bg en

Младите „лъвчета“ се завърнаха с 6 медала от олимпийския фестивал в Словакия

Младите „лъвчета“ се завърнаха с 6 медала от олимпийския фестивал в Словакия

България посрещна бъдещите си спортни звезди при завръщането им от Европейския олимпийски младежки фестивал в Словакия. В продължение на 6 дни словашкия град бе център на надпреварите на най-добрите таланти на континента.

Нови три медала за България на олимпийския фестивал

Нови три медала за България на олимпийския фестивал

България завърши с три сребърни медала участието си на Европейския олимпийски младежки фестивал в словашкия град Банска Бистрица. В последния ден от форума записахме три втори места – на Божидар Златанов на прескок и успоредка в спортната гимнастика и на младежките ни волейболни национали.

България с трети бронз и четвърти медал в Банска Бистрица

България с трети бронз и четвърти медал в Банска Бистрица

България спечели трети бронзов медал на Европейския олимпийски младежки фестивал в Банска Бистрица (Словакия).

Втори медал за България от олимпийския фест в Словакия

Втори медал за България от олимпийския фест в Словакия

България спечели втори медал на продължаващия в словашкия град Банска Бистрица Европейски олимпийски младежки фестивал.

Боян Хаджитодоров с бронз в тройния скок

Боян Хаджитодоров с бронз в тройния скок

Талантливият лекоатлет Боян Хаджитодоров донесе първи медал за България от Европейския младежки олимпийски фестивал в Банска Бистрица (Словакия).

България е сред 14 страни на първите модерни игри АТИНА 1896
На олимпийски игри България е спечелила 230 МЕДАЛА.

Предварителна програма за участието на българите в Пекин 2022

2022-Beijing logoЧасовете са местно време – разликата между Пекин и София е 6 часа

05.02 събота

13.15 – 14.00 Ски-скок мъже нормална шанца тренировъчни опити – Владимир Зографски

14.20 – 15.26 Ски-скок мъже нормална шанца квалификации - Владимир Зографски

17.00 – 18.15 Биатлон микс щафета 4х6 км – ще се реши на място

19.10 – 20.20 Шейни мъже единично 1.манш - Павел Ангелов

20.50 – 22.00 Шейни мъже единично 2.манш - Павел Ангелов

 

06.02 неделя

15.00 – 16.35 Ски-бягане мъже 15+15 км скиатлон - Симеон Деянов

? 18.00 – 18.35 Ски-скок мъже нормална шанца тренировъчни опити – Вл. Зографски

? 19.00 – 19.45 Ски-скок мъже нормална шанца състезателни опити – Вл. Зографски

? 20.00 – 20.33 Ски-скок мъже нормална шанца финал - Вл. Зографски

19.30 – 20.40 Шейни мъже единично 3.манш - Павел Ангелов

21.15 – 21.59 Шейни мъже единично 4.манш - Павел Ангелов

 

07.02 понеделник

10.15 – 11.55 Ски гигантски слалом жени 1.манш – Ева Вукадинова

13.45 – 15.39 Ски гигантски слалом жени 2.манш – Ева Вукадинова

17.00 – 18.40 Биатлон жени 15 км индивидуално – М.Тодорова, Д.Кадева, М.Здравкова, Л.Христова

 

08.02 вторник

11.07 – 11.32 Сноуборд PGS мъже квалификации – Радослав Янков

12.01 – 12.26 Сноуборд PGS мъже елиминации – Радослав Янков

14.48 – 16.00 Сноуборд PGS мъже 1/8, ¼, ½ и финали – Радослав Янков

16.30 – 18.15 Биатлон мъже 20 км индивидуално – В.Илиев, Д. Герджиков, А.Синапов, Б.Тодев

16.50 – 17.35 Ски-бягане мъже спринт св. стил квалификации - Симеон Деянов

? 18.55 – 20.14 Ски-бягане мъже спринт св. стил ¼, ½ и финал - Симеон Деянов

 

09.02 сряда

10.15 – 11.50 Ски слалом жени 1.манш - Ева Вукадинова

13.45 – 15.29 Ски слалом жени 2.манш - Ева Вукадинова

 

11.02 петък

15.00 – 16.35 Ски-бягане мъже 15 км кл. стил - Симеон Деянов

17.00 – 18.10 Биатлон жени 7.5 км спринт - М.Тодорова, Д.Кадева, М.Здравкова, Л.Христова

17.45 – 18.30 Ски-скок мъже голяма шанца тренировъчни опити - Владимир Зографски

19.00 – 20.06 Ски-скок мъже голяма шанца квалификации - Владимир Зографски

 

12.02 събота

17.00 – 18.15 Биатлон мъже 10 км спринт - В.Илиев, Д.Герджиков, А.Синапов, Б.Тодев

? 18.00 – 18.35 Ски-скок мъже голяма шанца тренировъчни опити – Вл. Зографски

? 19.00 – 19.45 Ски-скок мъже голяма шанца състезателни опити – Вл. Зографски

? 20.00 – 20.33 Ски-скок мъже голяма шанца финал – Владимир Зографски

 

13.02 неделя

10.15 – 12.15 Ски гигантски слалом мъже 1.манш – Алберт Попов и Камен Златков

13.45 – 15.49 Ски гигантски слалом мъже 2.манш – Алберт Попов и Камен Златков

17.00 – 17.40 Биатлон жени 10 км преследване -

18.45 – 19.25 Биатлон мъже 12.5 км преследване –

 

15.02 вторник

17.00 – 18.15 Биатлон мъже щафета 4х7.5 км - В.Илиев, Д. Герджиков, А.Синапов, Б.Тодев

18.08 – 22.25 Фигурно пързаляне жени кратка програма - Александра Фейгин

 

16.02 сряда

10.15 – 12.10 Ски слалом мъже 1.манш – Алберт Попов и Камен Златков

13.45 – 15.39 Ски слалом мъже 2.манш – Алберт Попов и Камен Златков

15.45 – 17.00 Биатлон жени щафета 4х6 км - М.Тодорова, Д.Кадева, М.Здравкова, Л.Христова

 

17.02 четвъртък

18.08 – 21.57 Фигурно пързаляне жени волна програма - Александра Фейгин

 

18.02 петък

? 17.00 – 17.45 Биатлон мъже 15 км масов старт -

 

19.02 събота

? 17.00 – 17.45 Биатлон жени 12.5 км масов старт -

 

Забележка: Часовете са местно време в Пекин, 6 часа плюс от България. Програмата е предварителна и са възможни промени. В част от спортовете участието до финал ще зависи от класирането в елиминации и квалификации от предишните дни или сесии. Възможно е участието в някои дисциплини да се решава на място със заявките на техническите конференции съобразно моментна форма, здравословно състояние и треньорска стратегия.

София 1000, ул. "Ангел Кънчев" № 4
тел. (+359 2) 987 5695
факс (+359 2) 987 0379

 

logo off

@ 2014 All Rights Reserved

Created by Web Publishing House JSC