Русе, Бургас и Варна с най-много медали на олимпийския фест, СНИМКИ

Русе, Бургас и Варна с най-много медали на олимпийския фест, СНИМКИ

Младите спортни таланти на Русе, Бургас и Варна си тръгнаха с най-много отличия от завършилия днес в курортен комплекс Албена Олимпийски младежки летен фестивал.

Спортни легенди приветстваха младите ни олимпийци в Албена, СНИМКИ

Спортни легенди приветстваха младите ни олимпийци в Албена, СНИМКИ

Олимпийската шампионка Екатерина Дафовска приятно изненада с присъствието си участниците в тазгодишния олимпийски младежки летен фестивал в Албена. Златната медалистка от Нагано 1998 и председател на федерацията по биатлон бе сред официалните гости, открили събитието тазисутрин.

"Възраждане Фест“ рестартира ученическите състезания

Надпреварите от програмата на „Възраждане спорт фест“ на практика рестартираха днес след дълга пауза ученическите състезания в столицата.

Млад борец от Олимпийския фестивал на БОК спаси удавник в Бургас

Млад борец от Олимпийския фестивал на БОК спаси удавник в Бургас

Младият борец Христо Ташев, който през уикенда спаси от удавяне скочило от моста в Бургас момче, е участник в последното издание на Олимпийския фестивал на БОК.

Стефка Костадинова с ценен подарък към „София – евростолица на спорта“

Стефка Костадинова с ценен подарък към „София – евростолица на спорта“

Десетки спортни легенди, олимпийски, световни и европейски шампиони на България се събраха за откриването на авторската фотоизложба на Иван Йочев, представена от „София – европейска столица на спорта“ и БОК.

Списък на олимпийската ни делегация

Спортисти 21
Сноуборд
1.      Александра Жекова
2.      Радослав Янков
3.    Теодора Пенчева

Алпийски дисциплини
4.      Алберт Попов
5.      Мария Киркова
6.     Камен Златков

Ски бягане
7.      Веселин Цинзов
8.      Йордан Чучуганов
9.      Антония Григорова

Ски скок
10.      Владимир Зографски

Биатлон
11.      Красимир Анев
12.     Владимир Илиев
13.     Антон Синапов
14.     Димитър Герджиков
15.     Михаил Клечоров
16.     Емилия Йорданова
17.     Десислава Стоянова
18.     Стефани Попова
19.     Даниела Кадева
20.     Милена Тодорова

Шейни
21.     Павел Ангелов

Длъжностни лица
22.     Виктор Жеков – старши треньор сноуборд
23.     Георги Атанасов – треньор сноуборд
24.     Божана Жекова – треньор сноуборд
25.     Ивайло Борисов – треньор ски алпийски дисциплини
26.     Ангел Пумпалов – техническо лице ски алпийски дисциплини
27.     Пламен Неделяков – старши треньор ски бягане
28.     Иван Бургов – треньор ски бягане
29.     Матиас Зупан – треньор ски скок
30    Георги Фъртунов – треньор биатлон
31.     Николай Захаров – треньор биатлон
32.     Александър Младенов – техническо лице биатлон
33.     Венцислав Илиев – техническо лице биатлон
34.     Борислав Петров – техническо лице биатлон
35.     Петър Петров – техническо лице биатлон
36.     Георги Вергов – треньор шейни




Медицински екип
37.     д-р Първан Първанов – лекар
38.     Момчил Кинов – физиотерапевт
39.     Мартин Еремиев – физиотерапевт
40.     Антония Андонова – физиотерапевт

Ръководство
41.       Стефка Костадинова – Председател на БОК, Ръководител на   делегацията
42.     Белчо Горанов – Генерален секретар, Заместник ръководител
43.     Румяна Динева – Шеф на мисия
44.     Екатерина Дафовска - Олимпийско аташе, ръководител отбор биатлон

Оперативно управление
45.     Камелия Игнатова –  Администрация и международна дейност
46.     Тодор Шабански – Пресаташе
47.     Лилия Пандурова – Администрация, офис Олимпийско село
48.     Християн Янков – Протокол и транспорт

Спонсори

София 1000, ул. "Ангел Кънчев" № 4
тел. (+359 2) 987 5695
факс (+359 2) 987 0379

 

logo off

@ 2014 All Rights Reserved

Created by Web Publishing House JSC