Запалиха огъня на II Европейски игри, факелът е на път за Минск

Запалиха огъня на II Европейски игри, факелът е на път за Минск

Огънят на Вторите Европейски игри бе запален на тържествена церемония в Рим и потегли по 7000-километровия си път до столицата на Беларус Минск, където на 21 юни ще бъдат открити състезанията.

Стефка Костадинова сред поздравилите Христо Меранзов за 85 г. юбилей

Стефка Костадинова сред поздравилите Христо Меранзов за 85 г. юбилей

Десетки олимпийски шампиони и медалисти, призьори от световни и европейски първенства, треньори и функционери се събраха в Музея на спорта за да поздравят Христо Меранзов по случай неговата 85-годишнина.

Общото събрание на БОК промени устава в съответствие с изискванията на  МОК

Общото събрание на БОК промени устава в съответствие с изискванията на МОК

Годишното общо събрание на Българския олимпийски комитет гласува промени в Устава, съобразени с последните изисквания на Международния олимпийски комитет. Корекциите се налагат вследствие на приетата Програма 2020 и последните промени в Олимпийската харта.

Стефка Костадинова гост на Европейското по борба

Стефка Костадинова гост на Европейското по борба

Стефка Костадинова бе днес официален гост на Европейското първенство по борба, което продължава в Букурещ. Председателят на Българския олимпийски комитет пристигна в румънската столица по покана на президента на Международната федерация по борба (UWW) Ненад Лалович. Гост на първенството е и Красен Кралев, министър на младежта и спорта.

Трима вицепрезиденти на БОК на откриването на Мултиевропейското по таекуондо

Трима вицепрезиденти на БОК на откриването на Мултиевропейското по таекуондо

Трима вицепрезиденти на БОК бяха сред официалните лица при откриването на второто Мултиевропейско първенство по таекуондо. Любо Ганев, проф. Пенчо Гешев и Красимир Инински присъстваха на на церемонията в столичната зала Асикс Арена,

БЪЛГАРСКАТА ОЛИМПИЙСКА ДЕЛЕГАЦИЯ

СЪСТАВ
НА БЪЛГАРСКАТА ОЛИМПИЙСКА ДЕЛЕГАЦИЯ
ОЛИМПИЙСКИ ИГРИ ЛОНДОН 2012
Утвърден от Общото събрание на БОК проведено на 26 юни 2012

СПОРТИСТИ

Бадминтон – 1
Петя Неделчева

Бокс  - 4    
Детелин Далаклиев    – кат 56 кг
Александър Александров   – кат 49 кг
Тервел Пулев     – кат 91 кг
Стойка Петрова     – кат 51 кг

Борба - 9  
4 свободен стил 
Радослав Великов    - 55 кг   
Анатоли Гуйдя    - 60 кг 
Леонид Базан     - 66 кг 
Кирил Терзиев    - 74 кг

Станка Златева жени    - 72 кг

4 класически стил  
Александър Костадинов   - 55 кг  
Иво Ангелов     - 60 кг
Христо Маринов    - 84 кг
Елис Гури     - 96 кг

Вдигане тежести – 2
Иван Марков   - 85 кг    
Милка Манева   - 63 кг
     
Ветроходство - 2
Ирина Константинова   уиндсърфинг клас RS:X
Йоан Колев    уиндсърфинг клас RS:X

Волейбол – 12
Георги Братоев
Добромир Димитров
Валентин Братоев
Владимир Николов
Виктор Йосифов
Теодор Салпаров
Теодор Тодоров
Тодор Алексиев
Николай Пенчев
Николай Николов
Цветан Соколов 
Тодор Скримов

Спортна гимнастика - 2
Йордан Йовчев 
Ралица Милева

Художествена гимнастика - 7
Михаела Маевска - ансамбъл 
Ренета Камберова 
Елена Тодорова 
Християна Тодорова 
Цветелина Найденова 
Катрин Велкова 
Силвия Митева - индивидуално

