

    2004sa neykova Olympic games Атина 2004
    Medal bronze 
    Federation  Rowing 
    Sport 
    Discipline  скиф 
  • Copy of Румяна Нейкова

     2000s rumyananeykova Olympic games Сидни 2000
    Medal silver 
    Federation  Rowing 
    Sport 
    Discipline  скиф 
  • Copy of Магдалена Георгиева

     1988s magdalenageorgieva Olympic games Сеул 1988
    Medal bronze 
    Federation  Rowing 
    Sport 
    Discipline  скиф 
  • Copy of Лалка Берберова, Радка Стоянова

     1988s rowing_w2n Olympic games Сеул 1988
    Medal silver
    Federation  Rowing 
    Sport 
    Discipline  двойка скул без рулеви 
  • Copy of Виолета Нинова, Стефка Мадина

    1988s ninovamadina Olympic games Сеул 1988
    Medal bronze 
    Federation  Rowing 
    Sport 
    Discipline  двойка скул 
  • Copy of Минчо Николов, Богдан Добрев, Иво Русев, Любомир Петров

     1980s rowingm4x Olympic games Москва 1980
    Medal bronze 
    Federation  Rowing 
    Sport 
    Discipline  четворка скул 
  • Copy of Анка Бакова , Долорес Накова, Мариана Сербезова, Румеляна Бончева, Анка Ефтимова- рулеви

     1980s rowing4_w Olympic games Москва 1980
    Medal bronze 
    Federation  Rowing 
    Sport 
    Discipline  четворка скул 
  • Copy of Сийка Келбечева и Стоянка Груйчева

     1980s kelbechevagruycheva Olympic games Москва 1980
    Medal bronze
    Federation  Rowing 
    Sport 
    Discipline  двойка без рулеви 
  • Copy of Гинка Гюрова, Искра Велинова, Марийка Модева, Рита Тодорова, Надя Филипова - рулеви

     1980s rowing4_w2 Olympic games Москва 1980
    Medal silver 
    Federation  Rowing 
    Sport 
    Discipline  четворка скул 
  • Copy of Сийка Келбечева и Стоянка Груйчева

     1976s kelbecheva_gruycheva Olympic games Монреал 1976
    Medal gold 
    Federation  Rowing 
    Sport 
    Discipline  двойка без рулеви 
  • Copy of Здравка Йорданова и Светла Оцетова

     1976s otsetova_yordanova Olympic games Монреал 1976
    Medal gold 
    Federation  Rowing 
    Sport 
    Discipline  двойка скул 
  • Copy of Гинка Гюрова, Лиляна Васева, Марийка Модева Рени Йорданова Капка Георгиева - рулеви

     1976s rowing4 Olympic games Монреал 1976
    Medal silver 
    Federation  Rowing 
    Sport 
    Discipline  четворка с рулеви 
  • Copy of Румяна Нейкова

     16-neikova1 Olympic games Пекин 2008
    Medal gold
    Federation  Rowing
    Sport  гребане
    Discipline  скиф
  • Иво Янакиев

    2004s ivo_janakiev Олимпийски игри Атина 2004
    Медал бронз 
    Федерация  Гребане 
    Спорт 
    Дисциплина  скиф 
  • Румяна Нейкова

    2004sa neykova Олимпийски игри Атина 2004
    Медал бронз 
    Федерация  Гребане 
    Спорт 
    Дисциплина  скиф 
  • Румяна Нейкова

     2000s rumyananeykova Олимпийски игри Сидни 2000
    Медал сребро 
    Федерация  Гребане 
    Спорт 
    Дисциплина  скиф 
  • Магдалена Георгиева

     1988s magdalenageorgieva Олимпийски игри Сеул 1988
    Медал бронз 
    Федерация  Гребане 
    Спорт 
    Дисциплина  скиф 
  • Лалка Берберова, Радка Стоянова

     1988s rowing_w2n Олимпийски игри Сеул 1988
    Медал сребро
    Федерация  Гребане 
    Спорт 
    Дисциплина  двойка скул без рулеви 
  • Виолета Нинова, Стефка Мадина

    1988s ninovamadina Олимпийски игри Сеул 1988
    Медал бронз 
    Федерация  Гребане 
    Спорт 
    Дисциплина  двойка скул 
  • Минчо Николов, Богдан Добрев, Иво Русев, Любомир Петров

     1980s rowingm4x Олимпийски игри Москва 1980
    Медал бронз 
    Федерация  Гребане 
    Спорт 
    Дисциплина  четворка скул 
  • Анка Бакова , Долорес Накова, Мариана Сербезова, Румеляна Бончева, Анка Ефтимова- рулеви

     1980s rowing4_w Олимпийски игри Москва 1980
    Медал бронз 
    Федерация  Гребане 
    Спорт 
    Дисциплина  четворка скул 
  • Сийка Келбечева и Стоянка Груйчева

     1980s kelbechevagruycheva Олимпийски игри Москва 1980
    Медал бронз
    Федерация  Гребане 
    Спорт 
    Дисциплина  двойка без рулеви 
  • Гинка Гюрова, Искра Велинова, Марийка Модева, Рита Тодорова, Надя Филипова - рулеви

     1980s rowing4_w2 Олимпийски игри Москва 1980
    Медал сребро 
    Федерация  Гребане 
    Спорт 
    Дисциплина  четворка скул 
  • Сийка Келбечева и Стоянка Груйчева

     1976s kelbecheva_gruycheva Олимпийски игри Монреал 1976
    Медал злато 
    Федерация  Гребане 
    Спорт 
    Дисциплина  двойка без рулеви 
  • Здравка Йорданова и Светла Оцетова

     1976s otsetova_yordanova Олимпийски игри Монреал 1976
    Медал злато 
    Федерация  Гребане 
    Спорт 
    Дисциплина  двойка скул 
  • Гинка Гюрова, Лиляна Васева, Марийка Модева Рени Йорданова Капка Георгиева - рулеви

     1976s rowing4 Олимпийски игри Монреал 1976
    Медал сребро 
    Федерация  Гребане 
    Спорт 
    Дисциплина  четворка с рулеви 
  • Румяна Нейкова

     16-neikova1 Олимпийски игри Пекин 2008
    Медал злато
    Федерация  Гребане
    Спорт  гребане
    Дисциплина  скиф

Спонсори

София 1000, ул. "Ангел Кънчев" № 4
тел. (+359 2) 987 5695
факс (+359 2) 987 0379

 

logo off

@ 2014 All Rights Reserved

Created by Web Publishing House JSC