Книга събра почти всички олимпийски шампиони и медалисти на България

Книга събра почти всички олимпийски шампиони и медалисти на България

За първи път в историята книга събра на церемония живите олимпийски медалисти на България. Над 150 олимпийски шампиони и призьори присъстваха днес на представянето на книгата "България на Олимп".Луксозното 400-странично издание бе промотирано със стилно тържество в софийския хотел „Маринела“ и събра 30 от олимпийските шампиони на България и още над 150 сребърни и бронзови медалисти.

Белчо Горанов приветства участниците в

Белчо Горанов приветства участниците в "София ърбан зона 2020“

Белчо Горанов бе сред официалните гости, които дадоха старт на Европейската седмица на спорта. Кратката церемония се състоя в последния ден от организираната от „София – европейска столица на спорта и Столична община „Ърбан зона 2020“ в Княжеската градина до Орлов мост.

Книга събира под знамената олимпийските герои на България

Книга събира под знамената олимпийските герои на България

  За първи път в историята книга събира на церемония живите олимпийски медалисти на България. Луксозното 400-странично издание „България на Олимп“ ще се промотира със стилно тържество в софийския хотел „Маринела“ на 29 септември от 12 часа.

Един велик боксов шампион на 60

Един велик боксов шампион на 60

Един от най-великите шампиони в историята на аматьорския бокс навършва днес 60 години.

БОК отличи със „Специален медал“ Анатоли Илиев

БОК отличи със „Специален медал“ Анатоли Илиев

Българският олимпийски комитет (БОК) отличи новатора в спортния мениджмънт у нас, дългогодишен организатор и изтъкнат деятел Анатоли Илиев със „Специален медал на БОК“

Класиране на българите на зимните игри в Сочи


Сноуборд

бордъркрос
- 5. АЛЕКСАНДРА ЖЕКОВА
паралелен гигантски слалом - 25. РАДОСЛАВ ЯНКОВ
паралелен слалом - 21. РАДОСЛАВ ЯНКОВ

Ски бягане
Жени
скиатлон, 15 км - 56. АНТОНИЯ ГРИГОРОВА-БУРГОВА
спринт, свободен стил - 54. ТЕОДОРА МАЛЧЕВА, 60. АНТОНИА ГРИОРОВА-БУРГОВА
30 км, свободен стил - 50. АНТОНИЯ ГРИГОРОВА-БУРГОВА
ТЕОДОРА МАЛЧЕВА- не завърши
Мъже
30 км, скиатлон - 53.ВЕСЕЛИН ЦИНЗОВ, 57. АНДРЕЙ ГРИДИН
спринт, свободен стил - 64. АНДРЕЙ ГРИДИН
15 км, класически стил - 41. ВЕСЕЛИН ЦИНЗОВ
отборен спринт - 18. БЪЛГАРИЯ (Андрей Гридин и Веселин Цинзов) - отпадна на полуфиналите
50 км, свободен стил - 41. АНДРЕЙ ГРИДИН, ВЕСЕЛИН ЦИНЗОВ - не завърши

Биатлон
Мъже
спринт, 10 км - 49. КРАСИМИР АНЕВ, 60. ВЛАДИМИР ИЛИЕВ
70. МИХАИЛ КЛЕЧЕРОВ, 76. ИВАН ЗЛАТЕВ
преследване на 12.5 км - 48. КРАСИМИР АНЕВ, 55. ВЛАДИМИР ИЛИЕВ
20 км, индивидуално - 36. КРАСИМИР АНЕВ, 39. ВЛАДИМИР ИЛИЕВ, 68. МИХАИЛ КЛЕЧЕРОВ, 75. МИРОСЛАВ КЕНАНОВ
щафета 4 по 7,5 км - 15. БЪЛГАРИЯ (Михаил Клечеров, Иван Златев, Владимир Илиев и Красимир Анев)
Жени
7,5 км спринт - 61. ДЕСИСЛАВА СТОЯНОВА
15 км, индивидуален старт - 72. ДЕСИСЛАВА СТОЯНОВА

Ски-алпийски дисциплини,
Мъже
спускане - 36. ГЕОРГИ ГЕОРГИЕВ, 38. НИКОЛА ЧОНГАРОВ
супекомбинация - 23. НИКОЛА ЧОНГАРОВ, ГЕОРГИ ГЕОРГИЕВ - пропусна врата в слалома и отпадна
супергигантски слалом - 39. НИКОЛА ЧОНГАРОВ, 41. ГЕОГРИ ГЕОРГИЕВ
гигантски слалом
* СТЕФАН ПРИСАДОВ - отпадна в първия манш.
слалом - НИКОЛА ЧОНГАРОВ - отпадна във втория манш
ГЕОРГИ ГЕОРГИЕВ и Стефан Присадов - отпаднат в първия манш
Жени
гигантски слалом - 36. МАРИЯ КИРКОВА
слалом - МАРИЯ КИРКОВА – не завърши във втори манш

Шейни
38. СТАНИСЛАВ БЕНЬОВ

Ски скок
малка шанца - Владимир Зографски е 44-ти в квалификациите и не успя да се класира за основната надпревара.
голяма шанца - 47. ВЛАДИМИР ЗОГРАФСКИ - не се класира за втория скок

 

 

 

 

Спонсори

София 1000, ул. "Ангел Кънчев" № 4
тел. (+359 2) 987 5695
факс (+359 2) 987 0379

 

logo off

@ 2014 All Rights Reserved

Created by Web Publishing House JSC