Томас Бах с обръщение към Олимпийското движение

Томас Бах с обръщение към Олимпийското движение

Президентът на МОК Томас Бах отправи обръщение към Олимпийското движение във връзка с епидемията от коронавирус. Той говори за социалното, икономическото и политическо възстдействие, както и за пътя напред.

МОК: Игрите в Токио ще бъдат от 23 юли до 8 август

МОК: Игрите в Токио ще бъдат от 23 юли до 8 август

Олипийските игри Токио 2020 ще бъдат от 23 юли до 8 август 2021 година, обяви шефът на организационния комитет Йоширо Мори след договорка с президента на МОК Томас Бах.

МОК отложи олимпиадата за 2021 г.

МОК отложи олимпиадата за 2021 г.

Президентът на МОК Томас Бах и министър-председателят на Япония Шиндзо Абе проведоха телефонен разговор тази сутрин за да обсъдят постоянно променящата се среда по отношение на COVID-19 и Олимпийските игри Токио 2020.

Запалиха олимпийския огън за игрите Токио 2020

Запалиха олимпийския огън за игрите Токио 2020

За първи път в историята жена започна щафетата с олимпийския огън. След като пламъкът за игрите Токио 2020 бе запален в Древна Олимпия в Гърция, факелът отиде в ръцете на Анна Коракаки, златна медалистка от Рио 2016.

Чамкория и Паничище с най-много титли в първия ден на фестав Осогово

Чамкория и Паничище с най-много титли в първия ден на фестав Осогово

Скиорите на Чамкория и Паничище доминираха в първия ден на Олимпийския зимен младежки фестивал на БОК в Осогово.

Зимни игри „Торино 2006”

БИАТЛОН
20 км, мъже
62 място Виталий Руденчик

15 км, жени
12. Екатерина Дафовска
29. Ирина Никулчина
44. Павлина Филипова
55. Нина Кадева
 
10 км, мъже
21. Виталий Руденчик

7,5 км, жени
33. Екатерина Дафовска
36. Ирина Никулчина
46. Павлина Филипова
58. Радка Попова    

10 км преследване, жени:
28. Екатерина Дафовска
30. Ирина Никулчина
32. Павлина Филипова
Радка Попова бе изпреварена с една обиколка и спряна след третата стрелба

12,5 км преследване, мъже:
35. Виталий Руденчик

щафета 4 по 6 км, жени:
8. България (Павлина Филипова, Радка Попова, Ирина Никулчина и Екатерина Дафовска)

12,5 км масов старт, жени
8. Екатерина Дафовска 

СКИ АЛПИЙСКИ ДИСЦИПЛИНИ
алпийска комбинация, мъже:
31. Mихаил Седянков (България      
Стефан Георгиев отпада в първия манш на слалома, след като бе 43-и в спускането

слалом, жени:
Мария Киркова не завърши във ІІ манш, след като бе 41-а в първия

слалом, мъже

25. СТЕФАН ГЕОРГИЕВ
Деян Тодоров отпадна във ІІ манш, след като бе 43 в първия манш, а Михаил Седянков отпадна още в І манш

СКИ - БЯГАНЕ
двойно преследване на 30 км, мъже (15 км класичести стил и 15 км свободен стил)

Иван Баряков бе спрян от участие, след като бе задминат от водещите

15 км ски бягане класически стил, мъже:   
68. Иван Баряков      

1,3 км спринт, мъже:
71. Иван Баряков (в квалификациите)

СКИ СКОКОВЕ
90-метрова шанца, мъже:
Петър Фъртунов и Георги Жарков отпадат в квалификацията като са съответно 64-и (83,5 м и 85,0 т.) и 66-и (80,0 м и 77,5 т.)

120-метрова голяма шанца:
Георги Жарков и Петър Фъртунов отпадат в квалификацията, като са съответно 44-и (98.5 м и 59.3 т.) и 52-и (84.5 м и 26.6 т.)

СПУСКАНЕ С ШЕЙНИ
едноместна шейна, мъже
31. ПЕТЪР ИЛИЕВ

СНОУБОРД
бордъркрос, жени:
22. Александра Жекова - отпада в квалификациите

паралелен гигантски слалом, жени:
25. Александра Жекова - отпада в квалификациите

ФИГУРНО ПЪРЗАЛЯНЕ
спортни двойки
19.  Румяна Спасова и Станимир Тодоров
мъже:
17. Иван Динев

танцовите двойки:
5. Албена Денкова и Максим Стависки

ШОРТТРЕК
500 м, жени:
2. ЕВГЕНИЯ РАДАНОВА (БЪЛГАРИЯ) - 44.374
 
1500 м,жени:
6. Евгения Раданова - първа в "Б" финал

1000 м,жени:
финал А:     
Евгения Раданова беше дисквалифицирана в трета четвъртфинална серия  

Спонсори

София 1000, ул. "Ангел Кънчев" № 4
тел. (+359 2) 987 5695
факс (+359 2) 987 0379

 

logo off

@ 2014 All Rights Reserved

Created by Web Publishing House JSC