Откриха Алея на Олимпийската ни слава в Св. Влас

Откриха Алея на Олимпийската ни слава в Св. Влас

Целта на инициативата е да се остави спомен за всички спортисти, които са прославили името на България в различните олимпиади по света.

 Стефка Костадинова отличи Ненад Лалович с медал за „Олимпийски заслуги

Стефка Костадинова отличи Ненад Лалович с медал за „Олимпийски заслуги

Стефка Костадинова отличи президента на Международната федерация по борба (UWW) Ненад Лалович с медал за „Олимпийски заслуги“. 

Емоционално посрещане на българските медалисти от олимпийския фестивал в Баку

Емоционално посрещане на българските медалисти от олимпийския фестивал в Баку

Изключително емоционално бяха посрещнати българските спортисти при пристигането си от младежкия олимпийски европейски фестивал в Баку.

Посланик и президент в централата на БОК по повод Лозана 2020

Посланик и президент в централата на БОК по повод Лозана 2020

Председателят на БОК Стефка Костадинова прие Мюриел Берсе Коен, посланик на Швейцария у нас, в олимпийската ни централа.

Злато за България на олимпийския фестивал в Баку

Злато за България на олимпийския фестивал в Баку

Валентин Андреев донесе първа титла на България от Европейския младежки олимпийски фестивал в Баку. Андреев спечели златото в хвърлянето на чук с най-добър резултат в състезанието от 82.72 метра.

Девето място за Калин Златков в слалома на младите олимпийци в Сараево

SARAEVO-OTKR2Българският скиор алпиец Калин Златков се нареди девети в слалома на продължаващите в Сараево Европейски младежки олимпийски зимен фестивал.

Това е и най-предното класиране на наш представител досега на форума. Калин бе знаменосец на българската делегация по време на тържественото откриване преди два дни.

За втора поредна сутрин програмата на феста бе променена поради силния снеговалеж и вместо на гигантски слалом, младежите се състезаваха на слалом. Другите наши алпийци заеха следните места: Георги Ергин 15-и и Константин Стоилов 37-и.

Програмата на биатлонистите започна със спринта на 7.5 км. Най-напред от нашите се нареди Благой Тодев – 19-и, Васил Зашев е 57-и, Даниел Пешков – 59-и, а Деан Разложки не завърши.

В надпреварата на кратката 500-метрова дистанция на шорттрека Любомир Калчев е 21-и, а Петко Дапчев 27-и.

Спринтовите дисциплини на ски-бягането се състояха в свободен стил, а нашите заеха следните места: момичета 5 км Калина Недялкова 73-а, Лидия Нанова 77-а; момчета 7.5 км Тодор Малчов 42-ри, Александър Огнянов 49-и и Красимир Атанасов 70-и. Ден по-рано на 10 км класически стил Тодор
Малчов остана 55-и, Александър Огнянов 72-ри, а Красимир Атанасов 77-и.

По програма утре, сряда, от българите Ева Вукадинова трябва да се състезава на гигантски слалом, четиримата ни биатлонисти да стартират на 12.5 км, а Ивелина Байчева да представи кратката си програма във фигурното пързаляне.

Спонсори

София 1000, ул. "Ангел Кънчев" № 4
тел. (+359 2) 987 5695
факс (+359 2) 987 0379

 

logo off

@ 2014 All Rights Reserved

Created by Web Publishing House JSC