Русе, Бургас и Варна с най-много медали на олимпийския фест, СНИМКИ

Русе, Бургас и Варна с най-много медали на олимпийския фест, СНИМКИ

Младите спортни таланти на Русе, Бургас и Варна си тръгнаха с най-много отличия от завършилия днес в курортен комплекс Албена Олимпийски младежки летен фестивал.

Спортни легенди приветстваха младите ни олимпийци в Албена, СНИМКИ

Спортни легенди приветстваха младите ни олимпийци в Албена, СНИМКИ

Олимпийската шампионка Екатерина Дафовска приятно изненада с присъствието си участниците в тазгодишния олимпийски младежки летен фестивал в Албена. Златната медалистка от Нагано 1998 и председател на федерацията по биатлон бе сред официалните гости, открили събитието тазисутрин.

"Възраждане Фест“ рестартира ученическите състезания

Надпреварите от програмата на „Възраждане спорт фест“ на практика рестартираха днес след дълга пауза ученическите състезания в столицата.

Млад борец от Олимпийския фестивал на БОК спаси удавник в Бургас

Млад борец от Олимпийския фестивал на БОК спаси удавник в Бургас

Младият борец Христо Ташев, който през уикенда спаси от удавяне скочило от моста в Бургас момче, е участник в последното издание на Олимпийския фестивал на БОК.

Стефка Костадинова с ценен подарък към „София – евростолица на спорта“

Стефка Костадинова с ценен подарък към „София – евростолица на спорта“

Десетки спортни легенди, олимпийски, световни и европейски шампиони на България се събраха за откриването на авторската фотоизложба на Иван Йочев, представена от „София – европейска столица на спорта“ и БОК.

Лека атлетика

Ina-EFTIMOVAИнна Ефтимова
100 м

родена: 19 юни 1988 г. в София
образование: НБУ София, бакалавърска степен по графичен дизайн
клуб: СКЛА „Дунав” (Русе).
треньор: Валя Демирева
старт на кариера: 2004
хоби: рисуване

постижения
100 м  - 11.20 , Пловдив 2008, 200 м - 22.92 София, 2008
2 място на 100 м на ЕП до 20 г.
3 място на 200 м на ЕП до 20 г.


Nikol-ANDONOVAНикол Андонова
смесена щафета преследване

родена: 25 януари 2000 г. в Бургас
образование: немска гимназия
клуб: "Европул"
треньор: Петър Райков
старт на кариера: 2014
хоби: скокове във вода, акробатика

постижения:
личен рекорд на 100 м с препятствия до 18 г. от СП 2017 (13,79)
личен рекорд на 100 м с препятствия до 20 г. от 2018-а (14,01)
3 място на Баканиадата на 60 м с препятствия и на 4 по 400 м
12 място на СП за девойки
национална рекордьорка до 18 г. на 100 м с препяствия

Liliana-GEORGIEVAЛиляна Георгиева
смесена щафета 4 по 400 м

родена: 20 юли 2000 г. в Първомай
образование: спортно училище "Братя Миладинови", Пд
клуб: "Актив", Пд
треньор: Йорданка Аризанова
старт на кариеа: 2010 г.
хоби: слушане на музика

постижения:
800 м лично постижение - 2:06,89 мин на нац.шампионат в Пловдив
1500 м лично постижение - 4,16 мин на европейско първенство

 

polina-todorovaПолина Тодорова
смесена щафета преследване

родена: 3 април 1997 г. в Ямбол
образование: Тракийски университет
клуб: "Тунджа" (Ямбол)
треньор: Галина Атанасова
старт на кариера: 2011
хоби: атлетика

постижения:
личен рекорд на 800 м - 2:09,02 мин от 2017 г.
личен рекорд на 400 м - 56,20 сек.


iva-alexandrovaИва Александрова
100 м с препятствия

родена: 25 март 1994 г. в Лом
образование: НСА
клуб: "Спортико"
треньор: Екатерина Тошева
старт на кариера: 2007
хоби: атлетика

постижения:
личен рекорд, 2015 г. (14,12)
2 място на Балканиадата за девойки (щафета 4 по 100 м )
3 място на Балканиадата за девойки 2011, 2013 в щафетата 4 по 100 м
2 място на балканиадата за жени, седмобой 2018


kristina-borukovaКристина Борукова
смесена щафета 4 по 400 м

родена: 10 април 1998 г. в Пловдив
образование: Пловдивски университет
клуб: "Актив 2013" (Пд)
треньор: Йорданка Аризанова
старт на кариера: 2006
хоби: фотография

