Радослав Янков не успя да преодолее квалификациите

Радослав Янков не успя да преодолее квалификациите

Радослав Янков отпадна още в квалификациите в паралелния гигантски слалом на сноуборда в Пьонгчанг.

Биатлонистките ни завършиха 16-и

Биатлонистките ни завършиха 16-и

Биатлонистките ни завършиха 16-и в щафетата 4 по 6 км на олимпийските игри в Пьонгчанг.

Чучуганов и Цинзов са 12-ти във втория полуфинал на ски бягането

Чучуганов и Цинзов са 12-ти във втория полуфинал на ски бягането

Ски бегачите Йордан Чучуганов и Веселин Цинзов завършиха на 12-о място във втория полуфинал в отборния спринт и не успяха да се класират за финала в дисциплината.

Жекова с дизайнерско златно кюлче от Fibank

Жекова с дизайнерско златно кюлче от Fibank

На стилна церемония Първа инвестиционна банка (Fibank), генерален спонсор на Българския олимпийски комитет (БОК), награди Александра Жекова, най-добре представилата се българка до момента на зимните олимпийски игри в Пьонгчанг.

Зографски на финал на голяма шанца

Зографски на финал на голяма шанца

Владимир Зографски преодоля квалификациите на голямата шанца на олимпийския турнир по ски скок в Пьонгчанг. Българинът завърши 31-и в пресявките с 94.3 точки след опит от 123.0 метра.

Списък на олимпийската ни делегация

Спортисти 21
Сноуборд
1.      Александра Жекова
2.      Радослав Янков
3.    Теодора Пенчева

Алпийски дисциплини
4.      Алберт Попов
5.      Мария Киркова
6.     Камен Златков

Ски бягане
7.      Веселин Цинзов
8.      Йордан Чучуганов
9.      Антония Григорова

Ски скок
10.      Владимир Зографски

Биатлон
11.      Красимир Анев
12.     Владимир Илиев
13.     Антон Синапов
14.     Димитър Герджиков
15.     Михаил Клечоров
16.     Емилия Йорданова
17.     Десислава Стоянова
18.     Стефани Попова
19.     Даниела Кадева
20.     Милена Тодорова

Шейни
21.     Павел Ангелов

Длъжностни лица
22.     Виктор Жеков – старши треньор сноуборд
23.     Георги Атанасов – треньор сноуборд
24.     Божана Жекова – треньор сноуборд
25.     Ивайло Борисов – треньор ски алпийски дисциплини
26.     Ангел Пумпалов – техническо лице ски алпийски дисциплини
27.     Пламен Неделяков – старши треньор ски бягане
28.     Иван Бургов – треньор ски бягане
29.     Матиас Зупан – треньор ски скок
30    Георги Фъртунов – треньор биатлон
31.     Николай Захаров – треньор биатлон
32.     Александър Младенов – техническо лице биатлон
33.     Венцислав Илиев – техническо лице биатлон
34.     Борислав Петров – техническо лице биатлон
35.     Петър Петров – техническо лице биатлон
36.     Георги Вергов – треньор шейни




Медицински екип
37.     д-р Първан Първанов – лекар
38.     Момчил Кинов – физиотерапевт
39.     Мартин Еремиев – физиотерапевт
40.     Антония Андонова – физиотерапевт

Ръководство
41.       Стефка Костадинова – Председател на БОК, Ръководител на   делегацията
42.     Белчо Горанов – Генерален секретар, Заместник ръководител
43.     Румяна Динева – Шеф на мисия
44.     Екатерина Дафовска - Олимпийско аташе, ръководител отбор биатлон

Оперативно управление
45.     Камелия Игнатова –  Администрация и международна дейност
46.     Тодор Шабански – Пресаташе
47.     Лилия Пандурова – Администрация, офис Олимпийско село
48.     Християн Янков – Протокол и транспорт

Спонсори

София 1000, ул. "Ангел Кънчев" № 4
тел. (+359 2) 987 5695
факс (+359 2) 987 0379

 

logo off

@ 2014 All Rights Reserved

Created by Web Publishing House JSC