Джудо – 1
Мартин Иванов - до 66 кг

Кану Каяк - 1
Мирослав Кирчев - К1 1000

Колоездене - 2
Данаил Петров - колоездене  шосе
Спас Гюров

Лека Атлетика - 8
Ивет Лалова - А нормативи 100 и 200м, 
Ваня Стамболова - А нормативи 400 м гладко бягане и 400м с препятствие 
Венелина Венева - А норматив скок височина 
Андриана Бънова - А норматив троен скок 
Силвия Дънекова - А норматив 3000м с препятствие
Виктор Нинов - Б норматив скок височина 
Георги Иванов - Б норматив гюлле 
Радослава Мавродиева - Б норматив гюлле

Плувни спортове - 4  
Екатерина Аврамова   А норматив 200 м гръб, Б норматив 200 м гръб
Нина Рангелова       Б норматив 100, 200 и 400 м свободен стил
Петър Стойчев   маратон
Венцислав Айдарски - Б норматив 1500м

Спортна стрелба - 4
Мария Гроздева - 25 м пистолет, 10м въздушен пистолет
Антоанета Бонева - 25 м пистолет, 10м въздушен пистолет
Антон Ризов - 10 м въздушна пушка, 50 м пушка   
Петя Луканова - 10 м въздушна пушка, 50 м пушка  

Стрелба с лък - 1
Явор Христов    

Тенис - 2 
Цветана Пиронкова
Григор Димитров

Фехтовка - 1
Маргарита Чомакова - сабя

Общо спортисти - 63

ТРЕНЬОРИ
Орлин Цветанов - бадминтон
Михаил Таков - бокс
Павел Сяров - бокс
Симеон Щерев - борба
Александър Нанев - борба
Михо Дуков - борба
Братан Ценов - борба
Стоян Добрев - борба
Иван Иванов - вдигане тежести
Кристияна Колева - вдигане тежести
Явор Колев - ветроходство
Никола Александров - ветроходство
Найден Найденов - волейбол
Георги Петров - волейбол
Камило Плачи - волейбол 
Илко Гиров - спортна гимнастика
Красимир Дунев - спортна гимнастика
Георги Георгиев - джудо 
Петър Мерков - кану каяк
Красимир Коев - колоездене    
Роберто Бономи - лека атлетика
Георги Димитров - лека атлетика
Атанас Иванов - лека атлетика
Георги Дангалаков - плуване
Красимир Туманов - плуване
Валери Григоров - спортна стрелба
Христо Маринов - спортна стрелба
Веселин Петков - спортна стрелба
Пламена Миткина - стрелба с лък
Кирил Пиронков - тенис
Димитър Димитров - тенис
Илиана Сиракова - художествена гимнастика
Ина Димитрова - художествена гимнастика
Мариела Пашалиева - художествена гимнастика
Силвия Митева - художествена гимнастика
Георги Чомаков - фехтовка

Технически лица
Велина Цекова - лека атлетика
Людмил Коцев - худ. гимнастика /хореограф/,
Димитър Спасов - стрелба/ оръжейник
без акредитация

Медицински лица
лекари
Стефан Стругаров - главен лекар 
Динко Захариев - волейбол
Ангел Лозанов - лека атлетика
Иван Иванов - бокс и щанги
Мариела Сиракова - художествена гимнастика

масажисти
Баязид Махмуд - борба 
Александър Върбанов - волейбол
Христо Иванов - за всички спортове
Цветелин Мишовски - художествена гимнастика, 
без акредитация

Ръководство
Стефка Костадинова - Председател на БОК, Ръководител на делегацията
Белчо Горанов - Генерален секретар на БОК, Зам. ръководител на делегацията
Румяна Динева - Шеф на мисия
Валентин Йорданов - Заместник шеф на мисия, 
      
Водачи на отбори
Любомир Ганев - волейбол
Добромир Карамаринов - лека атлетика
Валентин Савов - борба

Оперативно управление
Камелия Игнатова - администрация и международна дейност
Тодор Шабански - пресаташе    
Християн Янков - протокол
Лилия Пандурова - офис на делегацията

Вера Аткинсон - олимпийско аташе, /извън Олимпийското село/ 

Спонсори

София 1000, ул. "Ангел Кънчев" № 4
тел. (+359 2) 987 5695
факс (+359 2) 987 0379

 

logo off

@ 2014 All Rights Reserved

Created by Web Publishing House JSC