Откриха Алея на Олимпийската ни слава в Св. Влас

Откриха Алея на Олимпийската ни слава в Св. Влас

Целта на инициативата е да се остави спомен за всички спортисти, които са прославили името на България в различните олимпиади по света.

 Стефка Костадинова отличи Ненад Лалович с медал за „Олимпийски заслуги

Стефка Костадинова отличи Ненад Лалович с медал за „Олимпийски заслуги

Стефка Костадинова отличи президента на Международната федерация по борба (UWW) Ненад Лалович с медал за „Олимпийски заслуги“. 

Емоционално посрещане на българските медалисти от олимпийския фестивал в Баку

Емоционално посрещане на българските медалисти от олимпийския фестивал в Баку

Изключително емоционално бяха посрещнати българските спортисти при пристигането си от младежкия олимпийски европейски фестивал в Баку.

Посланик и президент в централата на БОК по повод Лозана 2020

Посланик и президент в централата на БОК по повод Лозана 2020

Председателят на БОК Стефка Костадинова прие Мюриел Берсе Коен, посланик на Швейцария у нас, в олимпийската ни централа.

Злато за България на олимпийския фестивал в Баку

Злато за България на олимпийския фестивал в Баку

Валентин Андреев донесе първа титла на България от Европейския младежки олимпийски фестивал в Баку. Андреев спечели златото в хвърлянето на чук с най-добър резултат в състезанието от 82.72 метра.

Класиране на българите от Пьонгчант 2018

2018-piong-chang-ZOGКласиране на българите от зимните игри Пьонгчанг 2018.

Сноуборд
Бордъркрос
Александра Жекова – 6 място

Паралелен гигантски слалом
Радослав Янков – 19 място
Теодора Пенчева – 27 място

Ски скокове
Владимир Зографски – 14 място (малка шанца), 31 място (голяма шанца)

Биатлон

20 км индивидуално, мъже
Владимир Илиев - 19 място
Красимир Анев - 25 място
Димитър Герджиков - 43 място
Антон Синапов - 74 място

10 км спринт, мъже
Красимир Анев – 37 място
Владимир Илиев – 54 място
Антон Синапов – 56 място
Димитър Герджиков - 81 място

12,5 км преследване , мъже
Красимир Анев - 45 място
Владимир Илиев - 46 място
Антон Синапов - 60 място

Щафета, мъже - 16 място (затворени с една обиколка)

15 км индивидуално, жени
Даниела Кадева - 53 място
Стефани Попова – 77 място
Десислава Стоянова - 79 място
Емилия Йорданова - 82 място

7.5 км спринт, жени
Емилия Йорданова - 60 място
Даниела Кадева - 72 място
Десислава Стоянова - 76 място
Милена Тодорова - 84 място

10 км преследване, жени
Емилия Йорданова - 55 място

Щафета, жени - 16 място

Щафета, смесена - 17 място

Алпийски ски
Гигантски слалом, мъже
Алберт Попов - 28 място
Камен Златков - не завършва

Слалом, мъже
Алберт Попов - не завършва
Камен Златнов - не завършва

Гигантски слалом, жени
Мария Киркова - 40 място

Слалом, жени
Мария Киркова - 35 място

Ски бягане
15 км свободен стил, мъже
Веселин Цинзов - 36 място
Йордан Чучуганов - 95 място

класически спринт, мъже
Веселин Цинзов – 59 място
Йордан Чучуганов - 68 място

50 км масов старт класически стил
Веселин Цинзов - не завърши

отборен спринт, мъже - 12 място

10 км свободен стил, жени
Антония Григорова - 66 място

класически спринт, жени
Антония Григорова - 66 място

Шейни
Павел Ангелов – 37 място

Спонсори

София 1000, ул. "Ангел Кънчев" № 4
тел. (+359 2) 987 5695
факс (+359 2) 987 0379

 

logo off

@ 2014 All Rights Reserved

Created by Web Publishing House JSC