Стефка Костадинова посрещна първата ни олимпийска медалистка в хокея

Стефка Костадинова посрещна с огромен букет и гореща прегръдка спечелилата бронз на третите олимпийски зимни младежки игри Мария Руневска при завръщането й в България. Председателят на БОК поздрави и благодари на момичето, което донесе исторически първи олимпийски медал в хокея на лед.

Нова група олимпийци замина за младежките игри в Лозана

Нова група български олимпийци замина рано тази сутрин за младежките игри в Лозана. Сред тях бяха ски-бегачът Александър Огнянов, състезателите по сноуборд Теодора Илиева и Влади Камбуров и представителят ни в шорттрека Любомир Калчев, с треньор легендарната Евгения Раданова.

Българка с олимпийски медал на младежките игри! СНИМКИ

Българска хокеистка с олимпийски медал! 15-годишната Мария Руневска в състава на международния "син" отбор спечели бронзово отличие на младежките олимпийски игри в Лозана и това без съмнение е историческо постижение при дебюта на дисциплината 3 на 3 на такъв форум.

Руневска ще спори за бронза, екипита на нашите в класация за най-красиви

Мария Руневска ще спори за бронзовите медали на младежките олимпийски игри в Лозана.

Мария Руневска поглежда към медалите в Лозана

Мария Руневска поглеждаа към медалите на хокейния турнир 3 на 3 от младежките зимни олимпийски игри в Лозана.

Станилия Стаменова е шеста в кануто, смесеният дует в бадминтона - на четвъртфинал в Минск

7-stanilia3Станилия Стаменова завърши шестав в кануто на 200 метра на европейските игри в Минск.

Тя даде време 52.919 секунди. Титлата грабна представителката на домакините Алена Наздрова с 50,351 секунди. Среброто спечели германката Лиза Ян с 51,656 сек., а с бронзът полякинята Дорота Боровска - 51,731 сек.

Денислав Цветанов пък завърши 4-ти въ финал "Б" на 200 м каяк - 38.346 секунди, което му отреди 13-то място в крайното класиране.

Французинът Максим Бомон стана първи в дисциплината.

А в бадминтона Мария Мицова и Алекс Влаар се класираха за четвъртфиналите на смесени двойки след успех над Селин Бюркар и Оливер Шалер (Швейцария) със 17:21, 21:19, 21:16.

Снимки: БОК, Костадин Андонов

7-kayak-tzvetanov7-kayak-tzvetanov17-kayak-tzvetanov2jpg7-stanilia7-stanilia17-stanilia27-stanilia37-stanilia4