bg en

Стефка Костадинова прие в НСА факела с олимпийския огън

Стефка Костадинова прие в НСА факела с олимпийския огън

Всяка година на 23 юни под егидата на МОК хиляди градове на планетата се включват в традиционната инициатива за отбелязване на Международния Олимпийски ден.

Една година до третите Европейски игри в Краков-Малаполска

Една година до третите Европейски игри в Краков-Малаполска

Eвропейските олимпийски комитети (ЕОС) отбелязват днес едногодишно обратно броене до Европейските игри 2023 г. Третото издание на форума ще се състои в Полша от 21 юни до 2 юли следващото лято. В Игрите Краков-Малополска 2023 ще участват най-добрите състезатели в 18 олимпийски спорта, които ще се борят за олимпийски квалификации и европейски титли.

Трима си тръгнаха с по две титли от олимпийския фестивал в Албена

Трима си тръгнаха с по две титли от олимпийския фестивал в Албена

Бъдещите шампиони на България се събраха под знамената на БОК за традиционния Олимпийски младежки фестивал. Лятното издание на форума отбелязва 15-ата си годишнина с участието на близо 500 млади таланти в рекордните като брой 10 спорта:

Брейк танците с дебют на Олимпийския фестивал в Албена

Брейк танците с дебют на Олимпийския фестивал в Албена

Най-новият олимпийски спорт – брейк танците направиха своя дебют на Олимпийския младежки летен фестивал тази година в Албена. Бъдещите спортни звезди на България се събраха на мултиспортния форум, организиран от БОК за 15 поредна година. Близо 500 млади таланти се състезават в рекордните 10 спорта.

Изключителен интерес към дискусиите и презентациите на 40-ата сесия

Изключителен интерес към дискусиите и презентациите на 40-ата сесия

С тържествена церемония в Старата Митрополия на Несебър бе дадено началото на 40-ата сесия за млади участници и 10-ата сесия за учители на Националната олимпийска академия (НОА) на БОК - 2022, която тази година преминава под надслова „Социално-културни изменения на съвременния спорт и мисията на Олимпизма“.

България е сред 14 страни на първите модерни игри АТИНА 1896
На олимпийски игри България е спечелила 230 МЕДАЛА.

Медалистите от 6-ия ден на игрите

logo london 2012плуване:
200 метра бруст (жени):
1. Ребека Сони (САЩ) - 2:19,59 минути, нов световен рекорд
2. Сатоми Сузуки (Япония) - 2:20,72
3. Юлия Ефтимова (Русия) - 2:20,92 минути, нов европейски рекорд

100 метра свободен стил (жени):
1. Раноми Кромовидойо (Холандия) - 53,00 секунди
2. Александрия Херасимения (Беларус) - 53,38
3. Тан И (Китай) - 53,44

200 метра гръб (мъже):
1. Тайлър Клери (САЩ) - 1:53,41 минути
2. Риосуке Ирие (Япония) - 1:53,78
3. Райън Лохте (САЩ) - 1:53,94

200 метра съчетано (мъже):
1. Майкъл Фелпс (САЩ) - 1:54,27 минути
2. Райън Лохте (САЩ) - 1:54,90
3. Ласло Цех (Унгария) - 1:56,22

гребане, двойка скул (мъже):
1. Нейтън Коен и Джоузеф Съливан (Нова Зеландия) - 6:31.67 минути
2. Алесио Сартори и Романо Батисти (Италия) - 6:32.80
3. Лука Шпик и Изток Чоп (Словения) - 6:34.35

гребане, осморка с рулеви (жени):
1. САЩ (Ерин Кафаро, Сюзън Франсия, Истър Лофгрен, Тейлър Рицъл, Мегън Мусницки, Ели Логън, Каролин Линд, Кейрин Дейвис, Мери Уипъл) - 6:10.59 минути
2. Канада (Янин Хансон, Ракел Вийнберг, Криста Гулойен, Лорън Уилкинсън, Натали Мастрачи, Ашли Бжожович, Дарси Маркуард, Андреан Морен, Лесли Томпсън) - 6:12.06
3. Холандия (Якобин Веенхофен, Нинке Кингма, Шантал Ахтерберг, Ситске де Гроот, Ролин Репелар ван Дрил, Клаудия Белдербос, Карлине Боув, Анемик де Хаан, Ан Шелекенс) - 6:13.12

