Откриха Алея на Олимпийската ни слава в Св. Влас

Откриха Алея на Олимпийската ни слава в Св. Влас

Целта на инициативата е да се остави спомен за всички спортисти, които са прославили името на България в различните олимпиади по света.

 Стефка Костадинова отличи Ненад Лалович с медал за „Олимпийски заслуги

Стефка Костадинова отличи Ненад Лалович с медал за „Олимпийски заслуги

Стефка Костадинова отличи президента на Международната федерация по борба (UWW) Ненад Лалович с медал за „Олимпийски заслуги“. 

Емоционално посрещане на българските медалисти от олимпийския фестивал в Баку

Емоционално посрещане на българските медалисти от олимпийския фестивал в Баку

Изключително емоционално бяха посрещнати българските спортисти при пристигането си от младежкия олимпийски европейски фестивал в Баку.

Посланик и президент в централата на БОК по повод Лозана 2020

Посланик и президент в централата на БОК по повод Лозана 2020

Председателят на БОК Стефка Костадинова прие Мюриел Берсе Коен, посланик на Швейцария у нас, в олимпийската ни централа.

Злато за България на олимпийския фестивал в Баку

Злато за България на олимпийския фестивал в Баку

Валентин Андреев донесе първа титла на България от Европейския младежки олимпийски фестивал в Баку. Андреев спечели златото в хвърлянето на чук с най-добър резултат в състезанието от 82.72 метра.

Медалистите от 4-ия ден на игрите

logo london 2012Конен спорт, всестранна езда, индивидуално:
1. Mихаел Юнг (Германия) кон Сам - 40,60 наказателни точки
2. Сара Олготсон (Швеция) кон Вега - 43,30
3. Сандра Ауфарт (Германия) Опгън Луво - 44,80

конен спорт, всестранна езда, отборно:
1. Германия (Петер Томсен, Дирк Шраде, Ингрид Климке и Сандра Ауфарт и Михаел Юнг) - 133,70 наказателни точки
2. Великобритания (Никола Уилсън, Кристина Кук, Уилямс Фокс-Пит, Зара Филипс и Мери Кинг) - 138,20
3. Нова Зеландия (Джонъл Ричардс, Джонатан Пейджет, Каролин Пауъл, Ендрю Никълсън, Марк Тод) - 144,40

стрелба, скийт, мъже:
1. Винсънт Ханкок (САЩ) - 148 точки
2. Aндерс Голдинг (Дания) - 146
3. Насер Ал-Атия (Катар) - 144

слалом в бързи води, едноместно кану:
1. Тони Естанге (Франция) - 97.06 секунди
2. Сидерис Тасиадис (Германия) - 98.09
3. Михал Мартикан (Словакия) - 98.31

джудо, категория до 63 килограма (жени):
1. Урска Золнир (Словения)
2. Сюй Лили (Китай)
3. Еман Жевриз (Франция) и Йосие Уено (Япония)

джудо, категория до 81 килограма (мъже):
1. Ким Джае-Бум (Република Корея)
2. Оле Бишоф (Германия).
3. Иван Нифонтов (Русия) и Антоан Валуа-Фортие (Канада)

синхронни скокове от десетметрова кула, жени:
1. Чън Жолин и Ван Хао (Китай) - 368,40 точки
2. Алесандра Ороско/Паола Еспиноса (Мексико)- 343,32
3. Розелин Филион/Меган Бенфето (Канада) - 337,62

вдигане на тежести, категория до 63 килограма (жени):
1. Мая Манеза (Казахстан) - 245 килограма (110 килограма в
изхвърлянето и 135 килограма в изтласкването)
2. Светлана Царукаева (Русия) - 237 кг (112 кг+125 кг)
3. Кристин Жирар (Канада) - 236 кг (103 кг+133 кг)
------------
5. Милка Манева (България) - 233 кг (102 кг+131 кг)

вдигане на тежести, категория до 69 килограма (мъже):
1. Лин Цинфън (Китай) - 344 кг в двубоя (157 кг в изхвърлянето и 187 кг в изтласкването)
2. Триатно Триатно (Индонезия) - 333 (145+188)
3. Разван Мартин (Румъния) - 332 (152+180)

спортна гимнастика, отборно (жени):
1. САЩ (Джордин Уийбър, Александра Райзман, Кайла Рос, Макайла Марони и Габриела Дъглас) - 183.596 точки
2. Русия (Ксения Афанасева, Анастасия Гришина, Виктория Комова, Алия Мустафина, Мария Пасека) - 178.530
3. Румъния (Диана Лаура Булимар, Диана Мария Челару, Лариса Йордаче, Сандра Избаша, Каталина Понор) - 176.414

плуване, 200 метра свободен стил (жени):
1. Алисън Шмит (САЩ) - 1:53,61 минути
2. Камий Мюфа (Франция) - 1:55,58
3. Бронте Барет (Австралия) - 1:55,81

плуване, 200 метра бътерфлай (мъже):
1. Чад Льо Кло (Република Южна Африка) - 1:52,96 минути
2. Майкъл Фелпс (САЩ) - 1:53,01
3. Такеши Мацуда (Япония) - 1:53,21

плуване, 200 метра съчетано (жени):
1. Е Шивън (Китай) - 2:07,57 минути
2. Алисия Коутс (Австралия) - 2:08,15
3. Кейтлин Леверенц (САЩ) - 2:08,95

щафета 4 по 200 метра свободен стил (мъже):
1. САЩ (Райън Лохте, Конър Дуайър, Рики Беренс, Майкъл Фелпс) - 6:59,70 минути
2. Франция (Амори Лево, Грегори Мале, Клеман Лефер, Яник Анел) - 7.02,77 минути
3. Китай (Хао Ян, Ли Юнци, Хайци Цзян, Ян Сун) - 7.06,30 минути

фехтовка, рапира (мъже):
1. Лей Шън (Китай)
2. Алаелдин Абулкасем (Египет)
3. Чол Бюн-Чул (Република Корея)

Спонсори

София 1000, ул. "Ангел Кънчев" № 4
тел. (+359 2) 987 5695
факс (+359 2) 987 0379

 

logo off

@ 2014 All Rights Reserved

Created by Web Publishing House JSC