Русе, Бургас и Варна с най-много медали на олимпийския фест, СНИМКИ

Русе, Бургас и Варна с най-много медали на олимпийския фест, СНИМКИ

Младите спортни таланти на Русе, Бургас и Варна си тръгнаха с най-много отличия от завършилия днес в курортен комплекс Албена Олимпийски младежки летен фестивал.

Спортни легенди приветстваха младите ни олимпийци в Албена, СНИМКИ

Спортни легенди приветстваха младите ни олимпийци в Албена, СНИМКИ

Олимпийската шампионка Екатерина Дафовска приятно изненада с присъствието си участниците в тазгодишния олимпийски младежки летен фестивал в Албена. Златната медалистка от Нагано 1998 и председател на федерацията по биатлон бе сред официалните гости, открили събитието тазисутрин.

"Възраждане Фест“ рестартира ученическите състезания

Надпреварите от програмата на „Възраждане спорт фест“ на практика рестартираха днес след дълга пауза ученическите състезания в столицата.

Млад борец от Олимпийския фестивал на БОК спаси удавник в Бургас

Млад борец от Олимпийския фестивал на БОК спаси удавник в Бургас

Младият борец Христо Ташев, който през уикенда спаси от удавяне скочило от моста в Бургас момче, е участник в последното издание на Олимпийския фестивал на БОК.

Стефка Костадинова с ценен подарък към „София – евростолица на спорта“

Стефка Костадинова с ценен подарък към „София – евростолица на спорта“

Десетки спортни легенди, олимпийски, световни и европейски шампиони на България се събраха за откриването на авторската фотоизложба на Иван Йочев, представена от „София – европейска столица на спорта“ и БОК.

Съставът на делегацията ни за игрите "Сочи 2014"

Спортисти 18

Сноуборд
Александра Жекова
Радослав Янков

Алпийски дисциплини
Георги Георгиев
Никола Чонгаров
Стефан Присъдов
Мария Киркова

Ски бягане
Веселин Цинзов
Андрей Гридин
Антония Григорова-Бургова
Теодора Малчева

Ски скок
Владимир Зографски

Биатлон
Красимир Анев
Владимир Илиев
Мирослав Кенанов
Иван Златев
Михаил Клечоров
Десислава Стоянова

Шейни
Станислав Беньов

Длъжностни лица
Виктор Жеков – треньор сноуборд
Георги Атанасов - треньор сноуборд
Георги Вергов - треньор шейни
Иван Каневчев – треньор ски алпийски дисциплини
Расто Азнох – треньор ски алпийски дисциплини
Бор Шепец – техническо лице ски алп. дисциплини
Пламен Неделяков – ст.треньор ски бягане
Йорданка Гювийска – треньор ски бягане
Емил Зографски – треньор ски скок
Георги Фъртунов – треньор биатлон
Красимир Дочев – треньор биатлон
Александър Младенов – техническо лице биатлон
Петър Петров – техническо лице биатлон

Медицински екип
д-р Първан Първанов – лекар
Момчил Кинов – масажист

Ръководство
Стефка Костадинова – председател на БОК, ръководител на делегацията
Белчо Горанов – генерален секретар на БОК, заместник ръководител на делегацията
Румяна Динева – шеф на мисия
Екатерина Дафовска - олимпийско аташе, ръководител отбор биатлон

Оперативно управление
Камелия Игнатова – администрация и международна дейност, основен офис Олимпийско село “Роза Кутор“
Тодор Шабански – прес аташе
Християн Янков – протокол и транспорт
Лилия Пандурова – администрация, офис Олимпийско село “Лаура“

Спонсори

София 1000, ул. "Ангел Кънчев" № 4
тел. (+359 2) 987 5695
факс (+359 2) 987 0379

 

logo off

@ 2014 All Rights Reserved

Created by Web Publishing House JSC