Второ злато за акробатите, Валентин Андреев със сребро на чук

Второ злато за акробатите, Валентин Андреев със сребро на чук

Смесената ни двойка в акробатиката Мариела Костадинова и Панайот Димитров спечели втора титла на продължаващите в Буенос Айрес младежки олимпийски игри.

Нов медал за България на младежката олимпиада в Буенос Айрес

Нов медал за България на младежката олимпиада в Буенос Айрес

България спечели още един медал на младежките олимпийски игри в Буенос Айрес. В кат. над 85 кг Христо Христов завоюва сребро, което е второ наше отличие в щангите.

Нови 5 български медала с двама шампиони на младежката олимпиада

Нови 5 български медала с двама шампиони на младежката олимпиада

Злато за Кирил Киров в микса на 10 м въздушен пистолет и за Мария Делчева в отборния бадминтон, минимум сребро за Адриан Андреев в тениса, бронз за Галя Шатова в щангите и за Едмонд Назарян в борбата

Петър Киров събра елита  на борбата за юбилей

Петър Киров събра елита на борбата за юбилей

Двукратният олимпийски шампион в класическия стил Петър Киров събра елита на българската борба за 50-годишния юбилей от спечелването на първата титла от игрите Мексико 68. Четири години по-късно той дублира трофея си и в Мюнхен 72.

Българи със злато на младежката олимпиада в Буенос Айрес

Българи със злато на младежката олимпиада в Буенос Айрес

Златни медали за двамата представители в акробатиката на младежката олимпийски игри в Буенос Айрес. Мариела Костадинова и Панайот Димитров получиха преди малко ценните си отличия като част от интернационалния отбор спечелил първото място в мултинационалното гимнастическо състезание на смесени отбори.

Списък на олимпийската ни делегация

Спортисти 21
Сноуборд
1.      Александра Жекова
2.      Радослав Янков
3.    Теодора Пенчева

Алпийски дисциплини
4.      Алберт Попов
5.      Мария Киркова
6.     Камен Златков

Ски бягане
7.      Веселин Цинзов
8.      Йордан Чучуганов
9.      Антония Григорова

Ски скок
10.      Владимир Зографски

Биатлон
11.      Красимир Анев
12.     Владимир Илиев
13.     Антон Синапов
14.     Димитър Герджиков
15.     Михаил Клечоров
16.     Емилия Йорданова
17.     Десислава Стоянова
18.     Стефани Попова
19.     Даниела Кадева
20.     Милена Тодорова

Шейни
21.     Павел Ангелов

Длъжностни лица
22.     Виктор Жеков – старши треньор сноуборд
23.     Георги Атанасов – треньор сноуборд
24.     Божана Жекова – треньор сноуборд
25.     Ивайло Борисов – треньор ски алпийски дисциплини
26.     Ангел Пумпалов – техническо лице ски алпийски дисциплини
27.     Пламен Неделяков – старши треньор ски бягане
28.     Иван Бургов – треньор ски бягане
29.     Матиас Зупан – треньор ски скок
30    Георги Фъртунов – треньор биатлон
31.     Николай Захаров – треньор биатлон
32.     Александър Младенов – техническо лице биатлон
33.     Венцислав Илиев – техническо лице биатлон
34.     Борислав Петров – техническо лице биатлон
35.     Петър Петров – техническо лице биатлон
36.     Георги Вергов – треньор шейни




Медицински екип
37.     д-р Първан Първанов – лекар
38.     Момчил Кинов – физиотерапевт
39.     Мартин Еремиев – физиотерапевт
40.     Антония Андонова – физиотерапевт

Ръководство
41.       Стефка Костадинова – Председател на БОК, Ръководител на   делегацията
42.     Белчо Горанов – Генерален секретар, Заместник ръководител
43.     Румяна Динева – Шеф на мисия
44.     Екатерина Дафовска - Олимпийско аташе, ръководител отбор биатлон

Оперативно управление
45.     Камелия Игнатова –  Администрация и международна дейност
46.     Тодор Шабански – Пресаташе
47.     Лилия Пандурова – Администрация, офис Олимпийско село
48.     Християн Янков – Протокол и транспорт

Спонсори

София 1000, ул. "Ангел Кънчев" № 4
тел. (+359 2) 987 5695
факс (+359 2) 987 0379

 

logo off

@ 2014 All Rights Reserved

Created by Web Publishing House JSC