Проф. Пенчо Гешев връчи специална грамота на МОК на Сани Жекова

Проф. Пенчо Гешев връчи специална грамота на МОК на Сани Жекова

Българската федерация по ски и Българския олимпийски комитет закриха със стилна церемония състезателен сезон 2017/2018. Той мина под знака на Олимпийските игри в ПьонгЧанг,

Две спортни федерации са новите членове на БОК

Две спортни федерации са новите членове на БОК

Две спортни федерация бяха приети с пълно мнозинство за нови членове на Българския олимпийски комитет.

Ски-бегачите на Паничище и Рилски скиор с най-много отличия на Олимпийския фестивал в Осогово

Ски-бегачите на Паничище и Рилски скиор с най-много отличия на Олимпийския фестивал в Осогово

Със стартовете на ски-бегачите в Осогово завърши Олимпийският зимен младежки фестивал.

С фойерверки закриха зимните игри в Пьонгчанг

С фойерверки закриха зимните игри в Пьонгчанг

С фойерверки закриха зимните олимпийски игри в Пьонгчанг. Церемонията продължи повече от два часа, а финалът бе обявен от президента на МОК Томас Бах.

Радослав Янков не успя да преодолее квалификациите

Радослав Янков не успя да преодолее квалификациите

Радослав Янков отпадна още в квалификациите в паралелния гигантски слалом на сноуборда в Пьонгчанг.

Класиране на спортистите ни в Рио

На игрите  Рио олимпийците ни спечелиха три медала - сребро на Мирела Демирева (лека атлетика), бронз на Елица Янкова (борба) и ансамбъла по художествена гимнастика.
Пълното класиране може да видите в прикачения файл ТУК

Олимпийците ни спечелиха 3 медала – сребро на Мирела Демирева (лека атлетика), бронз на Елица Янкова (борба) и ансамбъла по художествена гимнастика.

БАДМИНТОН – 3

Линда Зечири - 9 място
Габриела и Стефани Стоеви – 9 място

------------------------------------------------------------------------------------------------

БОКС – 3

Станимира Петрова (51 кг) – 9 място
Даниел Асенов (52 кг) - 9 място
Симеон Чамов (69 кг) – 9 място
--------------------------------------------------------------------------------------------------

БОРБА – 11

Елица Янкова (48 кг) – БРОНЗ
Мими Христова (58 кг) – 15 място
Тайбе Юсеин (63 кг) – 13 място
Владимир Дубов (57 кг) – 5 място
Борислав Новачков (65 кг) – 8 място
Георги Иванов (74 кг) – 12 място
Михаил Ганев (86 кг) – 8 място
Димитър Кумчев (125 кг) – 18 място

Даниел Александров (75 кг, кл. стил) – 11 място
Николай Байряков (85 кг, кл. стил) – 5 място
Елис Гури (98 кг, кл. стил) – 7 място
----------------------------------------------------------------------------------------------

ГРЕБАНЕ – 2

Георги Божилов и Кристиян Василев, двойка скул – 9 място

-------------------------------------------------------------------------------------------

ДЖУДО – 2

Ивайло Иванов (81 кг) – 7 място
Янислав Герчев (60 кг) – 9 място
--------------------------------------------------------------------------------------------

КАНУ- КАЯК - 2

Мирослав Кирчев, К1 1000 м – 18 място
Ангел Кодинов, С1 1000 м – 14 място, на C1200 м – 19 място
--------------------------------------------------------------------------------------------

КОЛОЕЗДЕНЕ - 1

Стефан Христов, шосе - не завършва поради падане
--------------------------------------------------------------------------------------------

ЛЕКА АТЛЕТИКА – 11

Мирела Демирева, скок на височина – СРЕБРО с изравнен личен рекорд 197 см

Ивет Лалова-Колио, на 200 м – осма, на 100 м е 20-та
Силвия Дънекова - 3000 м с препятствия, спряна заради употреба на допинг
Габриела Петрова, троен скок, 22-ра
Милица Мирчева, маратон, 108-ма
Радослава Мавродиева, тласкане гюле, 21-ва
Георги Цонов, троен скок, 39 –ти
Румен Димитров, троен скок, 26-ти
Тихомир Иванов, скок на височина, 10-ти с два пъти изравни личен рекорд
Георги Иванов, тласкане на гюле, 25-ти
Митко Ценов, 3000 м с пр., 41-ви

------------------------------------------------------------------------------------------------

МОДЕРЕН ПЕТОБОЙ – 1

Димитър Кръстанов, 33-ти
----------------------------------------------------------------------------------------------

ПЛУВАНЕ

Нина Рангелова, св. стил 200 м - 22-ра, 100 м – 31-ва
Венцислав Айдарски, маратон, 15-и
Александър Николов,100 м свободен стил, 41-ви
---------------------------------------------------------------------------------------------

СПОРТНА СТРЕЛБА – 3

Антоанета Бонева,25 м пистолет - 8-а, 10 метра - 41-ва
Антон Ризов, 10 м възд. пушка - 42-ри, 50 м пушка - 35-и и 50 м пушка -27-и
Самуил Донков, 10 м въз. пистолет 34-и, 50 м пистолет – 32-ри
----------------------------------------------------------------------------------------------

ТЕНИС - 2

Григор Димитров, 33-ти
Цветана Пиронкова, 33-та

-----------------------------------------------------------------------------------------

ФЕХТОВКА – 1

Панчо Пасков, сабя, 9-и
----------------------------------------------------------------------------------------

ХУДОЖЕСТВЕНА ГИМНАСТИКА – 6

Михаела Маевска - ансамбъл – БРОНЗ
Ренета Камберова
Любомира Казанова
Цветелина Найденова
Християна Тодорова

Невяна Владинова, индивидуално, 7-а

 

Общо спортисти: 51

------------------------

Една трета от българските участници (16) се наредиха в призовата осмица (премирана с парични премии).

В Топ 10 записахме 22 класирания, но само три от тях са сред медалите. 1/5 от българските състезатели (9) - се класираха на 9-о място, приблизително до четвъртфинална фаза.

Осем останаха между 11-о и 20-о място, шест между 21-о и 30-о, а извън първите 30 имаме 13 спортисти (което е една четвърт от състава), плюс един не завършил поради падане.

---------------------

Класиране по медали: САЩ 121(46 зл), Вбр 67(27), Китай 70(26), Русия, Германия, Япония, Франция, Южна Корея, Италия, Австралия….., 65. България 3(0-1-2) 


Спонсори

София 1000, ул. "Ангел Кънчев" № 4
тел. (+359 2) 987 5695
факс (+359 2) 987 0379

 

logo off

@ 2014 All Rights Reserved

Created by Web Publishing House JSC