Белчо Горанов отличи най-добрите при закриването на ски-сезона

Генералният секретар на БОК Белчо Горанов бе сред официалните лица на тържествената церемония по закриване на ски-сезон 2016/2017 г, организирана от БФ Ски и БОК. Приятелите на белите спортове изпращат една от най-успешните зими, в която Радослав Янков донесе още един кристален глобус в България – този път малкия трофей за краен победител в дисциплината паралелен гигантски слалом в сноуборда.

Белчо Горанов награди призьорите във Великденския турнир за деца, лишени от родителски грижи

Белчо Горанов, генерален секретар на БОК, награди призьорите във Великденски турнир за деца, лишени от родителски грижи. 27-ото издание на събитието се организира от „Българска спортна федерация за деца лишени от родителски грижи”(БСФДЛРГ), която вече е преименувана на „Българска спортна федерация за деца и младежи в риск“.

Стефка Костадинова преизбрана за председател на БОК

Стефка Костадинова бе преизбрана днес за председател на Българския олимпийски комитет с нов 4-годишен мандат. По време на редовното Отчетно-изборно събрание за Костадинова с тайно гласуване вота си дадоха 49 от 51 гласували членове, двама бяха против, при отсъствието на други кандидатури.

Недостижимите 209 на Стефка Костадинова в уникален фотоалбум „Да прескочиш света“

Днес в Музея на спорта бе официално представено илюстрованото издание, посветено на 30-годишнината на едно знаменито за българския и световния спорт събитие: поставянето на световния рекорд в скока на височина за жени 209 см по време на Световното в Рим 1987.

Пуснаха 10 100 марки с лика на ген. Владимир Стойчев

Марка с лика на ген. Владимир Стойчев бе валидирана днес в Музея на съобщенията в Централна поща. Печата положиха Йорданка Благоева, вицепрезидент на БОК, Деян Дънешки, директор на Български пощи, както и художникът доц. Илия Груев.

България с два бронза в Лилехамер

16-1Катрин Маноилова спечели първо отличие за България на продължаващите в Лилехамер втори Зимни олимпийски младежки игри. Състезателката на шорттрек завоюва бронз във финала на 500 м.

Катрин финишира първа във финал Б, но тази победа се оказа с цената katrin manolova1на бронз, тъй като две от четирите участничките във финал А бяха наказани и така българката се нареди веднага след шампионката Зан от Китай и сребърната Петра Яжапати от Унгария.

Катрин е на 17 години, представителка на „Славия“ с треньор Асен Пандов. Започва да тренира през 2007 г., на миналогодишното Световно първенство за девойки в Осака се нареди 7-а на 1000 м и 11-а на 1500 м.

Това е втори старт на Катрин в Лилехамер, пред два дни на 1000 м тя не успя да се нареди сред полуфиналистките, тъй като завърши в нейната четвъртфинална серия с наказание. В събота Маноилова трябва да стартира и в международната смесена щафета

България спечели още един бронз днес в Лилехамер. В отборния бордъркрос Валентин Миладинов бе в обединения отбор, наредил се на трето място, след шампионите от Германия и сребърния тим на Швейцария. В отбора на Миладинов бяха още украиенката Дарина Кириченко, шведката Вероника Ебедо и шведът Давид Моберг. Фотофиниш се наложи да опреди кой печели среброто.

valentin mladenovВалентин е роден на 23 януари 1999 г. в Самоков, миналата година на Световното първенство за младежи в Китай се нареди 30-и в бордъркроса, започва да тренира сноуборд през 2009 г.

В гигантския слалом днес в Лилехамер Лорита Стоименова бе 26-та след пъривя манш, а във втория даде 24-то време. Шампионка е Мелани Майлар от Швейцария.

В спринтовото ски-бягане класически стил Нанси Окоро преодоля квалификациите по време, но в полуфинала остана пета, не стигна до финала и се нареди 25-а в крайното подреждане. Победителка е шведката Хагстрьом. При мъжете Николай Виячев също преодоля квалификациите по време, но след пето място в полуфиналната си серия се нареди 24 в крайното класиране.