Българите се прибират от младежката олимпиада с рекордните 10 медала и петима шампиони

Горяна Стоева остана четвърта на младежките олимпийски игри в Аржентина. Последната ни участничка в Буенос Айрес отстъпи в мача за бронза на боксовия турнир в кат. 51 кг срещу представителката на САЩ Хевън Дестини Гарсия с 0:5.

Ново злато за България на младежката олимпиада в Буенос Айрес

Александра Начева спечели пети златен медал за България от младежките олимпийски игри в Буенос Айрес. 17-годишната ни състезателка триумфира в тройния скок на турнира по лека атлетика в аржентинската столица, след като се справи с конкуренцията на испанката Мария Висенте.

Тактиката бе да хвърля усилията си на двойки, разкри Адриан Андреев

Заради травмата, тактиката бе да хвърля всички усилия на двойки, което се оказа и успешен ход - заяви Адриан Андреев, който на младежките олимпийски игри спечели сребърен медал при дуетите заедно с Ринки Хиджиката (Австралия). - А партньора си не съм го избирал аз, жребият ми го отреди.

Второ злато за акробатите, Валентин Андреев със сребро на чук

Смесената ни двойка в акробатиката Мариела Костадинова и Панайот Димитров спечели втора титла на продължаващите в Буенос Айрес младежки олимпийски игри.

Нов медал за България на младежката олимпиада в Буенос Айрес

България спечели още един медал на младежките олимпийски игри в Буенос Айрес. В кат. над 85 кг Христо Христов завоюва сребро, което е второ наше отличие в щангите.

Андреев на 1/4-финал в тениса на младежките игри

4-adrian andreevПродължава победният ход на Адриан Андреев в тенис-турнира от младежките олимпийски игри в Буенос Айрес. Във втория кръг българинът победи представителя на Турция Янкъ Ерел с 6:3, 5:7, 6:3, мачът продължи 2 часа и 20 минути.

На четвъртфинала утре поставеният под номер 6 Андреев ще
срещне Филип Кристиан Жиану от Румъния, двубоят е след 16 ч. българско време. По-късно тази нощ Адриан в партньорство с украинката Виктория Дема ще играе при смесените двойки срещу швейцарския тандем Дамиен Венгер/Лулу Сун.

Във фехтовката сабльорката Йоана Илиева зае първото място в квалификационната си група с три победи и само една загуба. На осминафиналите Илиева бе поставена без съперник, а на четвъртфинала срещна унгарката Лиза Пущай. Въпреки че я бе победила в групата, сега Йоана отстъпи с 13:15 и така не успя да се класира за полуфиналите.
Срещата тръгна трудно за Илиева, която допусна унгарката да поведе с 8:3 и въпреки добрите си изяви до края българката не успя да стопи напълно разликата.
4-4-adrian andreev4-badminton4-badminton14-fehtovka4-fehtovka14-pluvane
Мария Делчева записа първа загуба в турнира по бадминтон. Българката отстъпи в последния си мач от осминафиналната фаза пред виетнамката Ти Ан Ту Ву с 0:2, като само в първата част бе равностойна на съперничката си (18:21, 12:21). С две победи и една загуба нашата представителка зае второ място в осминафиналната група, след Ву от Виетнам. Мария Делчева
продължава участието си в микс надпреварата. В тандем с Амбалангодаж от Шриланка тя ще срещне по-късно тази нощ тандема Хименес(Доминиканска република)/Хои(Сингапур).

В плуването на 800 м св. стил Василики Кадоглу финишира за 9:18,92 мин., на 22,78 сек. от лидерката и така остана четвърта в серията си. Късно вечерта предишния ден Диана Петкова се нареди с 56,82 сек. шеста в полуфинала на 100 м св. стил и зае 13-о място в крайното класиране.

Татяна Воложанина се класира пета в първото изпитание от художествената гимнастика с резултат 15.700 т. на обръч, лидерка със 17.900 т. е рускинята Дария Трубникова. По-късно тази нощ българско време са изпълненията с топка, а за утре вечер са насрочени изпитанията на бухалки и лента.