Двама олимпийски шампиони наградиха призьорите в биатлона от феста

Двама олимпийски шампиони наградиха призьорите в биатлона от феста

Двама олимпийски шампиони приветстваха участниците в последния ден от зимния олимпийски младежки фестивал 2021. Екатерина Дафовска и Христо Марков поздравиха присъстващите и отличиха най-добрите в състезанията по биатлон, с които днес под връх Снежанка завърши деветото издание на форума.

Ски бегачите от Асеновград и Сапарева баня доминират в Осогово

Ски бегачите от Асеновград и Сапарева баня доминират в Осогово

Младите ски-бегачи от Асеновград и от Сапарева баня доминираха в състезанията от втория ден на Олимпийския зимен фестивал. И двата клуба си тръгнаха с по две титли и по два сребърни медала, при бронзовите отличия СК Сапарева баня спечели 3 срещу един на СК Тритон от Асеновград.

Скиорите от Самоков и бордистите на

Скиорите от Самоков и бордистите на "Бороспорт"

Скиорите от Самоков и бордистите на Бороспорт, Блейд и Амерспорт спечелиха най-много титли в  първия ден от олимпийския младежки фестивал, който започна днес в Осогово. Организатори на събитието, което се провежда под мотото „Да открием олимпийските надежди на България“ са Българският олимпийски комитет и Асоциация „Спорт в свободното време“.

Наказание на нигерийка носи сребро за Селишка от Световните плажни игри

Наказание на нигерийка носи сребро за Селишка от Световните плажни игри

Миглена Селишка ще получи сребърен медал от световните плажни игри, организирани от Асоциацията на националните олимпийски комитетит (АНОК) в Катар през 2019-а, информира Дисциплинарната комисия на АНОК с писмо до Българския олимпийски комитет (БОК).

 Олимпийският зимен фестивал събира младите ни таланти в Осогово и Чепеларе

Олимпийският зимен фестивал събира младите ни таланти в Осогово и Чепеларе

За първи път в историята две планини ще бъдат домакини на Олимпийския зимен младежки фестивал, който по традиция дава път на спортните таланти на България.

Състезател

Град година

Федерация

Медал

Любомир Любенов

 1980s lyubomirlyubenov Олимпийски игри Москва 1980
Медал злато
Федерация  Кану-каяк 
Спорт 
Дисциплина  1000 м кану 

Борислав Ананиев и Николай Илков

 1980s ilkovananiev Олимпийски игри Москва 1980
Медал бронз
Федерация  Кану-каяк 
Спорт 
Дисциплина  двойка кану, 500 м 

 

Димитър Запрянов

 1980s dimitarzaprianov Олимпийски игри Москва 1980
Медал сребро
Федерация  Джудо 
Спорт 
Дисциплина  над 95 кг 

Илиян Недков

 1980s iliannedkov Олимпийски игри Москва 1980
Медал
Федерация  Джудо 
Спорт 
Дисциплина  65 кг 

Минчо Николов, Богдан Добрев, Иво Русев, Любомир Петров

 1980s rowingm4x Олимпийски игри Москва 1980
Медал бронз 
Федерация  Гребане 
Спорт 
Дисциплина  четворка скул 

Анка Бакова , Долорес Накова, Мариана Сербезова, Румеляна Бончева, Анка Ефтимова- рулеви

 1980s rowing4_w Олимпийски игри Москва 1980
Медал бронз 
Федерация  Гребане 
Спорт 
Дисциплина  четворка скул 

Сийка Келбечева и Стоянка Груйчева

 1980s kelbechevagruycheva Олимпийски игри Москва 1980
Медал бронз
Федерация  Гребане 
Спорт 
Дисциплина  двойка без рулеви 

Гинка Гюрова, Искра Велинова, Марийка Модева, Рита Тодорова, Надя Филипова - рулеви

 1980s rowing4_w2 Олимпийски игри Москва 1980
Медал сребро 
Федерация  Гребане 
Спорт 
Дисциплина  четворка скул 

Стоян Делчев

 1980s stoyandelchev Олимпийски игри Москва 1980
Медал бронз 
Федерация  Гимнастика 
Спорт  Гимнастика 
Дисциплина  многобой 

Стоян Делчев

 1980s stoyandelchev_vis Олимпийски игри Москва 1980
Медал злато 
Федерация  Гимнастика 
Спорт  Гимнастика 
Дисциплина  висилка 

Спонсори

София 1000, ул. "Ангел Кънчев" № 4
тел. (+359 2) 987 5695
факс (+359 2) 987 0379

 

logo off

@ 2014 All Rights Reserved

Created by Web Publishing House JSC