БОК отличи със „Специален медал“ Анатоли Илиев

БОК отличи със „Специален медал“ Анатоли Илиев

Българският олимпийски комитет (БОК) отличи новатора в спортния мениджмънт у нас, дългогодишен организатор и изтъкнат деятел Анатоли Илиев със „Специален медал на БОК“

Белчо Горанов бе сред гостите на откриването на колообиколката на България

Белчо Горанов бе сред гостите на откриването на колообиколката на България

Генералният секретар на БОК Белчо Горанов беше гост на церемонията преди официалния старт на 67-та колоездачна обиколка на България.

Русе, Бургас и Варна с най-много медали на олимпийския фест, СНИМКИ

Русе, Бургас и Варна с най-много медали на олимпийския фест, СНИМКИ

Младите спортни таланти на Русе, Бургас и Варна си тръгнаха с най-много отличия от завършилия днес в курортен комплекс Албена Олимпийски младежки летен фестивал.

Спортни легенди приветстваха младите ни олимпийци в Албена, СНИМКИ

Спортни легенди приветстваха младите ни олимпийци в Албена, СНИМКИ

Олимпийската шампионка Екатерина Дафовска приятно изненада с присъствието си участниците в тазгодишния олимпийски младежки летен фестивал в Албена. Златната медалистка от Нагано 1998 и председател на федерацията по биатлон бе сред официалните гости, открили събитието тазисутрин.

"Възраждане Фест“ рестартира ученическите състезания

Надпреварите от програмата на „Възраждане спорт фест“ на практика рестартираха днес след дълга пауза ученическите състезания в столицата.

Сидни 2000

2000s posterПоследните за столетието игри на петия континент (15 септември-2 октомври) бяха достоен венец на олимпийското движение и утвърждаването на спорта като феномен на XX век. Сред многото герои се откроиха жените - американката Марион Джоунс в леката атлетика, холандките Леонтин ван Морсел в колоезденето и Инге де Брюин в плуването.

Достойно изпратиха века и българските спортисти, които в Сидни спечелиха пет олимпийски титли - стрелците Таню Киряков (за втори път олимпийски шампион след 12 години) и Мария Гроздева, лекоатлетката Тереза Маринова, щангистът Гълъбин Боевски, борецът Армен Назарян. Вицешампиони са Серафим Бързаков (свободна борба), Алан Цагаев и Георги Марков (вдигане на тежести), Румяна Нейкова (гребане), Петър Мерков (два сребърни медала в кану-каяк). Два бронзови медала в гимнастиката спечели Йордан Йовчев.

На Паралимпийските игри, половин месец по-късно, българската лекоатлетка Иванка Колева също спечели златен медал за родината.

Медалисти

  • Мария Гроздева

     2000s mariagrozdeva Олимпийски игри Сидни 2000
    Медал злато
    Федерация  Спортна стрелба 
    Спорт 
    Дисциплина  25 м пистолет 

     

  • Таню Киряков

     2000s tanyokiryakov Олимпийски игри Сидни 2000
    Медал злато 
    Федерация  Спортна стрелба 
    Спорт 
    Дисциплина  50 м пистолет 
  • Тереза Маринова

     2000s terezamarinova Олимпийски игри Сидни 2000
    Медал злато 
    Федерация  Лека атлетика 
    Спорт 
    Дисциплина  троен скок 
  • Петър Мерков

     2000s petarmerkov Олимпийски игри Сидни 2000
    Медал сребро 
    Федерация  Кану-каяк 
    Спорт 
    Дисциплина  1000 м каяк 
  • Петър Мерков

     2000s petarmerkov Олимпийски игри Сидни 2000
    Медал сребро 
    Федерация  Кану-каяк 
    Спорт 
    Дисциплина  500 м каяк 
  • Румяна Нейкова

     2000s rumyananeykova Олимпийски игри Сидни 2000
    Медал сребро 
    Федерация  Гребане 
    Спорт 
    Дисциплина  скиф 
  • Йордан Йовчев

     2000s yordanyovchev Олимпийски игри Сидни 2000
    Медал бронз
    Федерация  Гимнастика 
    Спорт 
    Дисциплина  халки 

     

  • Йордан Йовчев

    2004s yovchev Олимпийски игри Сидни 2000
    Медал бронз 
    Федерация  Гимнастика 
    Спорт 
    Дисциплина  земя 
  • Алан Цагаев

     2000s alantzagaev Олимпийски игри Сидни 2000
    Медал сребро 
    Федерация  Вдигане на тежести 
    Спорт 
    Дисциплина  105 кг 
  • Георги Марков

    2000s georgimarkov Олимпийски игри Сидни 2000
    Медал сребро 
    Федерация  Вдигане на тежести 
    Спорт 
    Дисциплина  69 кг 
  • Гълъбин Боевски

     2000s galabinboevski Олимпийски игри Сидни 2000
    Медал злато 
    Федерация  Вдигане на тежести 
    Спорт 
    Дисциплина  69 кг 
  • Серафим Бързаков

    2000s serafimbarzakov Олимпийски игри Сидни 2000
    Медал сребро 
    Федерация  Борба 
    Спорт  свободен стил 
    Дисциплина  63 кг 
  • Армен Назарян

     2000s armennazaryan Олимпийски игри Сидни 2000
    Медал злато 
    Федерация  Борба 
    Спорт  класически стил 
    Дисциплина  58 кг 

Спонсори

София 1000, ул. "Ангел Кънчев" № 4
тел. (+359 2) 987 5695
факс (+359 2) 987 0379

 

logo off

@ 2014 All Rights Reserved

Created by Web Publishing House JSC