bg en

Стефка Костадинова е с авторитетния приз „Рицар на годината“

Стефка Костадинова е с авторитетния приз „Рицар на годината“

Иконата на българския спорт бе отличена за "цялостен принос в утвърждаване авторитета на нацията и в развитието на световния спорт".

Стефка Костадинова почете 80-годишнината на НСА

Стефка Костадинова почете 80-годишнината на НСА

Председателят на БОК Стефка Костадинова бе сред официалните гости на тържеството по случай 80-годишнината на Националната спортна академия.

Започват медийните акредитации за олимпиадата в Париж 2024

Започват медийните акредитации за олимпиадата в Париж 2024

Международният олимпийски комитет стартира процедурата по акредитации за пресата, включително интернет медиите, за Олимпийските игри Париж 2024.

Стартира продажбата на билети за игрите Париж 2024

Стартира продажбата на билети за игрите Париж 2024

От днес вече е отворена централизираната платформа за продажба на билети за олимпийските игри Париж 2024.Тя ще е в различни фази, първата е открита. Повече подробности относно цялостната процедура може да намерите на линка по-долу:

Президентът награди изявени наши спортисти

Президентът награди изявени наши спортисти

Президентът Румен Радев награди изявени наши спортисти на церемония в Гербовата зала на "Дондуков" 2.

България е сред 14 страни на първите модерни игри АТИНА 1896
На олимпийски игри България е спечелила 230 МЕДАЛА.

Медалистите от петия ден на игрите

logo london 2012едноместен каяк в бързи води (мъже):
1. Даниеле Молменти (Италия) - 93.43 секунди
2. Вавринец Храдилек (Чехия) - 94.78
3. Ханес Айгнер (Германия) - 94.92

гребане, двойка без рулеви (жени):
1. Великобритания (Хелън Глоувър и Хедър Станинг) - 7:27,13 минути
2. Австралия (Кейт Хорнзи и Сара Тайт) - 7:29,86
3. Нова Зеландия (Джулиет Хай и Ребека Скаун) - 7:30,19

гребане, четворка скул (жени), финал:
1. Украйна (Катерина Тарасенко, Наталия Довгодко, Анастасия Коженкова и Яна Дементиева) - 6:35.93 минути
2. Германия (Ан-Катрин Тиле, Карина Баер, Юлия Рихтер и Брита Опелт) - 6:38.09
3. САЩ (Натали Дел, Кара Колер, Меган Калмо и Адриан Мартели) - 6:40.63

гребане, осморка с рулеви (мъже):
1. Германия (Филип Адамски, Андреас Куфнер, Ерик Йохансен, Максимилиан Райнелт, Рихард Шмид, Лукас Мюлер, Флориан Мениген и Кристоф Вилке) - 5:48.75 минути
2. Канада (Габриел Берген, Дъглас Чима, Роб Гибсън, Конлин Макаби, Малкълм Хауърд, Андрю Бърнс, Джеремая Браун и Уил Кродърс) - 5:49.98
3. Великобритания (Алекс Партридж, Джеймс Фоуд, Том Ранзли, Ричард Игингтън, Мохамед Сбихи, Грег Сиърли, Матю Ленгридж и Константин Лулудис) - 5:51.18

колоездене на шосе, бягане на часовник (жени):
1. Кристиан Армстронг (САЩ) - 37:34.82 минути
2. Юдит Арнд (Германия) - 37:50.29
3. Олга Забелинская (Русия) - 37:57.35

колоездене на шосе, бягането по часовник (мъже):
1. Брадли Уигинс (Великобритания) - 50:39.54 минути
2. Тони Мартин (Германия) - 51:21.54
3. Кристофър Фруум (Великобритания) - 51:47.87

спортна стрелба, 25 метра пистолет (жени):
1. Kим Джан Ми Република Корея - 792,4 (591, 201.4)
2. Чън Ин (Китай) - 791,4 (585, 206.4)
3. Олена Костевич (Украйна) - 788,6 (585, 203.6)
- - - - - - - -
9. Мария Гроздева - 383
10. Антоанета Бонева - 382

