Две спортни федерации са новите членове на БОК

Две спортни федерации са новите членове на БОК

Две спортни федерация бяха приети с пълно мнозинство за нови членове на Българския олимпийски комитет.

Ски-бегачите на Паничище и Рилски скиор с най-много отличия на Олимпийския фестивал в Осогово

Ски-бегачите на Паничище и Рилски скиор с най-много отличия на Олимпийския фестивал в Осогово

Със стартовете на ски-бегачите в Осогово завърши Олимпийският зимен младежки фестивал.

С фойерверки закриха зимните игри в Пьонгчанг

С фойерверки закриха зимните игри в Пьонгчанг

С фойерверки закриха зимните олимпийски игри в Пьонгчанг. Церемонията продължи повече от два часа, а финалът бе обявен от президента на МОК Томас Бах.

Радослав Янков не успя да преодолее квалификациите

Радослав Янков не успя да преодолее квалификациите

Радослав Янков отпадна още в квалификациите в паралелния гигантски слалом на сноуборда в Пьонгчанг.

Биатлонистките ни завършиха 16-и

Биатлонистките ни завършиха 16-и

Биатлонистките ни завършиха 16-и в щафетата 4 по 6 км на олимпийските игри в Пьонгчанг.

Класиране на българите от Пьонгчант 2018

2018-piong-chang-ZOGКласиране на българите от зимните игри Пьонгчанг 2018.

Сноуборд
Бордъркрос
Александра Жекова – 6 място

Паралелен гигантски слалом
Радослав Янков – 19 място
Теодора Пенчева – 27 място

Ски скокове
Владимир Зографски – 14 място (малка шанца), 31 място (голяма шанца)

Биатлон

20 км индивидуално, мъже
Владимир Илиев - 19 място
Красимир Анев - 25 място
Димитър Герджиков - 43 място
Антон Синапов - 74 място

10 км спринт, мъже
Красимир Анев – 37 място
Владимир Илиев – 54 място
Антон Синапов – 56 място
Димитър Герджиков - 81 място

12,5 км преследване , мъже
Красимир Анев - 45 място
Владимир Илиев - 46 място
Антон Синапов - 60 място

Щафета, мъже - 16 място (затворени с една обиколка)

15 км индивидуално, жени
Даниела Кадева - 53 място
Стефани Попова – 77 място
Десислава Стоянова - 79 място
Емилия Йорданова - 82 място

7.5 км спринт, жени
Емилия Йорданова - 60 място
Даниела Кадева - 72 място
Десислава Стоянова - 76 място
Милена Тодорова - 84 място

10 км преследване, жени
Емилия Йорданова - 55 място

Щафета, жени - 16 място

Щафета, смесена - 17 място

Алпийски ски
Гигантски слалом, мъже
Алберт Попов - 28 място
Камен Златков - не завършва

Слалом, мъже
Алберт Попов - не завършва
Камен Златнов - не завършва

Гигантски слалом, жени
Мария Киркова - 40 място

Слалом, жени
Мария Киркова - 35 място

Ски бягане
15 км свободен стил, мъже
Веселин Цинзов - 36 място
Йордан Чучуганов - 95 място

класически спринт, мъже
Веселин Цинзов – 59 място
Йордан Чучуганов - 68 място

50 км масов старт класически стил
Веселин Цинзов - не завърши

отборен спринт, мъже - 12 място

10 км свободен стил, жени
Антония Григорова - 66 място

класически спринт, жени
Антония Григорова - 66 място

Шейни
Павел Ангелов – 37 място

Спонсори

София 1000, ул. "Ангел Кънчев" № 4
тел. (+359 2) 987 5695
факс (+359 2) 987 0379

 

logo off

@ 2014 All Rights Reserved

Created by Web Publishing House JSC