Трима вицепрезиденти на БОК на откриването на Мултиевропейското по таекуондо

Трима вицепрезиденти на БОК на откриването на Мултиевропейското по таекуондо

Трима вицепрезиденти на БОК бяха сред официалните лица при откриването на второто Мултиевропейско първенство по таекуондо. Любо Ганев, проф. Пенчо Гешев и Красимир Инински присъстваха на на церемонията в столичната зала Асикс Арена,

Посещение в ОКР

Посещение в ОКР

Белчо Горанов, генсек на БОК, бе на визита в Русия, където се срещна своя колега на този пост в олимпийския комитет на страната Анастасия Давидова, петкратна олимпийска шампионка по синхронно плуване. Визитата бе преди турнира за световната купа по свободна борба в Якутск, завършил преди дни.

Олимпийският зимен фестивал събра над 380 млади наши таланти в Осогово

Олимпийският зимен фестивал събра над 380 млади наши таланти в Осогово

Седмото издание на Олимпийският зимен фестивал събра в ски-център Осогово над 380 млади български спортни таланти в белите дисциплини. Традиционните състезания от година на година се превръщат в своеобразни държавни първенства за бъдещите ни надежди.

Девето място за Калин Златков в слалома на младите олимпийци в Сараево

Девето място за Калин Златков в слалома на младите олимпийци в Сараево

Българският скиор алпиец Калин Златков се нареди девети в слалома на продължаващите в Сараево Европейски младежки олимпийски зимен фестивал.

Алпиецът Калин Златков бе знаменосец на делегацията ни, програма на феста в Сараево

Алпиецът Калин Златков бе знаменосец на делегацията ни, програма на феста в Сараево

Алпиецът Калин Златков бе знаменосец на делегацията ни на европейския младежки олимпийски фестивал в Сараево, който ще  продължи до 16 февруари.

България е сред 14 страни на първите модерни игри АТИНА 1896
На олимпийски игри България е спечелила 224 МЕДАЛА.

Всички медалисти от първия ден на игрите

logo london 2012спортна стрелба:
10 метра пушка, жени:
1. Ил Силин (Китай) - 502,9 точки (399 в сериите и 103,9 във
финала)
2. Силвия Богацка (Полша) - 502,2 (399+103,2)
3. Ю Дан (Китай) - 501,5 (398+103,5)

40. Петя Луканова (България) - 392 точки

10 м въздушен пистолет, мъже:
1. Джин Джон-О (Република Корея) - 688.2 точки (588 в
сериите и 100.2 във финала)
2. Лука Тескони (Италия) - 685.8 (584+101.8)
3. Андрия Златич (Сърбия) - 685.2 (585+100.2)

колоездене на шосе, общ старт:
1. Александър Винокуров (Казахстан) - 5:45:57 часа
2. Ригоберто Уран (Колумбия) - 5:45:57
3. Александер Кристоф (Норвегия) - 5:46:05
- - - -
60. Данаил Петров (България) - 5:46.37
- - - -
Спас Гюров (България) - не завърши

плуване:
400 м съчетано, мъже:
1. Райън Лохте (САЩ) - 4:05.18 минути
2. Тиаго Перейра (Бразилия) - 4:08.86 минути
3. Косуке Хагино (Япония) - 4:08.94 минути

400 м свободен стил, мъже:
1. Сун Ян (Китай) - 3:40,14 минути
2. Парк Тайхван (Република Южна Корея) - 3:42.06
3. Питър Вандеркай (САЩ) - 3:44.69

400 м съчетано, жени:
1. Е Шивън (Китай) - 4:28.43 минути, нов световен рекорд
2. Елизабет Бийзъл (САЩ) - 4:31.27 минути
3. Ли Сюансюи (Китай) - 4:32.91 минути

4 по 100 м свободен стил за жени:
1. Австралия (Алисия Коутс, Кейт Кембъл, Британи Елмсли,
Мелани Шлангер) - 3:33,15 минути - олимпийски рекорд
2. Холандия (Инге Декер, Раноми Кромовиджожо, Фемке
Хеемскерк и Марлеен Фелдхайс) - 3:33,79
3. САЩ (Миси Франклин, Джесика Харди, Лиа Нийл, Алисън Шмит)
- 3:34,24

фехтовка, рапира, жени:
1. Елиза Ди Франческа (Италия)
2. Ариана Ариго (Италия)
3. Валентина Вецали (Италия)

финал: Елиза Ди Франческа - Ариана Ариго - 12:11 туша след
продължение

джудо:
48 кг, жени:
1. Сара Менезеш (Бразилия)
2. Алина Думитру (Румъния)
3. Шарлин ван Сник (Белгия) и Ева Черновицки (Унгария)

60 кг, мъже:
1. Арсен Галстян (Русия)
2. Хираоки Хираока (Япония)
3. Фелипе Китадаи (Бразилия) и Ришод Собиров (Узбекистан)

вдигане на тежести, кат. до 48 кг, жени:
1. Ван Минцзюан (Китай) - 205 килограма двубой (91
кг в изхвърлянето и 114 кг в изтласкването)
2. Хироми Мияке (Япония) - 197 кг (87+110)
3. Рианг Чхунхва (КНДР) - 192 кг (80+112)

стрелба с лък, отборно мъже:
1. Италия (Микеле Франили, Марко Галиацо, Мауро Несполи)
2. САЩ (Брейди Елисън, Джейк Камински, Якоб Вуки)
3. Република Корея (Джин-Хик О, Им Дон-хюн, Ким Бубмин)

финал: Италия - САЩ - 219:218

Спонсори

София 1000, ул. "Ангел Кънчев" № 4
тел. (+359 2) 987 5695
факс (+359 2) 987 0379

 

logo off

@ 2014 All Rights Reserved

Created by Web Publishing House JSC