синхронни скокове от триметров трамплин (мъже):
1. Ло Юйтон и Цин Кай (Китай) - 477,00 точки
2. Илия Захаров и Евгений Кузнецов (Русия) - 459,63
3. ТРОА Дюме и Кристиан Ипсън САЩ) - 446,70

тенис на маса, сингъл жени:
1. Ли Сяося (Китай)
2. Дин Нин (Китай)
3. Фън Тянвей (Сингапур)

джудо, категория до 70 килограма (жени):
1. Луси Декоз (Франция)
2. Керстин Тиле (Германия)
3. Юпи Алвеар (Колумбия) и Едит Бош (Холандия)

джудо, категория до 90 килограма (мъже):
1. Сонг Дае-нам (Република Корея)
2. Ашли ГОНСАЛЕС (Куба)
3. Илиас Илиадис (Гърция) и Масаши Нишияма (Япония)

вдигане на тежести, категория до 69 килограма (жени):
1. Рим Йонгсим (КНДР) - 261 кг в двубоя (115
килограма в изхвърлянето и 146 килограма в изтласкването)
2. Роксана Кокош (Румъния) - 256 кг (113+143)
3. Марина Шкерманкова (Беларус) - 256 кг (113+143)

Вдигане на тежести, мъже- категория до 77 кг:
1. Лу Сяоцзюн (Китай) - 379 кг в двубоя, нов световен рекорд (175 световен рекорд - 204)
2. Лу Хаоцзе (Китай) - 360 кг (170-190)
3. Иван Камбар Родригес (Куба) - 349 (155-194)

Плуване, 200 метра бътерлфлай за жени:
1. Цзяо Люян /Китай/ - 2:04,06 минути
2. Мирея Белмонте Гарсия /Испания/ - 2:05,25
3. Натсуми Хоши /Япония/ - 2:05,48

Плуване, щафета 4 по 200 метра свободен стил - жени:
1. САЩ /Мелиса Франклин, Дана Волмер, Шенън Вреланд, Алисън Шмит/ - 7:42,92 минути
2. Австралия /Бронте Барат, Мелани Шлангър, Кайли Палмър, Алисия Коутс/ - 7:44,41 минути
3. Франция /Камий Мюфа, Шарлот Боне, Офели-Сириел Етиен, Корали Балми/ - 7:47,49 минути

Плуване, 100 метра свободен стил (мъже):
1. Нейтън Ейдриън (САЩ) 47,52 секунди
2. Джеймс Магнусен (Австралия) 47,53
3. Брент Хейдън (Канада) 47,80

Плуване, 200 метра бруст за мъже:
1. Даниел Гюрта /Унгария/ - 2:07,28 минути, нов световен рекорд
2. Майкъл Джеймисън /Великобритания/ - 2:07,43
3. Рио Татеиши /Япония/ - 2:08,29

спортна гимнастика - многобой за мъже:
1. Кохей Учимура /Япония/ - 92,690 точки
2. Марсел Нгуиен /Германия/ - 91,031
3. Дейнъл Лейва /САЩ/ - 90,698

Фехтовка, сабя (жени), индивидуално:
финал: Ким Джиеон (Република Корея)- София Великая (Русия) 15:9 за 3-ото място: Олга Харлан (Украйна)- Мариел Загунис (САЩ) 15:10

Фехтовка, шпага (мъже), индивидуално:
финал: Рубен Лимардо Гаскон (Венецуела)- Бартош Пиасецки (Норвегия) 15:10
за 3-о място: Чжун Чжън-сун (Република Корея)- Сет Келси (САЩ) 12:11 след продължения

София 1000, ул. "Ангел Кънчев" № 4
тел. (+359 2) 987 5695
факс (+359 2) 987 0379

 

logo off

@ 2014 All Rights Reserved

Created by Web Publishing House JSC