Варненци отново с най-много титли на Олимпийския младежки фестивал в Албена

Варненци отново с най-много титли на Олимпийския младежки фестивал в Албена

Младите варненски спортисти за поредна година спечелиха най-много титли и медали на завършилия днес в курортен комплекс Албена Олимпийски летен фестивал.

Над 100 делегати се включиха в 36-та сесия на Националната олимпийска академия на БОК

Над 100 делегати се включиха в 36-та сесия на Националната олимпийска академия на БОК

Повече от 100 студенти, ученици, преподаватели и спортни деятели участваха в ХХХVІ сесия на Националната олимпийска академия на БОК и VІ сесия за учители и спортни деятели, които бяха на спортната база на НСА „Васил Левски“ в Несебър от 7 до 11 юни.

Три смели новозеландки посетиха централата на БОК

Три смели новозеландки посетиха централата на БОК

Три състезателки от Нова Зеландия, работили преди време в спортния отдел на Международния олимпийски комитет и предприели в момента поход с колела от седалището на МОК в Лозана до тяхната Родина, посетиха днес централата на БОК.

Проф. Пенчо Гешев връчи специална грамота на МОК на Сани Жекова

Проф. Пенчо Гешев връчи специална грамота на МОК на Сани Жекова

Българската федерация по ски и Българския олимпийски комитет закриха със стилна церемония състезателен сезон 2017/2018. Той мина под знака на Олимпийските игри в ПьонгЧанг,

Две спортни федерации са новите членове на БОК

Две спортни федерации са новите членове на БОК

Две спортни федерация бяха приети с пълно мнозинство за нови членове на Българския олимпийски комитет.

Класиране на българите от Пьонгчант 2018

2018-piong-chang-ZOGКласиране на българите от зимните игри Пьонгчанг 2018.

Сноуборд
Бордъркрос
Александра Жекова – 6 място

Паралелен гигантски слалом
Радослав Янков – 19 място
Теодора Пенчева – 27 място

Ски скокове
Владимир Зографски – 14 място (малка шанца), 31 място (голяма шанца)

Биатлон

20 км индивидуално, мъже
Владимир Илиев - 19 място
Красимир Анев - 25 място
Димитър Герджиков - 43 място
Антон Синапов - 74 място

10 км спринт, мъже
Красимир Анев – 37 място
Владимир Илиев – 54 място
Антон Синапов – 56 място
Димитър Герджиков - 81 място

12,5 км преследване , мъже
Красимир Анев - 45 място
Владимир Илиев - 46 място
Антон Синапов - 60 място

Щафета, мъже - 16 място (затворени с една обиколка)

15 км индивидуално, жени
Даниела Кадева - 53 място
Стефани Попова – 77 място
Десислава Стоянова - 79 място
Емилия Йорданова - 82 място

7.5 км спринт, жени
Емилия Йорданова - 60 място
Даниела Кадева - 72 място
Десислава Стоянова - 76 място
Милена Тодорова - 84 място

10 км преследване, жени
Емилия Йорданова - 55 място

Щафета, жени - 16 място

Щафета, смесена - 17 място

Алпийски ски
Гигантски слалом, мъже
Алберт Попов - 28 място
Камен Златков - не завършва

Слалом, мъже
Алберт Попов - не завършва
Камен Златнов - не завършва

Гигантски слалом, жени
Мария Киркова - 40 място

Слалом, жени
Мария Киркова - 35 място

Ски бягане
15 км свободен стил, мъже
Веселин Цинзов - 36 място
Йордан Чучуганов - 95 място

класически спринт, мъже
Веселин Цинзов – 59 място
Йордан Чучуганов - 68 място

50 км масов старт класически стил
Веселин Цинзов - не завърши

отборен спринт, мъже - 12 място

10 км свободен стил, жени
Антония Григорова - 66 място

класически спринт, жени
Антония Григорова - 66 място

Шейни
Павел Ангелов – 37 място

Спонсори

София 1000, ул. "Ангел Кънчев" № 4
тел. (+359 2) 987 5695
факс (+359 2) 987 0379

 

logo off

@ 2014 All Rights Reserved

Created by Web Publishing House JSC