bg en

Младите „лъвчета“ се завърнаха с 6 медала от олимпийския фестивал в Словакия

Младите „лъвчета“ се завърнаха с 6 медала от олимпийския фестивал в Словакия

България посрещна бъдещите си спортни звезди при завръщането им от Европейския олимпийски младежки фестивал в Словакия. В продължение на 6 дни словашкия град бе център на надпреварите на най-добрите таланти на континента.

Нови три медала за България на олимпийския фестивал

Нови три медала за България на олимпийския фестивал

България завърши с три сребърни медала участието си на Европейския олимпийски младежки фестивал в словашкия град Банска Бистрица. В последния ден от форума записахме три втори места – на Божидар Златанов на прескок и успоредка в спортната гимнастика и на младежките ни волейболни национали.

България с трети бронз и четвърти медал в Банска Бистрица

България с трети бронз и четвърти медал в Банска Бистрица

България спечели трети бронзов медал на Европейския олимпийски младежки фестивал в Банска Бистрица (Словакия).

Втори медал за България от олимпийския фест в Словакия

Втори медал за България от олимпийския фест в Словакия

България спечели втори медал на продължаващия в словашкия град Банска Бистрица Европейски олимпийски младежки фестивал.

Боян Хаджитодоров с бронз в тройния скок

Боян Хаджитодоров с бронз в тройния скок

Талантливият лекоатлет Боян Хаджитодоров донесе първи медал за България от Европейския младежки олимпийски фестивал в Банска Бистрица (Словакия).

България е сред 14 страни на първите модерни игри АТИНА 1896
На олимпийски игри България е спечелила 230 МЕДАЛА.

Всички медалисти от третия ден на игрите

logo london_2012спортна стрелба, 10 метра пушка (мъже):
1. Алин Георге Молдовану (Румъния) - 702,1 точки (599+103,1)
2. Ничоло Камприяни (Италия) - 701,5 (599+102,5)
3. Гаган Наранг (Индия) - 701,1 (598+103,1)

вдигане на тежести, категория до 58 килограма (жени):
1. Сюеин Ли (Китай) - 246 кг (108 кг в изхвърлянето и 138 кг в изтласкването)
2. Пимсири Сирикаеу (Тайланд) - 236 кг (100 кг и 136 кг)
3. Юлия Калина (Украйна) - 235 кг (106 кг и 129 кг)

вдигане на тежести, категория до 62 килограма (мъже):
1. Ун Гук Ким (КНДР) - 327 кг (153 кг в изхвърлянето и174 кг в изтласкването)
2. Оскар Москера (Колумбия) - 317 кг (140 кг и 177 кг)
3. Ираван Еко Юли (Индонезия) - 317 кг (145 кг и 172 кг)

джудо, категория до 57 килограма (жени):
1. Каори Мацумото (Япония)
2. Корина Каприориу (Румъния)
3. Марти Малой (САЩ) и Отомн Павия (Франция)

джудо, категория до 73 килограма (мъже):
1. Мансур Исаев (Русия)
2. Рики Накая (Япония)
3. Ниам-Ошир Сайняргал (Монголия) и Юго Льогран (Франция)

спортна гимнастика, отборно (мъже):
1. Китай (Ибин Чън, Чжъ Фън, Вейян Го, Чънлун Чжан и Кай Цзо) - 275.997 точки
2. Япония (Рьохей Като, Кадзухито Танака, Юзуке Танака, Кохей Учимура и Коджи Ямамуро) - 271.952
3. Великобритания (Сам Олдъм, Дейниъл Първис, Луис Смит, Кришчън Томас и Макс Уитлок) - 271.711

синхронни скокове от 10-метрова кула (мъже):
1. Китай (Юан Цао/Янцюан Чжан) - 486,78 точки
2. Мексико (Иван Гарсия/Херман Санчес) - 468,90
3. САЩ (Дейвид Будия/Никола Маккрори) - 463.47

плуване, 200 метра свободен стил (мъже):
1. Яник Анел (Франция) - 1:43.14 минута
2= Таехван Парк (Република Корея) - 1:44.93
2= Ян Сун (Китай) - 1:44.93

плуване, 100 метра гръб (мъже):
1. Матю Гривърс (САЩ) - 52.16 секунди
2. Ник Томан (САЩ) - 52.92
3. Риосуке Ирие (Япония) - 52.97

плуване, 100 метра гръб (жени):
1. Миси Франклин (САЩ) - 58.33 секунди
2. Емили Сийбом (Австралия) - 58.68
3. Ая Теракава (Япония) - 58.83

плуване, 100 метра бруст:
1. Рута Мейлутите (Литва) - 1:05.47 минута
2. Ребека Сони (САЩ) - 1:05.55
3. Сатоми Сузуки (Япония) - 1:06.46

фехтовка, шпага (жени)
1. Яна Шемякина (Украйна)
2. Брита Хайдеман (Германия)
3. Юйцзе Сун (Китай)

София 1000, ул. "Ангел Кънчев" № 4
тел. (+359 2) 987 5695
факс (+359 2) 987 0379

 

logo off

@ 2014 All Rights Reserved

Created by Web Publishing House JSC