Двама олимпийски шампиони наградиха призьорите в биатлона от феста

Двама олимпийски шампиони наградиха призьорите в биатлона от феста

Двама олимпийски шампиони приветстваха участниците в последния ден от зимния олимпийски младежки фестивал 2021. Екатерина Дафовска и Христо Марков поздравиха присъстващите и отличиха най-добрите в състезанията по биатлон, с които днес под връх Снежанка завърши деветото издание на форума.

Ски бегачите от Асеновград и Сапарева баня доминират в Осогово

Ски бегачите от Асеновград и Сапарева баня доминират в Осогово

Младите ски-бегачи от Асеновград и от Сапарева баня доминираха в състезанията от втория ден на Олимпийския зимен фестивал. И двата клуба си тръгнаха с по две титли и по два сребърни медала, при бронзовите отличия СК Сапарева баня спечели 3 срещу един на СК Тритон от Асеновград.

Скиорите от Самоков и бордистите на

Скиорите от Самоков и бордистите на "Бороспорт"

Скиорите от Самоков и бордистите на Бороспорт, Блейд и Амерспорт спечелиха най-много титли в  първия ден от олимпийския младежки фестивал, който започна днес в Осогово. Организатори на събитието, което се провежда под мотото „Да открием олимпийските надежди на България“ са Българският олимпийски комитет и Асоциация „Спорт в свободното време“.

Наказание на нигерийка носи сребро за Селишка от Световните плажни игри

Наказание на нигерийка носи сребро за Селишка от Световните плажни игри

Миглена Селишка ще получи сребърен медал от световните плажни игри, организирани от Асоциацията на националните олимпийски комитетит (АНОК) в Катар през 2019-а, информира Дисциплинарната комисия на АНОК с писмо до Българския олимпийски комитет (БОК).

 Олимпийският зимен фестивал събира младите ни таланти в Осогово и Чепеларе

Олимпийският зимен фестивал събира младите ни таланти в Осогово и Чепеларе

За първи път в историята две планини ще бъдат домакини на Олимпийския зимен младежки фестивал, който по традиция дава път на спортните таланти на България.

Българите на игрите Атина 2004

ЛЕКА АТЛЕТИКА
100 м финал, жени:
4 м Ивет Лалова

200 м, жени
5 м Ивет Лалова

овчарски скок, жени:
24. Таня Стефанова

400 м, жени:
11. Мариана Димитрова

1500 м, жени;
5. Даниела Йорданова

ВДИГАНЕ НА ТЕЖЕСТИ:
жени, 48 кг
6. Изабела Драгнева

жени, 69 кг
4. Славейка Ружинска
6. Милена Трендафилова

мъже, 77 кг
6. Иван Стоицов

мъже, 94 кг
1. МИЛЕН ДОБРЕВ

мъже, над 105 кг
3. ВЕЛИЧКО ЧОЛАКОВ

ДЖУДО:
3.ГЕОРГИ ГЕОРГИЕВ

КОЛОЕЗДЕНЕ:
масов старт на шосе, мъже:
Димитър Господинов - не завърши

бързина чрез отстраняване, жени:
12. Евгения Раданова

ПЛУВАНЕ:
400 м свободен стил, мъже:
32.Петър Стойчев

400 м съчетано плуване,жени:
23.Ана Дангалакова

200 м съчетано плуване, мъже:
18. Михаил Александров


СПОРТНА СТРЕЛБА:

пневматичен пистолет от 10 м, мъже:
4. Таню Киряков

10 м пневматичен пистолет, жени:
3. Mария Гроздева

малокалибрен пистолет от 50 м, мъже
7. Таню Киряков

малокалибрен пистолет от 25 м, жени
1. МАРИЯ ГРОЗДЕВА

СПОРТНА ГИМНАСТИКА:
земя,мъже
3. Йордан Йовчев

халки, мъже
2. Йордан Йовчев

 

СТРЕЛБА С ЛЪК:
индивидуално, мъже:
17.Явор Христов

 

КОНЕН СПОРТ
прескачане на препятствия, индивидуално
43. Росен Райчев

 

БАДМИНТОН:

жени
5. Петя Неделчева

 

ГРЕБАНЕ 

скиф, жени:
3. Румяна Нейкова

скиф, мъже
3. Иво Янакиев

двойка скул, жени:
4. Анет-Жаклин Бушман и Миглена Маркова


ВЕТРОХОДСТВО
клас Мистрал, мъже
33.Веселин Нанев

клас Мистрал, жени
19. Ирина Константинова

 

ПЛАЖЕН ВОЛЕЙБОЛ
жени:
9. Петя Янчулова и Лина Янчулова


БОРБА, КЛАСИЧЕСКИ СТИЛ:

60 кг
3. Армен Назарян

БОКС:
64 кг
3. Борис Георгиев


ХУДОЖЕСТВЕНА ГИМНАСТИКА:
ансамбли
3. България (Елеонора Кежова, Жанет Илиева, Галина и Владислава Танчева, Кристина Рангелова и Зорница Маринова)

индивидуално:
6. Симона Пейчева

Спонсори

София 1000, ул. "Ангел Кънчев" № 4
тел. (+359 2) 987 5695
факс (+359 2) 987 0379

 

logo off

@ 2014 All Rights Reserved

Created by Web Publishing House JSC