Стартираха онлайн обученията по проекта на БОК - SMART SPORT за следсъстезателна адаптация на спортистите

Стартираха онлайн обученията по проекта на БОК - SMART SPORT за следсъстезателна адаптация на спортистите

Тази сутрин в сградата на Националната спортна академия „Васил Левски“ бе даде старт на онлайн обученията по проекта на БОК -SMART SPORT, финансиран по програма ЕРАЗЪМ+ Спорт на Европейската комисия.

Трибагреник и лъвчета-талисмани за спортистите ни на  изпроводяк за Европейските игри в Минск

Трибагреник и лъвчета-талисмани за спортистите ни на изпроводяк за Европейските игри в Минск

Национален трибагреник и лъвчета за късмет получиха българските спортисти преди заминаването си за Европейските игри, които започват в петък в Минск.

 Стефка Костадинова се срещна с президента на МОК заради кандидатурата ни за младежки олимпийски зимни игри

Стефка Костадинова се срещна с президента на МОК заради кандидатурата ни за младежки олимпийски зимни игри

Българска делегация, водена от председателя на Българския олимпийски комитет Стефка Костадинова посети днес президента на МОК Томас Бах в Лозана.

Българската борба проведе иновативен семинар

Българската борба проведе иновативен семинар

По инициатива на Българския олимпийски комитет и UWW, в съответствие с приетата стратегия за насърчаване на социално-културните и педагогически насоки на развитие в спорта борба, се проведе иновативен семинар на тема „Хуманните ценности на борбата“ с участието  на треньори, специалисти и , студенти от НСА „Васил Левски и деятели на борбата.

България с 85 спортисти на европейските игри в Минск

България с 85 спортисти на европейските игри в Минск

Общото събрание на БОК утвърди днес на свое заседание българската делегация за Европейските игри в Минск. Във второто издание на най-мащабния континентален спортен форум ще участват 85 наши състезатели в 15 спорта.

Списък на олимпийската ни делегация

Спортисти 21
Сноуборд
1.      Александра Жекова
2.      Радослав Янков
3.    Теодора Пенчева

Алпийски дисциплини
4.      Алберт Попов
5.      Мария Киркова
6.     Камен Златков

Ски бягане
7.      Веселин Цинзов
8.      Йордан Чучуганов
9.      Антония Григорова

Ски скок
10.      Владимир Зографски

Биатлон
11.      Красимир Анев
12.     Владимир Илиев
13.     Антон Синапов
14.     Димитър Герджиков
15.     Михаил Клечоров
16.     Емилия Йорданова
17.     Десислава Стоянова
18.     Стефани Попова
19.     Даниела Кадева
20.     Милена Тодорова

Шейни
21.     Павел Ангелов

Длъжностни лица
22.     Виктор Жеков – старши треньор сноуборд
23.     Георги Атанасов – треньор сноуборд
24.     Божана Жекова – треньор сноуборд
25.     Ивайло Борисов – треньор ски алпийски дисциплини
26.     Ангел Пумпалов – техническо лице ски алпийски дисциплини
27.     Пламен Неделяков – старши треньор ски бягане
28.     Иван Бургов – треньор ски бягане
29.     Матиас Зупан – треньор ски скок
30    Георги Фъртунов – треньор биатлон
31.     Николай Захаров – треньор биатлон
32.     Александър Младенов – техническо лице биатлон
33.     Венцислав Илиев – техническо лице биатлон
34.     Борислав Петров – техническо лице биатлон
35.     Петър Петров – техническо лице биатлон
36.     Георги Вергов – треньор шейни




Медицински екип
37.     д-р Първан Първанов – лекар
38.     Момчил Кинов – физиотерапевт
39.     Мартин Еремиев – физиотерапевт
40.     Антония Андонова – физиотерапевт

Ръководство
41.       Стефка Костадинова – Председател на БОК, Ръководител на   делегацията
42.     Белчо Горанов – Генерален секретар, Заместник ръководител
43.     Румяна Динева – Шеф на мисия
44.     Екатерина Дафовска - Олимпийско аташе, ръководител отбор биатлон

Оперативно управление
45.     Камелия Игнатова –  Администрация и международна дейност
46.     Тодор Шабански – Пресаташе
47.     Лилия Пандурова – Администрация, офис Олимпийско село
48.     Християн Янков – Протокол и транспорт

Спонсори

София 1000, ул. "Ангел Кънчев" № 4
тел. (+359 2) 987 5695
факс (+359 2) 987 0379

 

logo off

@ 2014 All Rights Reserved

Created by Web Publishing House JSC