Второ злато за акробатите, Валентин Андреев със сребро на чук

Второ злато за акробатите, Валентин Андреев със сребро на чук

Смесената ни двойка в акробатиката Мариела Костадинова и Панайот Димитров спечели втора титла на продължаващите в Буенос Айрес младежки олимпийски игри.

Нов медал за България на младежката олимпиада в Буенос Айрес

Нов медал за България на младежката олимпиада в Буенос Айрес

България спечели още един медал на младежките олимпийски игри в Буенос Айрес. В кат. над 85 кг Христо Христов завоюва сребро, което е второ наше отличие в щангите.

Нови 5 български медала с двама шампиони на младежката олимпиада

Нови 5 български медала с двама шампиони на младежката олимпиада

Злато за Кирил Киров в микса на 10 м въздушен пистолет и за Мария Делчева в отборния бадминтон, минимум сребро за Адриан Андреев в тениса, бронз за Галя Шатова в щангите и за Едмонд Назарян в борбата

Петър Киров събра елита  на борбата за юбилей

Петър Киров събра елита на борбата за юбилей

Двукратният олимпийски шампион в класическия стил Петър Киров събра елита на българската борба за 50-годишния юбилей от спечелването на първата титла от игрите Мексико 68. Четири години по-късно той дублира трофея си и в Мюнхен 72.

Българи със злато на младежката олимпиада в Буенос Айрес

Българи със злато на младежката олимпиада в Буенос Айрес

Златни медали за двамата представители в акробатиката на младежката олимпийски игри в Буенос Айрес. Мариела Костадинова и Панайот Димитров получиха преди малко ценните си отличия като част от интернационалния отбор спечелил първото място в мултинационалното гимнастическо състезание на смесени отбори.

Предварителна програма на българите в Пьонгчанг

2018-piong-chang-ZOGкъм 23.01.2018

часовете са местно време – разликата между ПьонгЧанг и София е 7 часа

 

08.02 четвъртък

21.30 – 22.35 Ски-скок: квалификации нормална шанца мъже Владимир Зографски

10.02 събота

16.15 – 17.15 Ски-бягане: 7.5 км+7.5 км скиатлон жени Антония Григорова

19.10 – 22.45 Шейни: мъже единично 1 и 2 манш Павел Ангелов

20.15 – 21.35 Биатлон: 7.5 км спринт жени Стоянова, Йорданова, Попова, Тодорова, Кадева

21.35 – 23.20 Ски-скок: нормална шанца мъже Владимир Зографски

11.02 неделя

11.00 – 13.10 Алпийски ски: спускане мъже Алберт Попов, Камен Златков 

15.15 – 17.05 Ски-бягане: 15+15 км скиатлон мъже Веселин Цинзов, Йордан Чучуганов

18.50 – 22.45 Шейни: мъже единично 3 и 4 манш Павел Ангелов

20.15 – 21.40 Биатлон: 10 км спринт мъже Анев, Илиев, Клечоров, Синапов, Герджиков

 
12.02 понеделник

10.15 – 12.15 и 13.45 – 15.25 Алпийски ски: гигантски слалом жени 1. и 2. манш М. Киркова

19.10 – 20.00 Биатлон: преследване 10 км жени Стоянова, Йорданова, Попова, Тодорова, Кадева

21.00 – 21.50 Биатлон: преследване 12.5 км мъже Анев, Илиев, Клечоров, Синапов, Герджиков

 
13.02 вторник

11.30 – 13.00 и 15.00 – 16.10 Алпийски ски: комбинация сп+сл мъже Ал. Попов, К. Златков

17.30 – 18.45 Ски-бягане: спринт мъже Веселин Цинзов, Йордан Чучуганов

20.00 – 21.50 Ски-бягане: спринт жени Антония Григорова

 

 14.02 сряда

10.15 – 11.30 и 13.45 – 14.55 Алпийски ски: слалом жени 1. и 2. манш Мария Киркова

20.05 – 22.00 Биатлон: 15 км индивидуално жени Стоянова, Йорданова, Попова, Тодорова, Кадева

 15.02 четвъртък

11.00 – 13.10 Алпийски ски: супер Г мъже Алберт Попов, Камен Златков

15.30 – 17.10 Ски-бягане: 10 км св. стил жени Антония Григорова

20.00 – 22.00 Биатлон: 20 км индивидуално мъже Анев, Илиев, Клечоров, Синапов, Герджиков

 

16.02 петък

10.00 – 13.00 Сноубордкрос: 10.00-11.00 квалификации и 12.15-13.00 финал Ал. Жекова

15.30 – 16.45 Ски-бягане: 15 км св. стил мъже Веселин Цинзов, Йордан Чучуганов

21.30 – 22.35 Ски-скок: квалификации голяма шанца Владимир Зографски

 
17.02 събота

11.00 – 13.10 Алпийски ски: супер Г жени Мария Киркова

20.15 – 21.10 Биатлон: масов старт 12.5 км жени Стоянова, Йорданова, Попова, Тодорова, Кадева

21.30 – 22.45 Ски-скок: финал голяма шанца Владимир Зографски

18.02 неделя

10.15 – 12.15 и 13.45 – 15.25 Алпийски ски: гиг. сл. мъже 1. И 2. манш А.Попов, К.Златков

20.15 – 21.10 Биатлон: масов старт 15 км мъже Анев, Илиев, Клечоров, Синапов, Герджиков

 19.02 понеделник

 
20.02 вторник

20.15 – 21.45 Биатлон: смесена щафета 2х6 жени и 2х7.5 мъже Стоянова, Йорданова, Попова, Тодорова, Кадева, Анев, Илиев, Клечоров, Синапов, Герджиков

 
21.02 сряда

11.00 – 13.10 Алпийски ски: спускане жени Мария Киркова

19.00 – 20.15 Ски-бягане: отборно спринт св. ст.  мъже В. Цинзов, Й. Чучуганов

 

22.02 четвъртък

10.15 – 11.30 и 13.45 – 15.25 Алпийски ски: слалом мъже Алберт Попов, Камен Златков

12.00 – 13.30 Сноуборд: квалиф. парал. гиг. слалом мъже и жени Р. Янков и Т. Пенчева

20.15 – 21.45 Биатлон: щафета 4х6 жени Стоянова, Йорданова, Попова, Тодорова, Кадева

 

23.02 петък

11.00 – 12.30 и 14.30 – 15.40 Алпийски ски: комбинация сп+сл жени Мария Киркова

20.15 – 21.45 Биатлон: щафета 4х7.5 км мъже Анев, Илиев, Клечоров, Синапов, Герджиков

24.02 събота

12.00 – 13.35 Сноуборд: финали парал. гиг. слалом мъже и жени Р. Янков и Т. Пенчева

14.00 – 17.00 Ски-бягане: 50 км масов старт кл. стил мъже Вес. Цинзов, Й. Чучуганов

 

25.02 неделя

15.15 – 17.15 Ски-бягане: 30 км масов старт кл. стил жени Антония Григорова


Заб. Всички заявки вече се подават само на техническите конференции непосредствено преди съответния старт. Възможни са промени, тъй като участието на българите в някои дисциплини зависи от квалификации, а в други ще се решава на място със заявките, съобразно  моментна форма, здравословно състояние и треньорска стратегия. Четиримата ни участници в дисциплините на биатлона при мъжете и при жените също ще се определят непосредствено преди всеки старт.

Спонсори

София 1000, ул. "Ангел Кънчев" № 4
тел. (+359 2) 987 5695
факс (+359 2) 987 0379

 

logo off

@ 2014 All Rights Reserved

Created by Web Publishing House JSC