Варна, Бургас и София с най-много медали на феста в Албена

Варна, Бургас и София с най-много медали на феста в Албена

Над 480 бъдещи шампиони на България участваха в завършилия днес Олимпийски младежки фестивал на БОК. През последните два дни младите ни надежди излъчиха в Албена призьорите в осем спорта:

Бейзболът с дебют на олимпийския фестивал в Албена

Бейзболът с дебют на олимпийския фестивал в Албена

Бъдещите спортни звезди на България се събраха на Олимпийския фестивал на БОК в Албена. Над 480 са участниците в 14-ото издание, те се състезават в 8 спорта плюс един демонстративен.

Великият шампион Асен Златев бе почетен гост на Националната олимпийска академия в Несебър

Великият шампион Асен Златев бе почетен гост на Националната олимпийска академия в Несебър

39-ата сесия за млади участници и 9-ата сесия за учители на Националната олимпийска академия на БОК (5-8 юни 2021 г.) започна своята работа на базата на НСА „Васил Левски“ в Несебър.

Стефка Костадинова бе преизбрана за председател на БОК

Стефка Костадинова бе преизбрана за председател на БОК

Стефка Костадинова бе преизбрана за председател на Българския олимпийски комитет по време на редовното отчетно-изборно събрание, състояло се в НСА. За настоящата световна рекордьорка в скока на височина вота си с тайно гласуване дадоха 56 от гласувалите 57 членове, с един въздържал се, при отсъствието на други кандидатури.

Генсекът на БОК награди призьорите на Гран при по трап и скийт

Генсекът на БОК награди призьорите на Гран при по трап и скийт

Генералният секретар на БОК Белчо Горанов награди призьорите на турнира от веригата Гран при по трап и скийт.

Представянето на българите във Ванкувър

Шорттрек:

ЖЕНИ:

  • 500 м:
    • Евгения Раданова  9, отпада на четвъртфинал
    • Марина Георгиева-Николова – 32, два фаулстарта в сериите
  • 1500 м:
    • Евгения Раданова – 7,  Марина Георгиева-Николова – 17.
  • 1000 м:
    • Евгения Раданова – отпада в квалификациите

МЪЖЕ:

  • 1000 м:
    • Асен Пандов – 31, остава последен в серията си.

 

СНОУБОРД

ЖЕНИ:

  • бордъркрос:
    • Александра Жекова пада тежко в  тренировъчното спускане и не завършва квалификациите.

МЪЖЕ:

  • паралелен гигантски слалом:
    • Иван Ранчев -  26.

 

ШЕЙНИ

МЪЖЕ: единично:  Петър Илиев – 35, Иван Папукчиев – 37.

 

БИАТЛОН

МЪЖЕ:

  • 10 км:
    • Красимир Анев – 25
    • Михаил Клечоров – 59
    • Мирослав Кенанов – 82 
    • и Владимир Илиев - 83.
  • преследване:
    • Михаил Клечоров – 44
    •  и Красимир Анев – 45.
  • 20 км:
    • К.Анев – 25
    • М.Клечоров – 63
    • В.Илиев – 79
    • М.Богданов - 84.
  • щафета: България – 16.

ЖЕНИ:

  • 7.5 км:  Нина Кленовска – 62.
  • 5 км:  Нина Кленовска – 48.

 

СКИ-БЯГАНЕ

МЪЖЕ:

  • 15 км:
    • Веселин Цинзов – 50.
  • 30 км преследване:
    • Веселин Цинзов – не завършва.

ЖЕНИ:

  • 10 км:
    • Антония Григорова – 60
    • Теодора Малчева – 66.
  • 15 км преследване:
    • Антония Григорова – 62.

 

СКИ-АЛПИЙСКИ

МЪЖЕ:

  • спускане:
    • Стефан Георгиев – пада по трасето.
  • супер Г:
    • Стефан Георгиев – 41.
  • суперкомбинация:
    • Стефан Георгиев – 34.
  • гигантски слалом:
    • Стефан Георгиев – 48.
  • слалом:
    • Килиан Албрехт -20 и Стефан Герогиев – 25.

ЖЕНИ:

  • спускане:
    • Мария Киркова – 33.
  • супер Г:
    • Мария Киркова – не завършва.
  • гигантски слалом:
    • Мария Киркова – не завършва І манш.
  • слалом:
    • Мария Киркова – не завършва І манш.

Спонсори

София 1000, ул. "Ангел Кънчев" № 4
тел. (+359 2) 987 5695
факс (+359 2) 987 0379

 

logo off

@ 2014 All Rights Reserved

Created by Web Publishing House JSC