bg en

БОК отличи „олимпийския лекар“ д-р Стефан Стругаров

БОК отличи „олимпийския лекар“ д-р Стефан Стругаров

Българският олимпийски комитет отличи д-р Стефан Стругаров, един от най-добрите специалисти в спортната медицина у нас.

Младите „лъвчета“ се завърнаха с 6 медала от олимпийския фестивал в Словакия

Младите „лъвчета“ се завърнаха с 6 медала от олимпийския фестивал в Словакия

България посрещна бъдещите си спортни звезди при завръщането им от Европейския олимпийски младежки фестивал в Словакия. В продължение на 6 дни словашкия град бе център на надпреварите на най-добрите таланти на континента.

Нови три медала за България на олимпийския фестивал

Нови три медала за България на олимпийския фестивал

България завърши с три сребърни медала участието си на Европейския олимпийски младежки фестивал в словашкия град Банска Бистрица. В последния ден от форума записахме три втори места – на Божидар Златанов на прескок и успоредка в спортната гимнастика и на младежките ни волейболни национали.

България с трети бронз и четвърти медал в Банска Бистрица

България с трети бронз и четвърти медал в Банска Бистрица

България спечели трети бронзов медал на Европейския олимпийски младежки фестивал в Банска Бистрица (Словакия).

Втори медал за България от олимпийския фест в Словакия

Втори медал за България от олимпийския фест в Словакия

България спечели втори медал на продължаващия в словашкия град Банска Бистрица Европейски олимпийски младежки фестивал.

Класиране на българските спортисти в Токио 2020

Представяне на българските спортисти летните олимпийски игри Токио 2020

Бадминтон
Габриела и Стефани Стоеви, 9-ти
Линда Зечири, 15-а

Бокс
Стойка Кръстева (51), ЗЛАТО
Станимира Петрова (57), 9-та
Даниел Асенов, 9-ти

Борба
Тайбе Юсеин (62 кг), БРОНЗ
Евелина Николова (57), БРОНЗ
Георги Вангелов (57 кг), пети

Миглена Селишка (50), 7-ма
Мими Христова (68), 11-а
Кирил Милов (97), 8-и
Айк Мнацаканян (77), 12-и

Вдигане на тежести
Божидар Андреев (73), 5-и
Христо Христов (109), 5-и

Джудо
Янислав Герчев (60), 9-и
Ивайло Иванов (81), 9-ти
Ивелина Илиева (57), 9-а

Кану-каяк
Станилия Стаменова (200 м кану), 26-а

Карате
Ивет Горанова (55 кг), ЗЛАТО

Лека атлетика
Ивет Лалова (200 м), 31-а
Мирела Демирева (скок на височина), финалистка 12-а
Габриела Петрова (троен скок), 22-ра
Инна Ефтимова - 100 м – 36-а, 200 м – 33-а
Тихомир Иванов (скок на височина), 26-и

Плуване
Йосиф Миладинов (100 м бътерфлай), финалист 8-и
Антъни Иванов 200 м бътерфлай, 20-и на 100 м бътерфлай – 29-и
Калоян Левтеров 100 м гръб 37-и и на 200 м гръб 24-и
Любомир Епитропов 100 м бруст 32-и и 200 м бруст 15-и
Диана Петкова 100 м бруст 34-а и 200 м събетано 25-а

Спортна гимнастика
Дейвид Хъдълстоун, многобой 59-и


Спортна стрелба
Мария Гроздева 10 м пистолет 43-а, 25 м пистолет – 27-а.
Антоанета Костадинова 10 м пистолет СРЕБРО и 25 м пистолет – 4-а

Трап
Селин Али, 20-а

Тенис на маса
Полина Трифонова, 33-а

Художествена гимнастика
Ансамбъл, ЗЛАТО (Симона Дянкова, Лаура Траатс, Мадлен Радуканова, Стефани Кирякова, Ерика Зафирова)

Боряна Калейн, 5-а
Катрин Тасева, 14-а

София 1000, ул. "Ангел Кънчев" № 4
тел. (+359 2) 987 5695
факс (+359 2) 987 0379

 

logo off

@ 2014 All Rights Reserved

Created by Web Publishing House JSC