Русе, Бургас и Варна с най-много медали на олимпийския фест, СНИМКИ

Русе, Бургас и Варна с най-много медали на олимпийския фест, СНИМКИ

Младите спортни таланти на Русе, Бургас и Варна си тръгнаха с най-много отличия от завършилия днес в курортен комплекс Албена Олимпийски младежки летен фестивал.

Спортни легенди приветстваха младите ни олимпийци в Албена, СНИМКИ

Спортни легенди приветстваха младите ни олимпийци в Албена, СНИМКИ

Олимпийската шампионка Екатерина Дафовска приятно изненада с присъствието си участниците в тазгодишния олимпийски младежки летен фестивал в Албена. Златната медалистка от Нагано 1998 и председател на федерацията по биатлон бе сред официалните гости, открили събитието тазисутрин.

"Възраждане Фест“ рестартира ученическите състезания

Надпреварите от програмата на „Възраждане спорт фест“ на практика рестартираха днес след дълга пауза ученическите състезания в столицата.

Млад борец от Олимпийския фестивал на БОК спаси удавник в Бургас

Млад борец от Олимпийския фестивал на БОК спаси удавник в Бургас

Младият борец Христо Ташев, който през уикенда спаси от удавяне скочило от моста в Бургас момче, е участник в последното издание на Олимпийския фестивал на БОК.

Стефка Костадинова с ценен подарък към „София – евростолица на спорта“

Стефка Костадинова с ценен подарък към „София – евростолица на спорта“

Десетки спортни легенди, олимпийски, световни и европейски шампиони на България се събраха за откриването на авторската фотоизложба на Иван Йочев, представена от „София – европейска столица на спорта“ и БОК.

Предварителна програма на българите в Пьонгчанг

2018-piong-chang-ZOGкъм 23.01.2018

часовете са местно време – разликата между ПьонгЧанг и София е 7 часа

 

08.02 четвъртък

21.30 – 22.35 Ски-скок: квалификации нормална шанца мъже Владимир Зографски

10.02 събота

16.15 – 17.15 Ски-бягане: 7.5 км+7.5 км скиатлон жени Антония Григорова

19.10 – 22.45 Шейни: мъже единично 1 и 2 манш Павел Ангелов

20.15 – 21.35 Биатлон: 7.5 км спринт жени Стоянова, Йорданова, Попова, Тодорова, Кадева

21.35 – 23.20 Ски-скок: нормална шанца мъже Владимир Зографски

11.02 неделя

11.00 – 13.10 Алпийски ски: спускане мъже Алберт Попов, Камен Златков 

15.15 – 17.05 Ски-бягане: 15+15 км скиатлон мъже Веселин Цинзов, Йордан Чучуганов

18.50 – 22.45 Шейни: мъже единично 3 и 4 манш Павел Ангелов

20.15 – 21.40 Биатлон: 10 км спринт мъже Анев, Илиев, Клечоров, Синапов, Герджиков

 
12.02 понеделник

10.15 – 12.15 и 13.45 – 15.25 Алпийски ски: гигантски слалом жени 1. и 2. манш М. Киркова

19.10 – 20.00 Биатлон: преследване 10 км жени Стоянова, Йорданова, Попова, Тодорова, Кадева

21.00 – 21.50 Биатлон: преследване 12.5 км мъже Анев, Илиев, Клечоров, Синапов, Герджиков

 
13.02 вторник

11.30 – 13.00 и 15.00 – 16.10 Алпийски ски: комбинация сп+сл мъже Ал. Попов, К. Златков

17.30 – 18.45 Ски-бягане: спринт мъже Веселин Цинзов, Йордан Чучуганов

20.00 – 21.50 Ски-бягане: спринт жени Антония Григорова

 

 14.02 сряда

10.15 – 11.30 и 13.45 – 14.55 Алпийски ски: слалом жени 1. и 2. манш Мария Киркова

20.05 – 22.00 Биатлон: 15 км индивидуално жени Стоянова, Йорданова, Попова, Тодорова, Кадева

 15.02 четвъртък

11.00 – 13.10 Алпийски ски: супер Г мъже Алберт Попов, Камен Златков

15.30 – 17.10 Ски-бягане: 10 км св. стил жени Антония Григорова

20.00 – 22.00 Биатлон: 20 км индивидуално мъже Анев, Илиев, Клечоров, Синапов, Герджиков

 

16.02 петък

10.00 – 13.00 Сноубордкрос: 10.00-11.00 квалификации и 12.15-13.00 финал Ал. Жекова

15.30 – 16.45 Ски-бягане: 15 км св. стил мъже Веселин Цинзов, Йордан Чучуганов

21.30 – 22.35 Ски-скок: квалификации голяма шанца Владимир Зографски

 
17.02 събота

11.00 – 13.10 Алпийски ски: супер Г жени Мария Киркова

20.15 – 21.10 Биатлон: масов старт 12.5 км жени Стоянова, Йорданова, Попова, Тодорова, Кадева

21.30 – 22.45 Ски-скок: финал голяма шанца Владимир Зографски

18.02 неделя

10.15 – 12.15 и 13.45 – 15.25 Алпийски ски: гиг. сл. мъже 1. И 2. манш А.Попов, К.Златков

20.15 – 21.10 Биатлон: масов старт 15 км мъже Анев, Илиев, Клечоров, Синапов, Герджиков

 19.02 понеделник

 
20.02 вторник

20.15 – 21.45 Биатлон: смесена щафета 2х6 жени и 2х7.5 мъже Стоянова, Йорданова, Попова, Тодорова, Кадева, Анев, Илиев, Клечоров, Синапов, Герджиков

 
21.02 сряда

11.00 – 13.10 Алпийски ски: спускане жени Мария Киркова

19.00 – 20.15 Ски-бягане: отборно спринт св. ст.  мъже В. Цинзов, Й. Чучуганов

 

22.02 четвъртък

10.15 – 11.30 и 13.45 – 15.25 Алпийски ски: слалом мъже Алберт Попов, Камен Златков

12.00 – 13.30 Сноуборд: квалиф. парал. гиг. слалом мъже и жени Р. Янков и Т. Пенчева

20.15 – 21.45 Биатлон: щафета 4х6 жени Стоянова, Йорданова, Попова, Тодорова, Кадева

 

23.02 петък

11.00 – 12.30 и 14.30 – 15.40 Алпийски ски: комбинация сп+сл жени Мария Киркова

20.15 – 21.45 Биатлон: щафета 4х7.5 км мъже Анев, Илиев, Клечоров, Синапов, Герджиков

24.02 събота

12.00 – 13.35 Сноуборд: финали парал. гиг. слалом мъже и жени Р. Янков и Т. Пенчева

14.00 – 17.00 Ски-бягане: 50 км масов старт кл. стил мъже Вес. Цинзов, Й. Чучуганов

 

25.02 неделя

15.15 – 17.15 Ски-бягане: 30 км масов старт кл. стил жени Антония Григорова


Заб. Всички заявки вече се подават само на техническите конференции непосредствено преди съответния старт. Възможни са промени, тъй като участието на българите в някои дисциплини зависи от квалификации, а в други ще се решава на място със заявките, съобразно  моментна форма, здравословно състояние и треньорска стратегия. Четиримата ни участници в дисциплините на биатлона при мъжете и при жените също ще се определят непосредствено преди всеки старт.

Спонсори

София 1000, ул. "Ангел Кънчев" № 4
тел. (+359 2) 987 5695
факс (+359 2) 987 0379

 

logo off

@ 2014 All Rights Reserved

Created by Web Publishing House JSC