bg en

БОК отличи „олимпийския лекар“ д-р Стефан Стругаров

БОК отличи „олимпийския лекар“ д-р Стефан Стругаров

Българският олимпийски комитет отличи д-р Стефан Стругаров, един от най-добрите специалисти в спортната медицина у нас.

Младите „лъвчета“ се завърнаха с 6 медала от олимпийския фестивал в Словакия

Младите „лъвчета“ се завърнаха с 6 медала от олимпийския фестивал в Словакия

България посрещна бъдещите си спортни звезди при завръщането им от Европейския олимпийски младежки фестивал в Словакия. В продължение на 6 дни словашкия град бе център на надпреварите на най-добрите таланти на континента.

Нови три медала за България на олимпийския фестивал

Нови три медала за България на олимпийския фестивал

България завърши с три сребърни медала участието си на Европейския олимпийски младежки фестивал в словашкия град Банска Бистрица. В последния ден от форума записахме три втори места – на Божидар Златанов на прескок и успоредка в спортната гимнастика и на младежките ни волейболни национали.

България с трети бронз и четвърти медал в Банска Бистрица

България с трети бронз и четвърти медал в Банска Бистрица

България спечели трети бронзов медал на Европейския олимпийски младежки фестивал в Банска Бистрица (Словакия).

Втори медал за България от олимпийския фест в Словакия

Втори медал за България от олимпийския фест в Словакия

България спечели втори медал на продължаващия в словашкия град Банска Бистрица Европейски олимпийски младежки фестивал.

България е сред 14 страни на първите модерни игри АТИНА 1896
На олимпийски игри България е спечелила 230 МЕДАЛА.

Отпътуване на олимпийците от София за Токио

tokio2020-talismaniЗаб. Това са часовете на полетите на Терминал 2, обичайно заминаващите са на летището около два часа по-рано. Джудистите Янислав Герчев, Ивайло Иванов и Ивелина Илиева отпътуваха за подготвителен лагер преди олимпийските игри в Токио още на 10 юли.

Четвъртък, 15 юли

20.20 ч. с AF1789 – Борба: Миглена Селишка, Мими Христова, Евелина Николова и Тайбе Юсеин

Петък, 16 юли

07.10 ч. с KL3076 - Плуване: Любомир Епитропов, Диана Петкова, Йосиф Миладинов и Калоян Левтеров (Антъни Иванов тръгва от САЩ с DL295)

13.55 ч. с LH1427 – Бокс: Стойка Кръстева, Даниел Асенов и Станимира Петрова

21.25 ч. с TK1030 – Спортна гимнастика: Дейвид Хъдълстон, Бадминтон: Габриела и Стефани Стоеви и Линда Зечири

Събота, 17 юли

21.25 ч. с TK1030 – Спортна стрелба: Мария Гроздева.

(Тенис на маса: Полина Трифонова тръгва от Германия)

Понеделник, 19 юли

21.25 ч. с TK1030 – Стрелба: Антоанета Костадинова и Селин Али

Сряда, 21 юли

16.35 ч. с QR396 – Художествена гимнастика: Боряна Калейн, Катрин Тасева, Симона Дянкова, Стефани Кирякова, Мадлен Радуканова, Лаура Траатс и Ерика Зафирова.

!!! ОТ ВАРНА в 22.05 ч. с TK1060 - Вдигане на тежести: Божидар Андреев и Христо Христов

Четвъртък, 22 юли

21.25 ч. с TK1030 – Лека атлетика: Инна Ефтимова, Тихомир Иванов, Габриела Петрова (Мирела Демирева тръгва от Амстердам с KL861)

Петък, 23 юли

(Ивет Лалова тръгва от Италия с AZ792)

Събота, 24 юли

21.25 ч. с TK1030 – Борба: Георги Вангелов, Айк Мнацаканян и Кирил Милов

Вторник, 27 юли

16.35 ч. с QR396 – Кану-каяк: Станилия Стаменова

Сряда, 28 юли

13.55 ч. с LH1427 – Карате: Ивет Горанов

София 1000, ул. "Ангел Кънчев" № 4
тел. (+359 2) 987 5695
факс (+359 2) 987 0379

 

logo off

@ 2014 All Rights Reserved

Created by Web Publishing House JSC