Двама олимпийски шампиони наградиха призьорите в биатлона от феста

Двама олимпийски шампиони наградиха призьорите в биатлона от феста

Двама олимпийски шампиони приветстваха участниците в последния ден от зимния олимпийски младежки фестивал 2021. Екатерина Дафовска и Христо Марков поздравиха присъстващите и отличиха най-добрите в състезанията по биатлон, с които днес под връх Снежанка завърши деветото издание на форума.

Ски бегачите от Асеновград и Сапарева баня доминират в Осогово

Ски бегачите от Асеновград и Сапарева баня доминират в Осогово

Младите ски-бегачи от Асеновград и от Сапарева баня доминираха в състезанията от втория ден на Олимпийския зимен фестивал. И двата клуба си тръгнаха с по две титли и по два сребърни медала, при бронзовите отличия СК Сапарева баня спечели 3 срещу един на СК Тритон от Асеновград.

Скиорите от Самоков и бордистите на

Скиорите от Самоков и бордистите на "Бороспорт"

Скиорите от Самоков и бордистите на Бороспорт, Блейд и Амерспорт спечелиха най-много титли в  първия ден от олимпийския младежки фестивал, който започна днес в Осогово. Организатори на събитието, което се провежда под мотото „Да открием олимпийските надежди на България“ са Българският олимпийски комитет и Асоциация „Спорт в свободното време“.

Наказание на нигерийка носи сребро за Селишка от Световните плажни игри

Наказание на нигерийка носи сребро за Селишка от Световните плажни игри

Миглена Селишка ще получи сребърен медал от световните плажни игри, организирани от Асоциацията на националните олимпийски комитетит (АНОК) в Катар през 2019-а, информира Дисциплинарната комисия на АНОК с писмо до Българския олимпийски комитет (БОК).

 Олимпийският зимен фестивал събира младите ни таланти в Осогово и Чепеларе

Олимпийският зимен фестивал събира младите ни таланти в Осогово и Чепеларе

За първи път в историята две планини ще бъдат домакини на Олимпийския зимен младежки фестивал, който по традиция дава път на спортните таланти на България.

Всички медалисти от третия ден на игрите

logo london_2012спортна стрелба, 10 метра пушка (мъже):
1. Алин Георге Молдовану (Румъния) - 702,1 точки (599+103,1)
2. Ничоло Камприяни (Италия) - 701,5 (599+102,5)
3. Гаган Наранг (Индия) - 701,1 (598+103,1)

вдигане на тежести, категория до 58 килограма (жени):
1. Сюеин Ли (Китай) - 246 кг (108 кг в изхвърлянето и 138 кг в изтласкването)
2. Пимсири Сирикаеу (Тайланд) - 236 кг (100 кг и 136 кг)
3. Юлия Калина (Украйна) - 235 кг (106 кг и 129 кг)

вдигане на тежести, категория до 62 килограма (мъже):
1. Ун Гук Ким (КНДР) - 327 кг (153 кг в изхвърлянето и174 кг в изтласкването)
2. Оскар Москера (Колумбия) - 317 кг (140 кг и 177 кг)
3. Ираван Еко Юли (Индонезия) - 317 кг (145 кг и 172 кг)

джудо, категория до 57 килограма (жени):
1. Каори Мацумото (Япония)
2. Корина Каприориу (Румъния)
3. Марти Малой (САЩ) и Отомн Павия (Франция)

джудо, категория до 73 килограма (мъже):
1. Мансур Исаев (Русия)
2. Рики Накая (Япония)
3. Ниам-Ошир Сайняргал (Монголия) и Юго Льогран (Франция)

спортна гимнастика, отборно (мъже):
1. Китай (Ибин Чън, Чжъ Фън, Вейян Го, Чънлун Чжан и Кай Цзо) - 275.997 точки
2. Япония (Рьохей Като, Кадзухито Танака, Юзуке Танака, Кохей Учимура и Коджи Ямамуро) - 271.952
3. Великобритания (Сам Олдъм, Дейниъл Първис, Луис Смит, Кришчън Томас и Макс Уитлок) - 271.711

синхронни скокове от 10-метрова кула (мъже):
1. Китай (Юан Цао/Янцюан Чжан) - 486,78 точки
2. Мексико (Иван Гарсия/Херман Санчес) - 468,90
3. САЩ (Дейвид Будия/Никола Маккрори) - 463.47

плуване, 200 метра свободен стил (мъже):
1. Яник Анел (Франция) - 1:43.14 минута
2= Таехван Парк (Република Корея) - 1:44.93
2= Ян Сун (Китай) - 1:44.93

плуване, 100 метра гръб (мъже):
1. Матю Гривърс (САЩ) - 52.16 секунди
2. Ник Томан (САЩ) - 52.92
3. Риосуке Ирие (Япония) - 52.97

плуване, 100 метра гръб (жени):
1. Миси Франклин (САЩ) - 58.33 секунди
2. Емили Сийбом (Австралия) - 58.68
3. Ая Теракава (Япония) - 58.83

плуване, 100 метра бруст:
1. Рута Мейлутите (Литва) - 1:05.47 минута
2. Ребека Сони (САЩ) - 1:05.55
3. Сатоми Сузуки (Япония) - 1:06.46

фехтовка, шпага (жени)
1. Яна Шемякина (Украйна)
2. Брита Хайдеман (Германия)
3. Юйцзе Сун (Китай)

Спонсори

София 1000, ул. "Ангел Кънчев" № 4
тел. (+359 2) 987 5695
факс (+359 2) 987 0379

 

logo off

@ 2014 All Rights Reserved

Created by Web Publishing House JSC