Стефка Костадинова изпрати бъдещите звезди с пожелания за успех лично от премиера Бойко Борисов

Стефка Костадинова изпрати бъдещите звезди с пожелания за успех лично от премиера Бойко Борисов

С лъвче талисман и националния трибагреник за успех заминаха българските участници в Младежкия олимпийски летен фестивал, който започва тази неделя в Баку.

С бляскава церемония бяха закрити евроигрите в Минск

С бляскава церемония бяха закрити евроигрите в Минск

С бляскава церемония бяха закрити вторите европейски игри в Минск. Станимира Петрова, която спечели титлата в бокса, бе знаменосец на делегацията ни.

Снимки от триумфа на Ивет Горанова

Снимки от триумфа на Ивет Горанова

Снимки от триумфа на Ивет Горанова, която донесе трета титла за България от европейските игри в Минск.

Ивет Горанова носи трето злато за България от Минск

Ивет Горанова носи трето злато за България от Минск

Ивет Горанова донесе трето злато за България от европейските игри в Минск.

Даниел Асенов: Среброто не ме задоволява

Даниел Асенов: Среброто не ме задоволява

"Европейското сребро не ме задоволява, ще се върна още по-силен на ринга", заяви веднага след награждаването европейският вицешампион и носител на сребърен медал от Европейските игри в Минск Даниел Асенов.

Вангелов на репешаж в борбата, мъжкият ни дует в бадминтона - на четвъртфинал

6-vangelov3-redГеорги Вангелов ще се бори на репешажите на европейските игри в Минск. 

Българинът загуби на старта в категория до 57 кг на свободния стил, но неговият противник - Махир Амирасланов (Азербайджан) стигна финала и даде втори шанс на нашия национал. 

Съперник на Вангелов утре ще бъде македонецът Владимир Егоров. А при успех ще се бори за бронза с руснака Завур Угуев, който загуби от азера Амирасланов с 2:3. 

Утре на тепиха излизат Николай Щерев (97) и София Георгиева (68).

6-badminton-nedelcheva1Днес за Минск заминаха и националите в класическия стил, водени от старши треньора Армен Назарян.

Същевременно мъжката ни двойка в бадминтона Алекс Влаар и Димитър Янакиев си осигуриха място на четвъртфиналите след успех над австрийците Доминик Щипзиц и Филип Биркер с 21:10, 21:19, с което оглавиха класирането в група "Ф" с пълен актив.
Следващите им съперници е са поставените под номер 4 в схемата Марк Ламсфус и Марвин Зайдел (Германия), които също имат две победи.

При смесените дуети Мария Мицова и Влаар загубиха втората си среща от поставените под №1 Габриел Адкок и Крис Адкок (Великобритания) с 14:21, 19:21. И в решаващ мач за класиране на четвъртфиналите ще срещнат Селин Бюркар и Оливер Шалер (Швейцария).

На сингъл Даниел Николов загуби реални шансове да продължи на осминафиналите, след като допусна второ поражение.

В скоковете на батут Мариян Михалев завърши 14-и със сбор от 105.080 точки. Най-добър в пресявките бе представителят на домакините Владислав Гончаров със 113.480 т.

Снимки: БОК, Костадин Андонов

Спонсори

София 1000, ул. "Ангел Кънчев" № 4
тел. (+359 2) 987 5695
факс (+359 2) 987 0379

 

logo off

@ 2014 All Rights Reserved

Created by Web Publishing House JSC