постижения:
4 място и личен рекорд на 400 м с препятствия (59:85) от Балканиадата 2018
4 място на Балканиадата за жени 2015


milena-mitkovaМилена Миткова
скок на дължина

родена: 26 януари 1990 г. в София
образование: НСА
клуб: "Галакси спорт тийм" (Пд)
треньори: Вилфредо Мартинез, Петър Дачев
старт на кариера: 2004
хоби: пътуване

постижения:
личен рекорд 6,45 м от Балканиадата на закрито, 2018
4 място на световните университетски игри, 2017


mihaela-petkovaМихаела Петкова
хвърляне на копие

родена: 11 януари 1990 г. в Русе
образование: спортно училище: "Атанас Узунов"
клуб: "Дунав" (Русе)
треньор: Борислав Иванов
старт на кариера: 2009
хоби: четене на книги

постижения:
личен рекорд 50,50 м от Балканиадата в Стара Загора, 2018
3 място на Балканиада


stanimir-minchevСтанимир Минчев
100 метра

роден: 20 юни 1997 г. в Сливен
образование: спортно училище "Димитър Рохов" (Сливен)
клуб: "Локомотив" (Русе)
треньор: Илиян Данев
старт на кариера: 2012
хоби: риболов

постижения:
личен рекорд 10,99 сек от първенството на България за юноши, 2015
6 място на Балканиада


mihail-gargovМихаил Гаргов
смесена щафета преследване

роден: 13 август 2001 г. във Варна
образование: 4-та езикова гимназия, Варна
клуб: СКЛА Супер спорт
треньор: Руслан Грозданов
старт на кариера: 2016
хоби: футбол, история

постижения:
5 място на Балканиадата
шампион на България на 400 м на открито и закрито от 2018/2019

nikolay-georgievНиколай Георгиев
смесена щафета 4 по 400 м

роден: 23 март 1999 г. в София
клуб: "Славия"
треньор: Мануел Гомез Сантела
старт на кариера: 2005
хоби: фотография, риболов

постижения:
личен рекорд 49,34 сек от 2019
шампион на България


jivko-stoyanovЖивко Стоянов
смесена щафета 4 по 400 м

роден: 5 януари 1997 г. в Сливен
образование: Шуменски университет
клуб: "Дунав" (Русе)
треньор: Илиян Данев
старт на кариера: 2012
хоби:  туризъм, пътуване

постижения:
личен рекорд 47,29 сек
финалиста от ЕМОФ 2013
2 място от Балкански първенства за юноши

martin-prodanovМартин Проданов
смесена щафета преследване

роден: 16 декември 1999 г. в Пловдив
образование: университета в Мисури
клуб: "Актив 2013", Пд
треньор: Йорданка Аризанова
старт на кариера: 2017
хоби: атлетика

постижения:
личен рекорд на 800 м - 1.49.78 мин
личен рекорд на 1500 м с 3.45.91 мин

stanislav-stankovСтанислав Станков
110 м с препятствия

роден: 3 август 1999 г. в Дулово
образование: Технически университет във Варна
клуб: СКЛА "Супер спорт"
треньор: Руслан Грозданов
старт на кариера: 2011
хоби: риболов

постижения:
2 място на Балканиада 2017, 60 м с пр., и 110 м с пр.
2 място на Балканиадата на открито и закрито, 2017 до 20 г.
национален шампион на 110 м с пр., 60 м с пр., 400 м с пр. от 2017/2018/2019


Tihomir IvanovТихомир Иванов
скок на височина

роден: 11 юли 1994 в Плевен
образование: НСА
клуб: "Свилоза"
треньор: Георги Гетов
старт на кариера: 2005
хоби: риболов

постижения:
личен рекорд 231 см от СП 2017
10 място на ОИ Рио 2016
10 място на СП 2017
9 място на СП 2018
4 място на ЕП 2019

Спонсори

София 1000, ул. "Ангел Кънчев" № 4
тел. (+359 2) 987 5695
факс (+359 2) 987 0379

 

logo off

@ 2014 All Rights Reserved

Created by Web Publishing House JSC