Томас Бах с обръщение към Олимпийското движение

Томас Бах с обръщение към Олимпийското движение

Президентът на МОК Томас Бах отправи обръщение към Олимпийското движение във връзка с епидемията от коронавирус. Той говори за социалното, икономическото и политическо възстдействие, както и за пътя напред.

МОК: Игрите в Токио ще бъдат от 23 юли до 8 август

МОК: Игрите в Токио ще бъдат от 23 юли до 8 август

Олипийските игри Токио 2020 ще бъдат от 23 юли до 8 август 2021 година, обяви шефът на организационния комитет Йоширо Мори след договорка с президента на МОК Томас Бах.

МОК отложи олимпиадата за 2021 г.

МОК отложи олимпиадата за 2021 г.

Президентът на МОК Томас Бах и министър-председателят на Япония Шиндзо Абе проведоха телефонен разговор тази сутрин за да обсъдят постоянно променящата се среда по отношение на COVID-19 и Олимпийските игри Токио 2020.

Запалиха олимпийския огън за игрите Токио 2020

Запалиха олимпийския огън за игрите Токио 2020

За първи път в историята жена започна щафетата с олимпийския огън. След като пламъкът за игрите Токио 2020 бе запален в Древна Олимпия в Гърция, факелът отиде в ръцете на Анна Коракаки, златна медалистка от Рио 2016.

Чамкория и Паничище с най-много титли в първия ден на фестав Осогово

Чамкория и Паничище с най-много титли в първия ден на фестав Осогово

Скиорите на Чамкория и Паничище доминираха в първия ден на Олимпийския зимен младежки фестивал на БОК в Осогово.

Българите на игрите Атина 2004

ЛЕКА АТЛЕТИКА
100 м финал, жени:
4 м Ивет Лалова

200 м, жени
5 м Ивет Лалова

овчарски скок, жени:
24. Таня Стефанова

400 м, жени:
11. Мариана Димитрова

1500 м, жени;
5. Даниела Йорданова

ВДИГАНЕ НА ТЕЖЕСТИ:
жени, 48 кг
6. Изабела Драгнева

жени, 69 кг
4. Славейка Ружинска
6. Милена Трендафилова

мъже, 77 кг
6. Иван Стоицов

мъже, 94 кг
1. МИЛЕН ДОБРЕВ

мъже, над 105 кг
3. ВЕЛИЧКО ЧОЛАКОВ

ДЖУДО:
3.ГЕОРГИ ГЕОРГИЕВ

КОЛОЕЗДЕНЕ:
масов старт на шосе, мъже:
Димитър Господинов - не завърши

бързина чрез отстраняване, жени:
12. Евгения Раданова

ПЛУВАНЕ:
400 м свободен стил, мъже:
32.Петър Стойчев

400 м съчетано плуване,жени:
23.Ана Дангалакова

200 м съчетано плуване, мъже:
18. Михаил Александров


СПОРТНА СТРЕЛБА:

пневматичен пистолет от 10 м, мъже:
4. Таню Киряков

10 м пневматичен пистолет, жени:
3. Mария Гроздева

малокалибрен пистолет от 50 м, мъже
7. Таню Киряков

малокалибрен пистолет от 25 м, жени
1. МАРИЯ ГРОЗДЕВА

СПОРТНА ГИМНАСТИКА:
земя,мъже
3. Йордан Йовчев

халки, мъже
2. Йордан Йовчев

 

СТРЕЛБА С ЛЪК:
индивидуално, мъже:
17.Явор Христов

 

КОНЕН СПОРТ
прескачане на препятствия, индивидуално
43. Росен Райчев

 

БАДМИНТОН:

жени
5. Петя Неделчева

 

ГРЕБАНЕ 

скиф, жени:
3. Румяна Нейкова

скиф, мъже
3. Иво Янакиев

двойка скул, жени:
4. Анет-Жаклин Бушман и Миглена Маркова


ВЕТРОХОДСТВО
клас Мистрал, мъже
33.Веселин Нанев

клас Мистрал, жени
19. Ирина Константинова

 

ПЛАЖЕН ВОЛЕЙБОЛ
жени:
9. Петя Янчулова и Лина Янчулова


БОРБА, КЛАСИЧЕСКИ СТИЛ:

60 кг
3. Армен Назарян

БОКС:
64 кг
3. Борис Георгиев


ХУДОЖЕСТВЕНА ГИМНАСТИКА:
ансамбли
3. България (Елеонора Кежова, Жанет Илиева, Галина и Владислава Танчева, Кристина Рангелова и Зорница Маринова)

индивидуално:
6. Симона Пейчева

Спонсори

София 1000, ул. "Ангел Кънчев" № 4
тел. (+359 2) 987 5695
факс (+359 2) 987 0379

 

logo off

@ 2014 All Rights Reserved

Created by Web Publishing House JSC