Йосиф Миладинов е на полуфинал на 100 м бътерфлай

Йосиф Миладинов намери място сред 16-те полуфиналисти на 100 м бътерфлай на олимпийския турнир по плуване в Токио. Европейският вицешампион за мъже се класира с шесто време от квалификациите - 51.28 секунди, побеждавайки своя идол Чад льо Кло.

Стойка Кръстева е на крачка от медала

Стойка Кръстева е на крачка от медала на олимпийския турнир по бокс в Токио. Петата от Лондон 2012 се класира за четвъртфиналите в категория до 51 кг, след като бе убедителна срещу американката Вирджиния Фукс (САЩ) - 5:0 съдийски гласа (29:28, 29:28, 30:27, 30:27, 30:27:29).

Антоанета Костадинова засега трета в квалификациите

Антоанета Костадинова е трета в квалификациите на 25 метра пистолет след прецизната стрелба на олимпийския турнир в Токио.

Божидар Андреев остана пети

Божидар Андреев остана пети на олимпийския турнир по вдигане на тежести в  Токио.

Eпитропов завърши 15-и в олимпийския басейн

Любомир Епитропов завърши 15-и на 200 м бруст на олимпийския турнир по плуване. 22-годишният дебютант фиксира 2:10.33 минути.

Конен спорт

Българският конен спорт дебютира на игрите в “Париж ‘24”. Във френската столица сме представени от ген. Владимир Стойчев и Крум Лекарски. В крайното класиране генералът е 11-ти от 99 състезатели. Стойчев скача и на следващата олимпиада “Амстердам ‘28”.

Единствения медал от игрите печелят Георги Гаджев, Петър Мандаджиев и Светослав Иванов – сребро в отборното на обездка “Москва ‘80”. В индивидуалната надпревара най-доброто ни представяне е пето място на Генко Рашков с Еуфория от Стокхолм през 1956-а. на всестранна езда.  Тогава игрите са в Мелбърн, но заради карантина на конете състезанията са преместени в Швеция.  Успехът на Рашков е дублиран през 1980  г. в Москва от Цветан Дончев – пак пети на всестранна езда.