Проф. Пенчо Гешев връчи специална грамота на МОК на Сани Жекова

Проф. Пенчо Гешев връчи специална грамота на МОК на Сани Жекова

Българската федерация по ски и Българския олимпийски комитет закриха със стилна церемония състезателен сезон 2017/2018. Той мина под знака на Олимпийските игри в ПьонгЧанг,

Две спортни федерации са новите членове на БОК

Две спортни федерации са новите членове на БОК

Две спортни федерация бяха приети с пълно мнозинство за нови членове на Българския олимпийски комитет.

Ски-бегачите на Паничище и Рилски скиор с най-много отличия на Олимпийския фестивал в Осогово

Ски-бегачите на Паничище и Рилски скиор с най-много отличия на Олимпийския фестивал в Осогово

Със стартовете на ски-бегачите в Осогово завърши Олимпийският зимен младежки фестивал.

С фойерверки закриха зимните игри в Пьонгчанг

С фойерверки закриха зимните игри в Пьонгчанг

С фойерверки закриха зимните олимпийски игри в Пьонгчанг. Церемонията продължи повече от два часа, а финалът бе обявен от президента на МОК Томас Бах.

Радослав Янков не успя да преодолее квалификациите

Радослав Янков не успя да преодолее квалификациите

Радослав Янков отпадна още в квалификациите в паралелния гигантски слалом на сноуборда в Пьонгчанг.

Зимни игри „Торино 2006”

БИАТЛОН
20 км, мъже
62 място Виталий Руденчик

15 км, жени
12. Екатерина Дафовска
29. Ирина Никулчина
44. Павлина Филипова
55. Нина Кадева
 
10 км, мъже
21. Виталий Руденчик

7,5 км, жени
33. Екатерина Дафовска
36. Ирина Никулчина
46. Павлина Филипова
58. Радка Попова    

10 км преследване, жени:
28. Екатерина Дафовска
30. Ирина Никулчина
32. Павлина Филипова
Радка Попова бе изпреварена с една обиколка и спряна след третата стрелба

12,5 км преследване, мъже:
35. Виталий Руденчик

щафета 4 по 6 км, жени:
8. България (Павлина Филипова, Радка Попова, Ирина Никулчина и Екатерина Дафовска)

12,5 км масов старт, жени
8. Екатерина Дафовска 

СКИ АЛПИЙСКИ ДИСЦИПЛИНИ
алпийска комбинация, мъже:
31. Mихаил Седянков (България      
Стефан Георгиев отпада в първия манш на слалома, след като бе 43-и в спускането

слалом, жени:
Мария Киркова не завърши във ІІ манш, след като бе 41-а в първия

слалом, мъже

25. СТЕФАН ГЕОРГИЕВ
Деян Тодоров отпадна във ІІ манш, след като бе 43 в първия манш, а Михаил Седянков отпадна още в І манш

СКИ - БЯГАНЕ
двойно преследване на 30 км, мъже (15 км класичести стил и 15 км свободен стил)

Иван Баряков бе спрян от участие, след като бе задминат от водещите

15 км ски бягане класически стил, мъже:   
68. Иван Баряков      

1,3 км спринт, мъже:
71. Иван Баряков (в квалификациите)

СКИ СКОКОВЕ
90-метрова шанца, мъже:
Петър Фъртунов и Георги Жарков отпадат в квалификацията като са съответно 64-и (83,5 м и 85,0 т.) и 66-и (80,0 м и 77,5 т.)

120-метрова голяма шанца:
Георги Жарков и Петър Фъртунов отпадат в квалификацията, като са съответно 44-и (98.5 м и 59.3 т.) и 52-и (84.5 м и 26.6 т.)

СПУСКАНЕ С ШЕЙНИ
едноместна шейна, мъже
31. ПЕТЪР ИЛИЕВ

СНОУБОРД
бордъркрос, жени:
22. Александра Жекова - отпада в квалификациите

паралелен гигантски слалом, жени:
25. Александра Жекова - отпада в квалификациите

ФИГУРНО ПЪРЗАЛЯНЕ
спортни двойки
19.  Румяна Спасова и Станимир Тодоров
мъже:
17. Иван Динев

танцовите двойки:
5. Албена Денкова и Максим Стависки

ШОРТТРЕК
500 м, жени:
2. ЕВГЕНИЯ РАДАНОВА (БЪЛГАРИЯ) - 44.374
 
1500 м,жени:
6. Евгения Раданова - първа в "Б" финал

1000 м,жени:
финал А:     
Евгения Раданова беше дисквалифицирана в трета четвъртфинална серия  

Спонсори

София 1000, ул. "Ангел Кънчев" № 4
тел. (+359 2) 987 5695
факс (+359 2) 987 0379

 

logo off

@ 2014 All Rights Reserved

Created by Web Publishing House JSC