БОК и Китайското посолство със съвместни прояви до игрите в Пекин 2022

Стефка Костадинова прие днес посланика на КНР у нас Дун Сяодзюн, очакваме участие на около 20 наши състезатели в осем зимни спорта

БOK и Fibank наградиха медалистките от олимпиадата в Токио

Българският олимпийски комитет и неговия генерален спонсор Fibank (Първа инвестиционна банка) наградиха днес на изискано тържество медалистките ни от олимпийските игри в Токио и техните треньори.

Игрите бяха закрити, България е 30-а по медали

България завърши на 30-то място в класирането по медали с 3 златни, 1 сребърен и 2 бронзови медала на олимпийските игри в Токио 2020.

Снимки на

Снимки на "златния" ансамбъл

Ансамбълът донесе първа олимпийска титла за художествената гимнастика и шеста за България от Токио 2020.

Ансамбълът донесе трето злато за България

Ансамбълът по художествена гимнастика донесе трето злато за България от олимпийските игри в Токио след титлите на Ивет Горанова в каратето и Стойка Кръстева в бокса.

Калейн се класира за финал, Тасева отпадна

19-kalein13Боряна Калейн се класира с осма оценка за финала в многобоя на турнира по художествена гимнастика от олимпийските игри в Токио.  Тя получи оценка 95,650 т.

Катрин Тасева обаче изигра слабо последното си съчетание на лента и не успя да намери място сред най-добрите 10, които продължават битката за медалите. Тасева завърши 14-а (91,100), а надпреварата бе последва в кариерата й.

Утре Калейн се хвърля в битка за медалите, като нейни противнички ще бъдат руските сестри Дина (106.300) и Арина (106.175) Аверини, които заеха първо и второ място, Линой Ашрам (Израел, 103.100), Алина Харнаско (Беларус, 99.250), Анастасия Салос (Беларус, 99.150), Милена Балдасари (Италия, 96.050), Никол Зеликамн (Израел, 95.900), Виктория Оноприенко (Украйна, 95.450) и Кристина Похранична (Украйна, 93.100).

Финалите започват в събота, от 9,20 часа българско време.

Снимки: БОК, Костадин Андонов Start- Photo

19-kalein819-kalein919-kalein1019-kalein1119-kalein1219-kalein1319-kalein1419-kalein1519a-taseva-kolaj19a-taseva19a-taseva119a-taseva219a-taseva319a-taseva419a-taseva519a-taseva619a-taseva7