БOK и Fibank наградиха медалистките от олимпиадата в Токио

БOK и Fibank наградиха медалистките от олимпиадата в Токио

Българският олимпийски комитет и неговия генерален спонсор Fibank (Първа инвестиционна банка) наградиха днес на изискано тържество медалистките ни от олимпийските игри в Токио и техните треньори.

Игрите бяха закрити, България е 30-а по медали

Игрите бяха закрити, България е 30-а по медали

България завърши на 30-то място в класирането по медали с 3 златни, 1 сребърен и 2 бронзови медала на олимпийските игри в Токио 2020.

Снимки на

Снимки на "златния" ансамбъл

Ансамбълът донесе първа олимпийска титла за художествената гимнастика и шеста за България от Токио 2020.

Ансамбълът донесе трето злато за България

Ансамбълът донесе трето злато за България

Ансамбълът по художествена гимнастика донесе трето злато за България от олимпийските игри в Токио след титлите на Ивет Горанова в каратето и Стойка Кръстева в бокса.

Шампионката Стойка Кръстева бе поздравена от председателя на БОК

Шампионката Стойка Кръстева бе поздравена от председателя на БОК

Президентът на БОК Стефка Костадинова първа поздрави лично по телефона шампионката Стойка Кръстева, който ликува със златото в категория до 51 кг на турнира по бокс в Токио.

Класиране на българите на зимните игри в Сочи


Сноуборд

бордъркрос
- 5. АЛЕКСАНДРА ЖЕКОВА
паралелен гигантски слалом - 25. РАДОСЛАВ ЯНКОВ
паралелен слалом - 21. РАДОСЛАВ ЯНКОВ

Ски бягане
Жени
скиатлон, 15 км - 56. АНТОНИЯ ГРИГОРОВА-БУРГОВА
спринт, свободен стил - 54. ТЕОДОРА МАЛЧЕВА, 60. АНТОНИА ГРИОРОВА-БУРГОВА
30 км, свободен стил - 50. АНТОНИЯ ГРИГОРОВА-БУРГОВА
ТЕОДОРА МАЛЧЕВА- не завърши
Мъже
30 км, скиатлон - 53.ВЕСЕЛИН ЦИНЗОВ, 57. АНДРЕЙ ГРИДИН
спринт, свободен стил - 64. АНДРЕЙ ГРИДИН
15 км, класически стил - 41. ВЕСЕЛИН ЦИНЗОВ
отборен спринт - 18. БЪЛГАРИЯ (Андрей Гридин и Веселин Цинзов) - отпадна на полуфиналите
50 км, свободен стил - 41. АНДРЕЙ ГРИДИН, ВЕСЕЛИН ЦИНЗОВ - не завърши

Биатлон
Мъже
спринт, 10 км - 49. КРАСИМИР АНЕВ, 60. ВЛАДИМИР ИЛИЕВ
70. МИХАИЛ КЛЕЧЕРОВ, 76. ИВАН ЗЛАТЕВ
преследване на 12.5 км - 48. КРАСИМИР АНЕВ, 55. ВЛАДИМИР ИЛИЕВ
20 км, индивидуално - 36. КРАСИМИР АНЕВ, 39. ВЛАДИМИР ИЛИЕВ, 68. МИХАИЛ КЛЕЧЕРОВ, 75. МИРОСЛАВ КЕНАНОВ
щафета 4 по 7,5 км - 15. БЪЛГАРИЯ (Михаил Клечеров, Иван Златев, Владимир Илиев и Красимир Анев)
Жени
7,5 км спринт - 61. ДЕСИСЛАВА СТОЯНОВА
15 км, индивидуален старт - 72. ДЕСИСЛАВА СТОЯНОВА

Ски-алпийски дисциплини,
Мъже
спускане - 36. ГЕОРГИ ГЕОРГИЕВ, 38. НИКОЛА ЧОНГАРОВ
супекомбинация - 23. НИКОЛА ЧОНГАРОВ, ГЕОРГИ ГЕОРГИЕВ - пропусна врата в слалома и отпадна
супергигантски слалом - 39. НИКОЛА ЧОНГАРОВ, 41. ГЕОГРИ ГЕОРГИЕВ
гигантски слалом
* СТЕФАН ПРИСАДОВ - отпадна в първия манш.
слалом - НИКОЛА ЧОНГАРОВ - отпадна във втория манш
ГЕОРГИ ГЕОРГИЕВ и Стефан Присадов - отпаднат в първия манш
Жени
гигантски слалом - 36. МАРИЯ КИРКОВА
слалом - МАРИЯ КИРКОВА – не завърши във втори манш

Шейни
38. СТАНИСЛАВ БЕНЬОВ

Ски скок
малка шанца - Владимир Зографски е 44-ти в квалификациите и не успя да се класира за основната надпревара.
голяма шанца - 47. ВЛАДИМИР ЗОГРАФСКИ - не се класира за втория скок

 

 

 

 

Спонсори

София 1000, ул. "Ангел Кънчев" № 4
тел. (+359 2) 987 5695
факс (+359 2) 987 0379

 

logo off

@ 2014 All Rights Reserved

Created by Web Publishing House JSC