Лумна огънят за зимните игри Пьонгчанг 2018

Лумна огънят за зимните игри Пьонгчанг 2018

В гръцкия град Олимпия, родината на олимпийските игри, бе запален огъня за зимната надпревара в Пьонгчанг 2018.

Двама вицепрезиденти на БОК на Софийския маратон, Йорданка Благоева даде старт

Двама вицепрезиденти на БОК на Софийския маратон, Йорданка Благоева даде старт

Двама вицепрезиденти на БОК дойдоха на Софийския маратон и следяха изкъсо за изрядността на надпреварата. Йорданка Благоева даде старт, а Любо Ганев, който е представител на "Асикс" за България и един от генералните спонсори, стоеше неотлъчно до финалната линия.

Белчо Горанов даде старт на

Белчо Горанов даде старт на "Витоша - моята планина"

Генералният секретар на БОК Белчо Горанов даде старта на четвъртото издание на "Витоша - моята планина" - едно от най-атрактивните и масови планински бягания у нас. И тази година проявата бе част от инициатива "София - Европейска столица на спорта", а организатори са "Витоша ски" АД и Сдружение "Маратон".

Вече 30 години световният връх в скока на височина е български с 209 см

Вече 30 години световният връх в скока на височина е български с 209 см

Днес, 30 август, се навършват точно 30 години от едно историческо за България и за глобалния спорт събитие – поставянето на непокътнатия и до днес световен рекорд 209 см на Стефка Костадинова в скока на височина.

Валентин Андреев с бронз на Европейския олимпийски фестивал в Унгария

Валентин Андреев с бронз на Европейския олимпийски фестивал в Унгария

Валентин Андреев спечели бронз на продължаващия четвърти ден в Унгария Европейски олимпийски младежки фестивал.

КЛАСИРАНЕ НА БЪЛГАРСКИТЕ ОЛИМПИЙЦИ НА ИГРИТЕ В ЛОНДОН 2012

Бадминтон – 1 класиране
Петя Неделчева 17-32
Бокс  - 4
Александър Александров – кат 49 кг 5
Детелин Далаклиев – кат 56 кг 5
Тервел Пулев – кат 91 кг бронз
Стойка Петрова – кат 51 кг 5
Борба - 9

4 свободен стил

Радослав Великов - 55 кг 5
Анатоли Гуйдя - 60 кг 13
Леонид Базан - 66 кг 14
Кирил Терзиев - 74 кг 14
Станка Златева -  жени - 72 кг сребро

4 класически стил

Александър Костадинов - 55 кг 12
Иво Ангелов - 60 кг 7
Христо Маринов - 84 кг 18
Елис Гури - 96 кг 7

Вдигане тежести – 2

Иван Марков - 85 кг 5
Милка Манева - 63 кг 5
Ветроходство - 2
Ирина Константинова уиндсърфинг клас RS:X 22
Йоан Колев уиндсърфинг клас RS:X 26

Волейбол – 12

1  Георги Братоев 4
7  Тодор Скримов 4
9  Добромир Димитров 4
10  Валентин Братоев 4
11 Владимир Николов (кап) 4
12 Виктор Йосифов 4
13 Теодор Салпаров 4
14 Теодор Тодоров 4
15 Тодор Алексиев 4
17 Николай Пенчев 4
18 Николай Николов 4
19 Цветан Соколов 4
Спортна гимнастика - 2
Йордан Йовчев 7
Ралица Милева 56

Художествена гимнастика - 7

Михаела Маевска ансамбъл 6
Ренета Камберова 6
Елена Тодорова 6
Християна Тодорова 6
Цветелина Найденова 6
Катрин Велкова 6
Силвия Митева индивидуално 8

Джудо – 1

Мартин Иванов - до 66 кг 17
Кану Каяк - 1
Мирослав Кирчев - К1 1000 11

Колоездене - 2

Данаил Петров шосе 61
Спас Гюров шосе - не завършва

Лека Атлетика - 8

Ивет Лалова 100 и 200м 19 и 20
Ваня Стамболова 400м с препятствия - не завършва
Силвия Дънекова 3000м с препятствия 38
Венелина Венева скок височина 20
Андриана Бънова троен скок 32
Радослава Мавродиева гюлле - 3 фаула
Виктор Нинов скок височина 28
Георги Иванов гюлле 22

Плувни спортове – 4

Екатерина Аврамова 100м гръб и 200м гръб 31 и 32
Нина Рангелова 100, 200 и 400м св. стил 24, 19 и 23
Петър Стойчев маратон 9
Венцислав Айдарски 1500м свободен стил 28
Спортна стрелба - 4
Мария Гроздева 25м пист., 10м в. пистолет 9 и 24
Антоанета Бонева 25м пист., 10м в. пистолет 9 и 10
Петя Луканова 10м в. пушка, 50м пушка 40 и 30
Антон Ризов 10м в. пушка, 50 м пушка, 50м легнал 22, 24 и 42

Стрелба с лък - 1

Явор Христов 33

Тенис - 2

Цветана Пиронкова 33
Григор Димитров 33

Фехтовка - 1

Маргарита Чомакова сабя 29

 

Общо спортисти - 63

Спонсори

София 1000, ул. "Ангел Кънчев" № 4
тел. (+359 2) 987 5695
факс (+359 2) 987 0379

 

logo off

@ 2014 All Rights Reserved

Created by Web Publishing House JSC