БОК отличи със „Специален медал“ Анатоли Илиев

БОК отличи със „Специален медал“ Анатоли Илиев

Българският олимпийски комитет (БОК) отличи новатора в спортния мениджмънт у нас, дългогодишен организатор и изтъкнат деятел Анатоли Илиев със „Специален медал на БОК“

Белчо Горанов бе сред гостите на откриването на колообиколката на България

Белчо Горанов бе сред гостите на откриването на колообиколката на България

Генералният секретар на БОК Белчо Горанов беше гост на церемонията преди официалния старт на 67-та колоездачна обиколка на България.

Русе, Бургас и Варна с най-много медали на олимпийския фест, СНИМКИ

Русе, Бургас и Варна с най-много медали на олимпийския фест, СНИМКИ

Младите спортни таланти на Русе, Бургас и Варна си тръгнаха с най-много отличия от завършилия днес в курортен комплекс Албена Олимпийски младежки летен фестивал.

Спортни легенди приветстваха младите ни олимпийци в Албена, СНИМКИ

Спортни легенди приветстваха младите ни олимпийци в Албена, СНИМКИ

Олимпийската шампионка Екатерина Дафовска приятно изненада с присъствието си участниците в тазгодишния олимпийски младежки летен фестивал в Албена. Златната медалистка от Нагано 1998 и председател на федерацията по биатлон бе сред официалните гости, открили събитието тазисутрин.

"Възраждане Фест“ рестартира ученическите състезания

Надпреварите от програмата на „Възраждане спорт фест“ на практика рестартираха днес след дълга пауза ученическите състезания в столицата.

КЛАСИРАНЕ НА БЪЛГАРСКИТЕ ОЛИМПИЙЦИ НА ИГРИТЕ В ЛОНДОН 2012

Бадминтон – 1 класиране
Петя Неделчева 17-32
Бокс  - 4
Александър Александров – кат 49 кг 5
Детелин Далаклиев – кат 56 кг 5
Тервел Пулев – кат 91 кг БРОНЗ
Стойка Петрова – кат 51 кг 5
Борба - 9

4 свободен стил

Радослав Великов - 55 кг 5
Анатоли Гуйдя - 60 кг 13
Леонид Базан - 66 кг 14
Кирил Терзиев - 74 кг 14
Станка Златева -  жени - 72 кг СРЕБРО

4 класически стил

Александър Костадинов - 55 кг 12
Иво Ангелов - 60 кг 7
Христо Маринов - 84 кг 18
Елис Гури - 96 кг 7

Вдигане тежести – 2

Иван Марков - 85 кг 5
Милка Манева - 63 кг СРЕБРО
Ветроходство - 2
Ирина Константинова уиндсърфинг клас RS:X 22
Йоан Колев уиндсърфинг клас RS:X 26

Волейбол – 12

1  Георги Братоев 4
7  Тодор Скримов 4
9  Добромир Димитров 4
10  Валентин Братоев 4
11 Владимир Николов (кап) 4
12 Виктор Йосифов 4
13 Теодор Салпаров 4
14 Теодор Тодоров 4
15 Тодор Алексиев 4
17 Николай Пенчев 4
18 Николай Николов 4
19 Цветан Соколов 4
Спортна гимнастика - 2
Йордан Йовчев 7
Ралица Милева 56

Художествена гимнастика - 7

Михаела Маевска ансамбъл 6
Ренета Камберова 6
Елена Тодорова 6
Християна Тодорова 6
Цветелина Найденова 6
Катрин Велкова 6
Силвия Митева индивидуално 8

Джудо – 1

Мартин Иванов - до 66 кг 17
Кану Каяк - 1
Мирослав Кирчев - К1 1000 11

Колоездене - 2

Данаил Петров шосе 61
Спас Гюров шосе - не завършва

Лека Атлетика - 8

Ивет Лалова 100 и 200м 19 и 20
Ваня Стамболова 400м с препятствия - не завършва
Силвия Дънекова 3000м с препятствия 38
Венелина Венева скок височина 20
Андриана Бънова троен скок 32
Радослава Мавродиева гюлле - 3 фаула
Виктор Нинов скок височина 28
Георги Иванов гюлле 22

Плувни спортове – 4

Екатерина Аврамова 100м гръб и 200м гръб 31 и 32
Нина Рангелова 100, 200 и 400м св. стил 24, 19 и 23
Петър Стойчев маратон 9
Венцислав Айдарски 1500м свободен стил 28
Спортна стрелба - 4
Мария Гроздева 25м пист., 10м в. пистолет 9 и 24
Антоанета Бонева 25м пист., 10м в. пистолет 9 и 10
Петя Луканова 10м в. пушка, 50м пушка 40 и 30
Антон Ризов 10м в. пушка, 50 м пушка, 50м легнал 22, 24 и 42

Стрелба с лък - 1

Явор Христов 33

Тенис - 2

Цветана Пиронкова 33
Григор Димитров 33

Фехтовка - 1

Маргарита Чомакова сабя 29

 

Общо спортисти - 63

Спонсори

София 1000, ул. "Ангел Кънчев" № 4
тел. (+359 2) 987 5695
факс (+359 2) 987 0379

 

logo off

@ 2014 All Rights Reserved

Created by Web Publishing House JSC