Генсекът на БОК награди призьорите на Гран при по трап и скийт

Генсекът на БОК награди призьорите на Гран при по трап и скийт

Генералният секретар на БОК Белчо Горанов награди призьорите на турнира от веригата Гран при по трап и скийт.

Стефка Костадинова поздрави гимнастичките за успеха

Стефка Костадинова поздрави гимнастичките за успеха

Председателят на БОК Стефка Костадинова поздрави гимнастичките за успеха на световната купа в София и изпрати писмо до председателя на федерацията Илиана Раева.

Започна олимпийската щафета за Токио 2020

Започна олимпийската щафета за Токио 2020

В Япония започна щафетата с олимпийския огън. Факелът бе запален близо до АЕЦ "Фукушима", който бе използван като база на спасителите след ядрената катастрофа от 2011 година, предизвикана от мощно земетресение и цунами.

Стефка Костадинова с място в първия в света виртуален 3D музей на спорта

Стефка Костадинова с място в първия в света виртуален 3D музей на спорта

„Българката никога след Рим’87 не скочи повече, но и никой друг на планетата не успя да стори това до днес, вече 34 години по-късно…“Стефка Костадинова е сред легендите със специална секция в открития днес първи виртуален музей на спорта.

Двама олимпийски шампиони наградиха призьорите в биатлона от феста

Двама олимпийски шампиони наградиха призьорите в биатлона от феста

Двама олимпийски шампиони приветстваха участниците в последния ден от зимния олимпийски младежки фестивал 2021. Екатерина Дафовска и Христо Марков поздравиха присъстващите и отличиха най-добрите в състезанията по биатлон, с които днес под връх Снежанка завърши деветото издание на форума.

Класиране на българите на зимните игри в Сочи


Сноуборд

бордъркрос
- 5. АЛЕКСАНДРА ЖЕКОВА
паралелен гигантски слалом - 25. РАДОСЛАВ ЯНКОВ
паралелен слалом - 21. РАДОСЛАВ ЯНКОВ

Ски бягане
Жени
скиатлон, 15 км - 56. АНТОНИЯ ГРИГОРОВА-БУРГОВА
спринт, свободен стил - 54. ТЕОДОРА МАЛЧЕВА, 60. АНТОНИА ГРИОРОВА-БУРГОВА
30 км, свободен стил - 50. АНТОНИЯ ГРИГОРОВА-БУРГОВА
ТЕОДОРА МАЛЧЕВА- не завърши
Мъже
30 км, скиатлон - 53.ВЕСЕЛИН ЦИНЗОВ, 57. АНДРЕЙ ГРИДИН
спринт, свободен стил - 64. АНДРЕЙ ГРИДИН
15 км, класически стил - 41. ВЕСЕЛИН ЦИНЗОВ
отборен спринт - 18. БЪЛГАРИЯ (Андрей Гридин и Веселин Цинзов) - отпадна на полуфиналите
50 км, свободен стил - 41. АНДРЕЙ ГРИДИН, ВЕСЕЛИН ЦИНЗОВ - не завърши

Биатлон
Мъже
спринт, 10 км - 49. КРАСИМИР АНЕВ, 60. ВЛАДИМИР ИЛИЕВ
70. МИХАИЛ КЛЕЧЕРОВ, 76. ИВАН ЗЛАТЕВ
преследване на 12.5 км - 48. КРАСИМИР АНЕВ, 55. ВЛАДИМИР ИЛИЕВ
20 км, индивидуално - 36. КРАСИМИР АНЕВ, 39. ВЛАДИМИР ИЛИЕВ, 68. МИХАИЛ КЛЕЧЕРОВ, 75. МИРОСЛАВ КЕНАНОВ
щафета 4 по 7,5 км - 15. БЪЛГАРИЯ (Михаил Клечеров, Иван Златев, Владимир Илиев и Красимир Анев)
Жени
7,5 км спринт - 61. ДЕСИСЛАВА СТОЯНОВА
15 км, индивидуален старт - 72. ДЕСИСЛАВА СТОЯНОВА

Ски-алпийски дисциплини,
Мъже
спускане - 36. ГЕОРГИ ГЕОРГИЕВ, 38. НИКОЛА ЧОНГАРОВ
супекомбинация - 23. НИКОЛА ЧОНГАРОВ, ГЕОРГИ ГЕОРГИЕВ - пропусна врата в слалома и отпадна
супергигантски слалом - 39. НИКОЛА ЧОНГАРОВ, 41. ГЕОГРИ ГЕОРГИЕВ
гигантски слалом
* СТЕФАН ПРИСАДОВ - отпадна в първия манш.
слалом - НИКОЛА ЧОНГАРОВ - отпадна във втория манш
ГЕОРГИ ГЕОРГИЕВ и Стефан Присадов - отпаднат в първия манш
Жени
гигантски слалом - 36. МАРИЯ КИРКОВА
слалом - МАРИЯ КИРКОВА – не завърши във втори манш

Шейни
38. СТАНИСЛАВ БЕНЬОВ

Ски скок
малка шанца - Владимир Зографски е 44-ти в квалификациите и не успя да се класира за основната надпревара.
голяма шанца - 47. ВЛАДИМИР ЗОГРАФСКИ - не се класира за втория скок

 

 

 

 

Спонсори

София 1000, ул. "Ангел Кънчев" № 4
тел. (+359 2) 987 5695
факс (+359 2) 987 0379

 

logo off

@ 2014 All Rights Reserved

Created by Web Publishing House JSC