БOK и Fibank наградиха медалистките от олимпиадата в Токио

Българският олимпийски комитет и неговия генерален спонсор Fibank (Първа инвестиционна банка) наградиха днес на изискано тържество медалистките ни от олимпийските игри в Токио и техните треньори.

Игрите бяха закрити, България е 30-а по медали

България завърши на 30-то място в класирането по медали с 3 златни, 1 сребърен и 2 бронзови медала на олимпийските игри в Токио 2020.

Снимки на

Снимки на "златния" ансамбъл

Ансамбълът донесе първа олимпийска титла за художествената гимнастика и шеста за България от Токио 2020.

Ансамбълът донесе трето злато за България

Ансамбълът по художествена гимнастика донесе трето злато за България от олимпийските игри в Токио след титлите на Ивет Горанова в каратето и Стойка Кръстева в бокса.

Шампионката Стойка Кръстева бе поздравена от председателя на БОК

Президентът на БОК Стефка Костадинова първа поздрави лично по телефона шампионката Стойка Кръстева, който ликува със златото в категория до 51 кг на турнира по бокс в Токио.

България е сред 14 страни на първите модерни игри АТИНА 1896
На олимпийски игри България е спечелила 230 МЕДАЛА.

Със скандирания "Българи, юнаци" посрещнаха Ивет Горанова

20-ivet-posreshtane13С аплодисменти и скандирания "Българи, юнаци" стотици фенове, приятели и близки посрещнаха олимипйската шампионка Ивен Горанова.

На игрите в Токио тя спечели злато в категория до 55 кг в дебюта на каратето на олимпийски форум.

"България над всичко! - каза 21-годишната Ивет на летище София. - Последния месец и половина силно вярвах, че ще спечеля златния медал, това беше целта ми. Искам да поздравя всички българи и всички момичета, които спечелиха медали. Продължаваме напред и ще гоним световната титла."

На летището бе и спортният министър Андрей Кузманов, който дойде да поздрави шампионката.

Благодаря, Ивет, че представихте достойно България! - каза той. - Показахте висока класа, спортно майсторство и заслужено се изкачихте на олимпийския връх. Благодаря за радостта и гордостта, които съпреживяваме заедно с Вас! Бъдете здрава!"

Министър Кузманов поздрави и треньора на Горанова - Ангел Ленков, за големия успех на неговата възпитаничка.

На летището  бе и президенстът на Българската федерация по карате Алексей Петров, както и вицепрезидентът Русалин Русалинов, който е шеф на клуб "Петромакс", чиято възпитаничка е шампионката.

Снимки: БОК, Бончук Андонов Start-Photo

20-ivet-angel-lenkov-posreshtane920-ivet-angel-lenkov1-posreshtane20-ivet-posreshtane-alexei-petrov1-1320-ivet-posreshtane-alexei-petrov1320-ivet-posreshtane20-ivet-posreshtane120-ivet-posreshtane220-ivet-posreshtane320-ivet-posreshtane420-ivet-posreshtane520-ivet-posreshtane620-ivet-posreshtane720-ivet-posreshtane820-ivet-posreshtane920-ivet-posreshtane1020-ivet-posreshtane1120-ivet-posreshtane1220-ivet-posreshtane1320-ivet-posreshtane1420-angel-lenkov20-angel-lenkov120-angel-lenkov2