Бачев остана на крачка от медалите на световните плажни игри

Александър Бачев остана на крачка от медалите на първите световни плажни игри в Катар. Нашият сърфист завърши 4-ти в дисциплината кайт фойл рейсинг. Българинът влезе във финалното каре от шестима състезатели, като в единия полуфинал завърши първи, а в другия трети.

България откри „бронзова“ сметка на първите Световни плажни игри

В духа на традициите в родния спорт борбата имаше честта и привилегията да донесе първо отличие за България и на световните плажни игри. В дебютното издание на надпреварата в Катар с участието на 97 държави Миглена Селишка ликува с бронз в кат. 50 кг.

Любо Ганев и министър Кралев дадоха старт на Софийския маратон

Вицепрезидентът на Български олимпийско комитет Любомир Ганев и министърът на младежта и спорта Красен Кралев дадоха старта на обновения Wizz Air София маратон. Двамата връчиха и лавровите венци на шампионите съответно при жените и при мъжете.

Стефка Костадинова и още куп легенди на юбилея на спортното училище в Пловдив

Стефка Костадинова бе сред най-аплодираните гости на тържеството, с което бе отбелязана 70-годишнината на пловдивското Спортно училище „Васил Левски“.

Мария Гроздева на среща с ученици от Сопот

Двукратната олимпийска шампионка Мария Гроздева се срещна с ученици и преподаватели от професионалната гимназия „Ген. Владимир Заимов“ в Сопот. На срещата присъства и генералният секретар на БОК, Белчо Горанов, който е възпитаник на гимназията.

Драма остави Мария Гроздева и Антоанета Бонева извън финала

ou-grozdevaДрама остави извън финала Мария Гроздева и Антоанета Бонева на 25 м пистолет от олимпийския турнир по спортна стрелба.

Гроздева, която е двукратна олимпийска шампионка в тази дисциплина, регистрира равен седми резултат 583 точки с още две състезателки в сериите, но след престрелка българката остана извън осмицата продълаваща на финала.
В допълнителните изстрели Гроздева записа 48 точки, които не й стигнаха за финал и й отредиха девето място в крайното класиране. Другите две на престрелката - корейката Джо Йон Сук и сръбкинята Зорана Арунович, регистрираха съответно 50 и 49 точки.

Изключителен малшанс преследва и другата ни участничка на ou-bonevaпистолет при жените Антоанета Бонева, която отново не успя да влезе във финала за една точка. Състезателката от Търговище записа резултат 582 и остана десета в крайното подреждане.
Същото се случи и преди три дни, когато една точка раздели Бонева от участие във финала на 10 м пневматичен пистолет. С първи резултат във финала влезе корейката Ким Дж, която с резултат 591 точки подобри олимпийския рекорд в сериите на дисциплината.

Световният рекорд на 25 м пистолет все още принадлежи на българката Диана Йоргова, която през 1994 година постигна недостижимите 594 точки.