Откриха Алея на Олимпийската ни слава в Св. Влас

Откриха Алея на Олимпийската ни слава в Св. Влас

Целта на инициативата е да се остави спомен за всички спортисти, които са прославили името на България в различните олимпиади по света.

 Стефка Костадинова отличи Ненад Лалович с медал за „Олимпийски заслуги

Стефка Костадинова отличи Ненад Лалович с медал за „Олимпийски заслуги

Стефка Костадинова отличи президента на Международната федерация по борба (UWW) Ненад Лалович с медал за „Олимпийски заслуги“. 

Емоционално посрещане на българските медалисти от олимпийския фестивал в Баку

Емоционално посрещане на българските медалисти от олимпийския фестивал в Баку

Изключително емоционално бяха посрещнати българските спортисти при пристигането си от младежкия олимпийски европейски фестивал в Баку.

Посланик и президент в централата на БОК по повод Лозана 2020

Посланик и президент в централата на БОК по повод Лозана 2020

Председателят на БОК Стефка Костадинова прие Мюриел Берсе Коен, посланик на Швейцария у нас, в олимпийската ни централа.

Злато за България на олимпийския фестивал в Баку

Злато за България на олимпийския фестивал в Баку

Валентин Андреев донесе първа титла на България от Европейския младежки олимпийски фестивал в Баку. Андреев спечели златото в хвърлянето на чук с най-добър резултат в състезанието от 82.72 метра.

Съставът на делегацията ни за игрите "Сочи 2014"

Спортисти 18

Сноуборд
Александра Жекова
Радослав Янков

Алпийски дисциплини
Георги Георгиев
Никола Чонгаров
Стефан Присъдов
Мария Киркова

Ски бягане
Веселин Цинзов
Андрей Гридин
Антония Григорова-Бургова
Теодора Малчева

Ски скок
Владимир Зографски

Биатлон
Красимир Анев
Владимир Илиев
Мирослав Кенанов
Иван Златев
Михаил Клечоров
Десислава Стоянова

Шейни
Станислав Беньов

Длъжностни лица
Виктор Жеков – треньор сноуборд
Георги Атанасов - треньор сноуборд
Георги Вергов - треньор шейни
Иван Каневчев – треньор ски алпийски дисциплини
Расто Азнох – треньор ски алпийски дисциплини
Бор Шепец – техническо лице ски алп. дисциплини
Пламен Неделяков – ст.треньор ски бягане
Йорданка Гювийска – треньор ски бягане
Емил Зографски – треньор ски скок
Георги Фъртунов – треньор биатлон
Красимир Дочев – треньор биатлон
Александър Младенов – техническо лице биатлон
Петър Петров – техническо лице биатлон

Медицински екип
д-р Първан Първанов – лекар
Момчил Кинов – масажист

Ръководство
Стефка Костадинова – председател на БОК, ръководител на делегацията
Белчо Горанов – генерален секретар на БОК, заместник ръководител на делегацията
Румяна Динева – шеф на мисия
Екатерина Дафовска - олимпийско аташе, ръководител отбор биатлон

Оперативно управление
Камелия Игнатова – администрация и международна дейност, основен офис Олимпийско село “Роза Кутор“
Тодор Шабански – прес аташе
Християн Янков – протокол и транспорт
Лилия Пандурова – администрация, офис Олимпийско село “Лаура“

Спонсори

София 1000, ул. "Ангел Кънчев" № 4
тел. (+359 2) 987 5695
факс (+359 2) 987 0379

 

logo off

@ 2014 All Rights Reserved

Created by Web Publishing House JSC