София 2018 и БОК зарадваха деца на Коледен празник

Близо 600 деца получиха награди и отличия по време на Коледния спортен празник „Да подкрепим колективните спортове“, състоял се в зала Арена Армеец.

Стефка Костадинова водеше спортни легенди за 75 г. НСА и за официалния старт на София2018

Емоционална церемония и спиращ дъха спектакъл белязаха официалния старт на инициатива София – Европейска столица на спорта.

МОК отличи Цеко Минев с престижната награда „Спорт без граници“

Международният олимпийски комитет отличи президента на БФ ски Цеко Минев с престижната награда „Спорт без граници“.

Лумна огънят за зимните игри Пьонгчанг 2018

В гръцкия град Олимпия, родината на олимпийските игри, бе запален огъня за зимната надпревара в Пьонгчанг 2018.

Двама вицепрезиденти на БОК на Софийския маратон, Йорданка Благоева даде старт

Двама вицепрезиденти на БОК дойдоха на Софийския маратон и следяха изкъсо за изрядността на надпреварата. Йорданка Благоева даде старт, а Любо Ганев, който е представител на "Асикс" за България и един от генералните спонсори, стоеше неотлъчно до финалната линия.

България с два бронза в Лилехамер

16-1Катрин Маноилова спечели първо отличие за България на продължаващите в Лилехамер втори Зимни олимпийски младежки игри. Състезателката на шорттрек завоюва бронз във финала на 500 м.

Катрин финишира първа във финал Б, но тази победа се оказа с цената katrin manolova1на бронз, тъй като две от четирите участничките във финал А бяха наказани и така българката се нареди веднага след шампионката Зан от Китай и сребърната Петра Яжапати от Унгария.

Катрин е на 17 години, представителка на „Славия“ с треньор Асен Пандов. Започва да тренира през 2007 г., на миналогодишното Световно първенство за девойки в Осака се нареди 7-а на 1000 м и 11-а на 1500 м.

Това е втори старт на Катрин в Лилехамер, пред два дни на 1000 м тя не успя да се нареди сред полуфиналистките, тъй като завърши в нейната четвъртфинална серия с наказание. В събота Маноилова трябва да стартира и в международната смесена щафета

България спечели още един бронз днес в Лилехамер. В отборния бордъркрос Валентин Миладинов бе в обединения отбор, наредил се на трето място, след шампионите от Германия и сребърния тим на Швейцария. В отбора на Миладинов бяха още украиенката Дарина Кириченко, шведката Вероника Ебедо и шведът Давид Моберг. Фотофиниш се наложи да опреди кой печели среброто.

valentin mladenovВалентин е роден на 23 януари 1999 г. в Самоков, миналата година на Световното първенство за младежи в Китай се нареди 30-и в бордъркроса, започва да тренира сноуборд през 2009 г.

В гигантския слалом днес в Лилехамер Лорита Стоименова бе 26-та след пъривя манш, а във втория даде 24-то време. Шампионка е Мелани Майлар от Швейцария.

В спринтовото ски-бягане класически стил Нанси Окоро преодоля квалификациите по време, но в полуфинала остана пета, не стигна до финала и се нареди 25-а в крайното подреждане. Победителка е шведката Хагстрьом. При мъжете Николай Виячев също преодоля квалификациите по време, но след пето място в полуфиналната си серия се нареди 24 в крайното класиране.