Белчо Горанов награди в Рим победителя от фотосалон в София

Белчо Горанов награди в Рим победителя от фотосалон в София

Генералният секретар на Български олимпийски комитет Белчо Горанов връчи специалния приз на БОК на победителя в конкурса на тема „Борба“ от фотосалон „Старт фото София 2020“ Григорий Аванян (Русия).

БОК и Fibank представиха новите карти VISA с олимпийски дизайн

БОК и Fibank представиха новите карти VISA с олимпийски дизайн

Представянето на новата карта VISA на Fibank, генерален спонсор на БОК, се състоя днес в столичния хотел „Арена ди Сердика“. На церемонията присъства заместник председателят на БОК Любомир Ганев.

Стефка Костадинова се срещна с кмета на Банско

Стефка Костадинова се срещна с кмета на Банско

Председателят на Българския олимпийски комитет (БОК) Стефка Костадинова промени седмичния си график, за да направи работно посещение в Община Банско днес. Именитата ни лекоатлетка беше посрещната от кмета Иван Кадеви зам.-кмета Стойчо Баненски.

Рой - англичанинът с българското знаме

Рой - англичанинът с българското знаме

Рой е пенсионер. Нещо като професионален доброволец, въпреки че тази работа не е свързана с никакво заплащане.

Българите приключиха на зимните игри в Лозана

Българите приключиха на зимните игри в Лозана

Александър Огнянов завърши 46-ти в ски бягането на 10 километра, класически стил. Сноубордистите ни Теодора Илиева и Влади Камбуров не попаднаха в достатъчно силни отбори и не прескочиха сериите в толкова атрактивната смесена щафета от международни отбори между ски крос и сноубордкрос.

Зимни игри „Торино 2006”

БИАТЛОН
20 км, мъже
62 място Виталий Руденчик

15 км, жени
12. Екатерина Дафовска
29. Ирина Никулчина
44. Павлина Филипова
55. Нина Кадева
 
10 км, мъже
21. Виталий Руденчик

7,5 км, жени
33. Екатерина Дафовска
36. Ирина Никулчина
46. Павлина Филипова
58. Радка Попова    

10 км преследване, жени:
28. Екатерина Дафовска
30. Ирина Никулчина
32. Павлина Филипова
Радка Попова бе изпреварена с една обиколка и спряна след третата стрелба

12,5 км преследване, мъже:
35. Виталий Руденчик

щафета 4 по 6 км, жени:
8. България (Павлина Филипова, Радка Попова, Ирина Никулчина и Екатерина Дафовска)

12,5 км масов старт, жени
8. Екатерина Дафовска 

СКИ АЛПИЙСКИ ДИСЦИПЛИНИ
алпийска комбинация, мъже:
31. Mихаил Седянков (България      
Стефан Георгиев отпада в първия манш на слалома, след като бе 43-и в спускането

слалом, жени:
Мария Киркова не завърши във ІІ манш, след като бе 41-а в първия

слалом, мъже

25. СТЕФАН ГЕОРГИЕВ
Деян Тодоров отпадна във ІІ манш, след като бе 43 в първия манш, а Михаил Седянков отпадна още в І манш

СКИ - БЯГАНЕ
двойно преследване на 30 км, мъже (15 км класичести стил и 15 км свободен стил)

Иван Баряков бе спрян от участие, след като бе задминат от водещите

15 км ски бягане класически стил, мъже:   
68. Иван Баряков      

1,3 км спринт, мъже:
71. Иван Баряков (в квалификациите)

СКИ СКОКОВЕ
90-метрова шанца, мъже:
Петър Фъртунов и Георги Жарков отпадат в квалификацията като са съответно 64-и (83,5 м и 85,0 т.) и 66-и (80,0 м и 77,5 т.)

120-метрова голяма шанца:
Георги Жарков и Петър Фъртунов отпадат в квалификацията, като са съответно 44-и (98.5 м и 59.3 т.) и 52-и (84.5 м и 26.6 т.)

СПУСКАНЕ С ШЕЙНИ
едноместна шейна, мъже
31. ПЕТЪР ИЛИЕВ

СНОУБОРД
бордъркрос, жени:
22. Александра Жекова - отпада в квалификациите

паралелен гигантски слалом, жени:
25. Александра Жекова - отпада в квалификациите

ФИГУРНО ПЪРЗАЛЯНЕ
спортни двойки
19.  Румяна Спасова и Станимир Тодоров
мъже:
17. Иван Динев

танцовите двойки:
5. Албена Денкова и Максим Стависки

ШОРТТРЕК
500 м, жени:
2. ЕВГЕНИЯ РАДАНОВА (БЪЛГАРИЯ) - 44.374
 
1500 м,жени:
6. Евгения Раданова - първа в "Б" финал

1000 м,жени:
финал А:     
Евгения Раданова беше дисквалифицирана в трета четвъртфинална серия  

Спонсори

София 1000, ул. "Ангел Кънчев" № 4
тел. (+359 2) 987 5695
факс (+359 2) 987 0379

 

logo off

@ 2014 All Rights Reserved

Created by Web Publishing House JSC