Генсекът на БОК награди призьорите на Гран при по трап и скийт

Генсекът на БОК награди призьорите на Гран при по трап и скийт

Генералният секретар на БОК Белчо Горанов награди призьорите на турнира от веригата Гран при по трап и скийт.

Стефка Костадинова поздрави гимнастичките за успеха

Стефка Костадинова поздрави гимнастичките за успеха

Председателят на БОК Стефка Костадинова поздрави гимнастичките за успеха на световната купа в София и изпрати писмо до председателя на федерацията Илиана Раева.

Започна олимпийската щафета за Токио 2020

Започна олимпийската щафета за Токио 2020

В Япония започна щафетата с олимпийския огън. Факелът бе запален близо до АЕЦ "Фукушима", който бе използван като база на спасителите след ядрената катастрофа от 2011 година, предизвикана от мощно земетресение и цунами.

Стефка Костадинова с място в първия в света виртуален 3D музей на спорта

Стефка Костадинова с място в първия в света виртуален 3D музей на спорта

„Българката никога след Рим’87 не скочи повече, но и никой друг на планетата не успя да стори това до днес, вече 34 години по-късно…“Стефка Костадинова е сред легендите със специална секция в открития днес първи виртуален музей на спорта.

Двама олимпийски шампиони наградиха призьорите в биатлона от феста

Двама олимпийски шампиони наградиха призьорите в биатлона от феста

Двама олимпийски шампиони приветстваха участниците в последния ден от зимния олимпийски младежки фестивал 2021. Екатерина Дафовска и Христо Марков поздравиха присъстващите и отличиха най-добрите в състезанията по биатлон, с които днес под връх Снежанка завърши деветото издание на форума.

Съставът на делегацията ни за игрите "Сочи 2014"

Спортисти 18

Сноуборд
Александра Жекова
Радослав Янков

Алпийски дисциплини
Георги Георгиев
Никола Чонгаров
Стефан Присъдов
Мария Киркова

Ски бягане
Веселин Цинзов
Андрей Гридин
Антония Григорова-Бургова
Теодора Малчева

Ски скок
Владимир Зографски

Биатлон
Красимир Анев
Владимир Илиев
Мирослав Кенанов
Иван Златев
Михаил Клечоров
Десислава Стоянова

Шейни
Станислав Беньов

Длъжностни лица
Виктор Жеков – треньор сноуборд
Георги Атанасов - треньор сноуборд
Георги Вергов - треньор шейни
Иван Каневчев – треньор ски алпийски дисциплини
Расто Азнох – треньор ски алпийски дисциплини
Бор Шепец – техническо лице ски алп. дисциплини
Пламен Неделяков – ст.треньор ски бягане
Йорданка Гювийска – треньор ски бягане
Емил Зографски – треньор ски скок
Георги Фъртунов – треньор биатлон
Красимир Дочев – треньор биатлон
Александър Младенов – техническо лице биатлон
Петър Петров – техническо лице биатлон

Медицински екип
д-р Първан Първанов – лекар
Момчил Кинов – масажист

Ръководство
Стефка Костадинова – председател на БОК, ръководител на делегацията
Белчо Горанов – генерален секретар на БОК, заместник ръководител на делегацията
Румяна Динева – шеф на мисия
Екатерина Дафовска - олимпийско аташе, ръководител отбор биатлон

Оперативно управление
Камелия Игнатова – администрация и международна дейност, основен офис Олимпийско село “Роза Кутор“
Тодор Шабански – прес аташе
Християн Янков – протокол и транспорт
Лилия Пандурова – администрация, офис Олимпийско село “Лаура“

Спонсори

София 1000, ул. "Ангел Кънчев" № 4
тел. (+359 2) 987 5695
факс (+359 2) 987 0379

 

logo off

@ 2014 All Rights Reserved

Created by Web Publishing House JSC