София 2018 и БОК зарадваха деца на Коледен празник

Близо 600 деца получиха награди и отличия по време на Коледния спортен празник „Да подкрепим колективните спортове“, състоял се в зала Арена Армеец.

Стефка Костадинова водеше спортни легенди за 75 г. НСА и за официалния старт на София2018

Емоционална церемония и спиращ дъха спектакъл белязаха официалния старт на инициатива София – Европейска столица на спорта.

МОК отличи Цеко Минев с престижната награда „Спорт без граници“

Международният олимпийски комитет отличи президента на БФ ски Цеко Минев с престижната награда „Спорт без граници“.

Лумна огънят за зимните игри Пьонгчанг 2018

В гръцкия град Олимпия, родината на олимпийските игри, бе запален огъня за зимната надпревара в Пьонгчанг 2018.

Двама вицепрезиденти на БОК на Софийския маратон, Йорданка Благоева даде старт

Двама вицепрезиденти на БОК дойдоха на Софийския маратон и следяха изкъсо за изрядността на надпреварата. Йорданка Благоева даде старт, а Любо Ганев, който е представител на "Асикс" за България и един от генералните спонсори, стоеше неотлъчно до финалната линия.

Биатлонистите ни 18-и в Лилехамер

biathlonБългария имаше участие в две дисциплини в петия ден от II зимни олимпийски младежки игри в Лилехамер.

В смесената сингъл щафета по биатлон нашият тим в състав Милена Тодорова и Кристиян Стоянов зае 18-о място. Това е нова дисциплина в програмата на младежките олимпиади и тя включва участието на момиче и момче от една и съща държава. Момичето стартира първо и след 3 км предава щафетата на момчето, което също изминава 3 км. Трети пост е отново за момичето пак на 3 км, докато последният пост за момчето вече е на 4.5 км. Всеки пост има стрелба прав и легнал, пропуските се наказват с наказателна обиколка от 75 м, но имаш право и на три допълнителни патрона освен петте в пълнителя.

fenove i sastezateliБългарският отбор завърши на 4 минути след шампионите от Китай, които изпревариха с болезнените 2 десети от секундата домакините от Норвегия. Бронзът е за Русия. Нашите направиха 6 наказателни обиколки, като се наложи да презареждат 16 пъти. Участваха 27 тима. В програмата на биатлона остава само смесената щафета в неделя.

Другата дисциплина с българско участие днес в Лилехамер бе гигантскияj слалом за мъже. Георги Околски финишира в първия манш с 31-во време. Във второто спускане самоковецът успя да се придвижи напред и да завърши 25-и в крайното класиране. Трета титла на игрите спечели американецът Ривър Радамус. След като триумфира в събота в Супер Г, а в неделя в комбинацията, сега той грабна златото и в гигантския слалом, на повече от секунда пред Йохей Кояма(Яп), трети е Антон Грамел от Германия. Георги Околски ще стартира в един тим с Лорита Стоименова в събота на паралелния микс в алпийските ски.