Две спортни федерации са новите членове на БОК

Две спортни федерации са новите членове на БОК

Две спортни федерация бяха приети с пълно мнозинство за нови членове на Българския олимпийски комитет.

Ски-бегачите на Паничище и Рилски скиор с най-много отличия на Олимпийския фестивал в Осогово

Ски-бегачите на Паничище и Рилски скиор с най-много отличия на Олимпийския фестивал в Осогово

Със стартовете на ски-бегачите в Осогово завърши Олимпийският зимен младежки фестивал.

С фойерверки закриха зимните игри в Пьонгчанг

С фойерверки закриха зимните игри в Пьонгчанг

С фойерверки закриха зимните олимпийски игри в Пьонгчанг. Церемонията продължи повече от два часа, а финалът бе обявен от президента на МОК Томас Бах.

Радослав Янков не успя да преодолее квалификациите

Радослав Янков не успя да преодолее квалификациите

Радослав Янков отпадна още в квалификациите в паралелния гигантски слалом на сноуборда в Пьонгчанг.

Биатлонистките ни завършиха 16-и

Биатлонистките ни завършиха 16-и

Биатлонистките ни завършиха 16-и в щафетата 4 по 6 км на олимпийските игри в Пьонгчанг.

Предварителна програма на българите в Пьонгчанг

2018-piong-chang-ZOGкъм 23.01.2018

часовете са местно време – разликата между ПьонгЧанг и София е 7 часа

 

08.02 четвъртък

21.30 – 22.35 Ски-скок: квалификации нормална шанца мъже Владимир Зографски

10.02 събота

16.15 – 17.15 Ски-бягане: 7.5 км+7.5 км скиатлон жени Антония Григорова

19.10 – 22.45 Шейни: мъже единично 1 и 2 манш Павел Ангелов

20.15 – 21.35 Биатлон: 7.5 км спринт жени Стоянова, Йорданова, Попова, Тодорова, Кадева

21.35 – 23.20 Ски-скок: нормална шанца мъже Владимир Зографски

11.02 неделя

11.00 – 13.10 Алпийски ски: спускане мъже Алберт Попов, Камен Златков 

15.15 – 17.05 Ски-бягане: 15+15 км скиатлон мъже Веселин Цинзов, Йордан Чучуганов

18.50 – 22.45 Шейни: мъже единично 3 и 4 манш Павел Ангелов

20.15 – 21.40 Биатлон: 10 км спринт мъже Анев, Илиев, Клечоров, Синапов, Герджиков

 
12.02 понеделник

10.15 – 12.15 и 13.45 – 15.25 Алпийски ски: гигантски слалом жени 1. и 2. манш М. Киркова

19.10 – 20.00 Биатлон: преследване 10 км жени Стоянова, Йорданова, Попова, Тодорова, Кадева

21.00 – 21.50 Биатлон: преследване 12.5 км мъже Анев, Илиев, Клечоров, Синапов, Герджиков

 
13.02 вторник

11.30 – 13.00 и 15.00 – 16.10 Алпийски ски: комбинация сп+сл мъже Ал. Попов, К. Златков

17.30 – 18.45 Ски-бягане: спринт мъже Веселин Цинзов, Йордан Чучуганов

20.00 – 21.50 Ски-бягане: спринт жени Антония Григорова

 

 14.02 сряда

10.15 – 11.30 и 13.45 – 14.55 Алпийски ски: слалом жени 1. и 2. манш Мария Киркова

20.05 – 22.00 Биатлон: 15 км индивидуално жени Стоянова, Йорданова, Попова, Тодорова, Кадева

 15.02 четвъртък

11.00 – 13.10 Алпийски ски: супер Г мъже Алберт Попов, Камен Златков

15.30 – 17.10 Ски-бягане: 10 км св. стил жени Антония Григорова

20.00 – 22.00 Биатлон: 20 км индивидуално мъже Анев, Илиев, Клечоров, Синапов, Герджиков

 

16.02 петък

10.00 – 13.00 Сноубордкрос: 10.00-11.00 квалификации и 12.15-13.00 финал Ал. Жекова

15.30 – 16.45 Ски-бягане: 15 км св. стил мъже Веселин Цинзов, Йордан Чучуганов

21.30 – 22.35 Ски-скок: квалификации голяма шанца Владимир Зографски

 
17.02 събота

11.00 – 13.10 Алпийски ски: супер Г жени Мария Киркова

20.15 – 21.10 Биатлон: масов старт 12.5 км жени Стоянова, Йорданова, Попова, Тодорова, Кадева

21.30 – 22.45 Ски-скок: финал голяма шанца Владимир Зографски

18.02 неделя

10.15 – 12.15 и 13.45 – 15.25 Алпийски ски: гиг. сл. мъже 1. И 2. манш А.Попов, К.Златков

20.15 – 21.10 Биатлон: масов старт 15 км мъже Анев, Илиев, Клечоров, Синапов, Герджиков

 19.02 понеделник

 
20.02 вторник

20.15 – 21.45 Биатлон: смесена щафета 2х6 жени и 2х7.5 мъже Стоянова, Йорданова, Попова, Тодорова, Кадева, Анев, Илиев, Клечоров, Синапов, Герджиков

 
21.02 сряда

11.00 – 13.10 Алпийски ски: спускане жени Мария Киркова

19.00 – 20.15 Ски-бягане: отборно спринт св. ст.  мъже В. Цинзов, Й. Чучуганов

 

22.02 четвъртък

10.15 – 11.30 и 13.45 – 15.25 Алпийски ски: слалом мъже Алберт Попов, Камен Златков

12.00 – 13.30 Сноуборд: квалиф. парал. гиг. слалом мъже и жени Р. Янков и Т. Пенчева

20.15 – 21.45 Биатлон: щафета 4х6 жени Стоянова, Йорданова, Попова, Тодорова, Кадева

 

23.02 петък

11.00 – 12.30 и 14.30 – 15.40 Алпийски ски: комбинация сп+сл жени Мария Киркова

20.15 – 21.45 Биатлон: щафета 4х7.5 км мъже Анев, Илиев, Клечоров, Синапов, Герджиков

24.02 събота

12.00 – 13.35 Сноуборд: финали парал. гиг. слалом мъже и жени Р. Янков и Т. Пенчева

14.00 – 17.00 Ски-бягане: 50 км масов старт кл. стил мъже Вес. Цинзов, Й. Чучуганов

 

25.02 неделя

15.15 – 17.15 Ски-бягане: 30 км масов старт кл. стил жени Антония Григорова


Заб. Всички заявки вече се подават само на техническите конференции непосредствено преди съответния старт. Възможни са промени, тъй като участието на българите в някои дисциплини зависи от квалификации, а в други ще се решава на място със заявките, съобразно  моментна форма, здравословно състояние и треньорска стратегия. Четиримата ни участници в дисциплините на биатлона при мъжете и при жените също ще се определят непосредствено преди всеки старт.

Спонсори

София 1000, ул. "Ангел Кънчев" № 4
тел. (+359 2) 987 5695
факс (+359 2) 987 0379

 

logo off

@ 2014 All Rights Reserved

Created by Web Publishing House JSC