гребане, четворка скул (мъже):
1. Южна Африка (Джеймс Томпсън, Матю Бритън, Джон Смит, Сизве Ндлову) - 6:02.84 минути
2. Великобритания (Питър Чембърс, Робърт Уилямс, Ричард Чембърс, Крис Бартли) - 6:03.09
3. Дания (Каспер Йоргенсен, Мортен Йоргенсен, Якоб Барсо, Ескилд Ебесен) - 6:03.16

стрелба, двоен трап, мъже:
1. Питър Уилсън - 188 (143 в сериите и 45 във финала)
2. Хакан Далби (Швеция) - 186 (137+49)
3. Василий Мосин (Русия)- 185 (140+45)- 2 в престрелката

слалом, двойка кану в бързи води (мъже):
1. Великобритания (Тим Бейли, Етиен Скот) - 106.41 секунди
2. Великобритания (Ричард Хаунслоу, Дейвид Флорънс) - 106.77
3. Словакия (Павол Хочшорнер, Петер Хочшорнер) - 108.28

слалом, едноместен каяк (жени):
1. Емили Фер (Франция) - 105.90 секунди
2. Джесика Фокс (Австралия) - 106.51
3. Майален Чораут (Испания) - 106.87

стрелба с лък (жени):
1. Ки Бо-Бае (Република Корея)
2. Аида Роман (Мексико)
3. Мариана Авития (Мексико)

джудо, категория до 78 килограма (жени):
1. Кайла Харисън (САЩ)
2. Джема Гибсън (Великобритания)
3. Майра Агиар (Бразилия) и Одри Чоме (Франция)

джудо, категория до 100 кг (мъже):
1. Тагир Хайбулаев (Русия)
2. Тувшинбаяр Найдан (Монголия)
3. Димитри Петерс (Германия) и Хенк Грол (Холандия)

тенис на маса, мъже сингъл:
1. Цзикъ Чжан (Китай)
2. Хао Ван (Китай)
3. Дмитри Овчаров (Германия)

спортна гимнастика, многобой (жени):
1. Габриела Дъглас (САЩ) - 62.232 точки (прескок 15.966 точки, смесена успоредка 15.733, греда 15.500, земя 15.033)
2. Виктория Комова (Русия) - 61.973 (15.466, 15.966, 15.441, 15.100)
3. Алия Мустафина (Русия) - 59.566 (15.233, 16.100, 13.633, 14.600)

колоездене на писта, отборен спринт (жени):
1. Германия (Мириам Велте, Кристина Фогел)- 32,798 секунди
2. Китай (Го Шуан, Гу Цзинцзе) - без резултат
3. Австралия (Ана Миърс, Карла Маккълок) - 32,727 секунди

колоездене на писта, отборен спринт (мъже):
1. Великобритания (Филип Хайндс, Крис Хой, Джейсън Кени) - 42,600 секунди
2. Франция (Грегори Бож, Микаел д'Алмейда, Кевин Сиро) - 43,013
3. Германия (Рене Ендерс, Роберт Форсщеман, Максимилиан Леви) - 43,209

фехтовка, рапира, отборно за жени:
1. Италия (Валентина Ведзали, Ариана Ериго и Елиза Ди Франческа)
2. Русия (Инна Деризгалова, Лариса Коробейникова и Аида Шанаева)
3. Република Корея (Хьон-хе Нам, Хе-соок Джон и Гил-ок Джун)

София 1000, ул. "Ангел Кънчев" № 4
тел. (+359 2) 987 5695
факс (+359 2) 987 0379

 

logo off

@ 2014 All Rights Reserved

Created by Web Publishing House JSC