25 000 деца за 9 години преминаха през подкрепяната от БОК инициатива „Научи се да караш ски“

25 000 деца за 9 години преминаха през подкрепяната от БОК инициатива „Научи се да караш ски“

Общо близо 25 000 деца са преминали обучение и са направили първи стъпки в белите спортове чрез инициатива „Научи се да караш ски“. Това бе отбелязано днес при откриването на деветия сезон от проекта, подкрепян активно през всичките години от Българския олимпийски комитет. Студеното време тази сутрин на Витоша не уплаши стотиците малчугани край х. Алеко, които демонстрираха завидни умения през слаломните врати.

Стефка Костадинова остава рекордьорка в Анкетата на БТА за Спортист на Балканите

Стефка Костадинова остава рекордьорка в Анкетата на БТА за Спортист на Балканите

Стефка Костадинова бе сред официалните гости, присъствали на церемонията по обявяване резултатите от традиционната анкета на Българската телеграфна агенция за Спортист на Балканите.

Стефка Костадинова короняса Демирева за Спортист на годината

Стефка Костадинова короняса Демирева за Спортист на годината

Стефка Костадинова връчи отличието за Спортист N1 на годината в България на Мирела Демирева. Председателят на БОК пожела на атлетката да бъде следващата световна рекордьорка в скока на височина, по време на церемонията в НДК.

БОК раздаде годишните награди заедно с Икарите на стилно тържество

БОК раздаде годишните награди заедно с Икарите на стилно тържество

Българският олимпийски комитет връчи своите награди заедно с годишните спортни Икари на тържествена церемония в Художествена галерия в столицата. Сред присъстващите бяха много олимпийски, световни и европейски медалисти, стотици заслужили спортисти, треньори и деятели, журналисти, представители на бизнеса и културата.

Стефка Костадинова уважи церемонията за спортист №1 на НСА

Стефка Костадинова уважи церемонията за спортист №1 на НСА

Председателят на БОК Стефка Костадинова бе гост на церемонията по обявяването на най-добрия спортист и треньор на НСА.

Зимни игри „Торино 2006”

БИАТЛОН
20 км, мъже
62 място Виталий Руденчик

15 км, жени
12. Екатерина Дафовска
29. Ирина Никулчина
44. Павлина Филипова
55. Нина Кадева
 
10 км, мъже
21. Виталий Руденчик

7,5 км, жени
33. Екатерина Дафовска
36. Ирина Никулчина
46. Павлина Филипова
58. Радка Попова    

10 км преследване, жени:
28. Екатерина Дафовска
30. Ирина Никулчина
32. Павлина Филипова
Радка Попова бе изпреварена с една обиколка и спряна след третата стрелба

12,5 км преследване, мъже:
35. Виталий Руденчик

щафета 4 по 6 км, жени:
8. България (Павлина Филипова, Радка Попова, Ирина Никулчина и Екатерина Дафовска)

12,5 км масов старт, жени
8. Екатерина Дафовска 

СКИ АЛПИЙСКИ ДИСЦИПЛИНИ
алпийска комбинация, мъже:
31. Mихаил Седянков (България      
Стефан Георгиев отпада в първия манш на слалома, след като бе 43-и в спускането

слалом, жени:
Мария Киркова не завърши във ІІ манш, след като бе 41-а в първия

слалом, мъже

25. СТЕФАН ГЕОРГИЕВ
Деян Тодоров отпадна във ІІ манш, след като бе 43 в първия манш, а Михаил Седянков отпадна още в І манш

СКИ - БЯГАНЕ
двойно преследване на 30 км, мъже (15 км класичести стил и 15 км свободен стил)

Иван Баряков бе спрян от участие, след като бе задминат от водещите

15 км ски бягане класически стил, мъже:   
68. Иван Баряков      

1,3 км спринт, мъже:
71. Иван Баряков (в квалификациите)

СКИ СКОКОВЕ
90-метрова шанца, мъже:
Петър Фъртунов и Георги Жарков отпадат в квалификацията като са съответно 64-и (83,5 м и 85,0 т.) и 66-и (80,0 м и 77,5 т.)

120-метрова голяма шанца:
Георги Жарков и Петър Фъртунов отпадат в квалификацията, като са съответно 44-и (98.5 м и 59.3 т.) и 52-и (84.5 м и 26.6 т.)

СПУСКАНЕ С ШЕЙНИ
едноместна шейна, мъже
31. ПЕТЪР ИЛИЕВ

СНОУБОРД
бордъркрос, жени:
22. Александра Жекова - отпада в квалификациите

паралелен гигантски слалом, жени:
25. Александра Жекова - отпада в квалификациите

ФИГУРНО ПЪРЗАЛЯНЕ
спортни двойки
19.  Румяна Спасова и Станимир Тодоров
мъже:
17. Иван Динев

танцовите двойки:
5. Албена Денкова и Максим Стависки

ШОРТТРЕК
500 м, жени:
2. ЕВГЕНИЯ РАДАНОВА (БЪЛГАРИЯ) - 44.374
 
1500 м,жени:
6. Евгения Раданова - първа в "Б" финал

1000 м,жени:
финал А:     
Евгения Раданова беше дисквалифицирана в трета четвъртфинална серия  

Спонсори

София 1000, ул. "Ангел Кънчев" № 4
тел. (+359 2) 987 5695
факс (+359 2) 987 0379

 

logo off

@ 2014 All Rights Reserved

Created by Web Publishing House JSC