bg en

БОК утвърди олимпийската ни делегация за зимните игри Пекин 2022

БОК утвърди олимпийската ни делегация за зимните игри Пекин 2022

БОК утвърди българската олимпийска делегация за Пекин, 16 спортисти ще ни представят в китайската столицаМилена Тодорова и Радослав Янков ще носят знамето на откриването

Книга за провеждане на безопасни игри Пекин 2022

Книга за провеждане на безопасни игри Пекин 2022

Книгата за игрите, която представлява ръководство за провеждане на успешни и безопасни зимни олимпийски игри Пекин 2022.

Очакваме около 20 български олимпийци на игрите в Пекин

Очакваме около 20 български олимпийци на игрите в Пекин

Чрез онлайн брифинг тази сутрин Оргкомитетът на олимпийските игри в Пекин, посолството на Китай в София и Българският олимпийски кометет запознаха родните медии с подготовката, организацията и очакванията за предстоящия през февруари 2022 г. глобален спортен форум.

БОК връчи годишните си награди заедно със спортните Икари за 2021 г.

БОК връчи годишните си награди заедно със спортните Икари за 2021 г.

На церемония в гранд-хотел „София“ Българският олимпийски комитет връчи традиционните си годишни награди заедно със спортните Икари за 2021 г.

Програма за игрите Лос Анджелис 2028, която ще бъде предоставена на сесията на МОК пред февруари

Програма за игрите Лос Анджелис 2028, която ще бъде предоставена на сесията на МОК пред февруари

Списъкът на спортовете, които ще бъдат включени в Първоначалната спортна програма за Олимпийските игри Лос Анджелис 2028 / LA28 /, беше обсъден от Изпълнителното бюро (ИБ) на Международния олимпийски комитет (МОК), заедно с процеса, който ще бъде приет за преглед и финализиране на олимпийските дисциплини.

България е сред 14 страни на първите модерни игри АТИНА 1896
На олимпийски игри България е спечелила 230 МЕДАЛА.

Всички медалисти от първия ден на игрите

logo london 2012спортна стрелба:
10 метра пушка, жени:
1. Ил Силин (Китай) - 502,9 точки (399 в сериите и 103,9 във
финала)
2. Силвия Богацка (Полша) - 502,2 (399+103,2)
3. Ю Дан (Китай) - 501,5 (398+103,5)

40. Петя Луканова (България) - 392 точки

10 м въздушен пистолет, мъже:
1. Джин Джон-О (Република Корея) - 688.2 точки (588 в
сериите и 100.2 във финала)
2. Лука Тескони (Италия) - 685.8 (584+101.8)
3. Андрия Златич (Сърбия) - 685.2 (585+100.2)

колоездене на шосе, общ старт:
1. Александър Винокуров (Казахстан) - 5:45:57 часа
2. Ригоберто Уран (Колумбия) - 5:45:57
3. Александер Кристоф (Норвегия) - 5:46:05
- - - -
60. Данаил Петров (България) - 5:46.37
- - - -
Спас Гюров (България) - не завърши

плуване:
400 м съчетано, мъже:
1. Райън Лохте (САЩ) - 4:05.18 минути
2. Тиаго Перейра (Бразилия) - 4:08.86 минути
3. Косуке Хагино (Япония) - 4:08.94 минути

400 м свободен стил, мъже:
1. Сун Ян (Китай) - 3:40,14 минути
2. Парк Тайхван (Република Южна Корея) - 3:42.06
3. Питър Вандеркай (САЩ) - 3:44.69

400 м съчетано, жени:
1. Е Шивън (Китай) - 4:28.43 минути, нов световен рекорд
2. Елизабет Бийзъл (САЩ) - 4:31.27 минути
3. Ли Сюансюи (Китай) - 4:32.91 минути

4 по 100 м свободен стил за жени:
1. Австралия (Алисия Коутс, Кейт Кембъл, Британи Елмсли,
Мелани Шлангер) - 3:33,15 минути - олимпийски рекорд
2. Холандия (Инге Декер, Раноми Кромовиджожо, Фемке
Хеемскерк и Марлеен Фелдхайс) - 3:33,79
3. САЩ (Миси Франклин, Джесика Харди, Лиа Нийл, Алисън Шмит)
- 3:34,24

фехтовка, рапира, жени:
1. Елиза Ди Франческа (Италия)
2. Ариана Ариго (Италия)
3. Валентина Вецали (Италия)

финал: Елиза Ди Франческа - Ариана Ариго - 12:11 туша след
продължение

джудо:
48 кг, жени:
1. Сара Менезеш (Бразилия)
2. Алина Думитру (Румъния)
3. Шарлин ван Сник (Белгия) и Ева Черновицки (Унгария)

60 кг, мъже:
1. Арсен Галстян (Русия)
2. Хираоки Хираока (Япония)
3. Фелипе Китадаи (Бразилия) и Ришод Собиров (Узбекистан)

вдигане на тежести, кат. до 48 кг, жени:
1. Ван Минцзюан (Китай) - 205 килограма двубой (91
кг в изхвърлянето и 114 кг в изтласкването)
2. Хироми Мияке (Япония) - 197 кг (87+110)
3. Рианг Чхунхва (КНДР) - 192 кг (80+112)

стрелба с лък, отборно мъже:
1. Италия (Микеле Франили, Марко Галиацо, Мауро Несполи)
2. САЩ (Брейди Елисън, Джейк Камински, Якоб Вуки)
3. Република Корея (Джин-Хик О, Им Дон-хюн, Ким Бубмин)

финал: Италия - САЩ - 219:218

София 1000, ул. "Ангел Кънчев" № 4
тел. (+359 2) 987 5695
факс (+359 2) 987 0379

 

logo off

@ 2014 All Rights Reserved

Created by Web Publishing House JSC