bg en

Младите „лъвчета“ се завърнаха с 6 медала от олимпийския фестивал в Словакия

България посрещна бъдещите си спортни звезди при завръщането им от Европейския олимпийски младежки фестивал в Словакия. В продължение на 6 дни словашкия град бе център на надпреварите на най-добрите таланти на континента.

Нови три медала за България на олимпийския фестивал

България завърши с три сребърни медала участието си на Европейския олимпийски младежки фестивал в словашкия град Банска Бистрица. В последния ден от форума записахме три втори места – на Божидар Златанов на прескок и успоредка в спортната гимнастика и на младежките ни волейболни национали.

България с трети бронз и четвърти медал в Банска Бистрица

България спечели трети бронзов медал на Европейския олимпийски младежки фестивал в Банска Бистрица (Словакия).

Втори медал за България от олимпийския фест в Словакия

България спечели втори медал на продължаващия в словашкия град Банска Бистрица Европейски олимпийски младежки фестивал.

Боян Хаджитодоров с бронз в тройния скок

Талантливият лекоатлет Боян Хаджитодоров донесе първи медал за България от Европейския младежки олимпийски фестивал в Банска Бистрица (Словакия).

България е сред 14 страни на първите модерни игри АТИНА 1896
На олимпийски игри България е спечелила 230 МЕДАЛА.

Стойка Кръстева донесе втора олимпийска титла

20-stoika2 1Стойка Кръстева донесе втора олимпийска титла за България от игрите в Токио.

35-годишната националка спечели златото в турнира по бокс, като победи категорично туркинята Бусе Чакъроглу с 5:0 (30:27, 30:27, 29:28, 30:27, 30:27) на финала при 51-килограмовите.

Титлата е първа за родния бокс от 25 години и пета за този спорт. Така Кръстева се нарежда редом до легендите Георги Костадинов (Мюнхен 1972), Петър Лесов (Москва 1980), Ивайло Маринов (Сеул 1988) и Даниел Петров (Атланта 1996).

Златото е и първото за женския ни бокс от игрите.

Това безспорно е най-големият успех в кариерата на Стойка Кръстева. Тя има спечелени още две европейски титли, както и два сребърни медала от световни първенства и още един бронз от континенталната сцена. Освен това е 7-кратна шампионка на България и два пъти носител на Купа „Странджа“.

Представянето й е още по-впечатляващо, селд като в края на 2018 година тя взе решение да се оттегли от спорта. Но се върна по впечатляващ начин.

Титлата е втора за България от игрите в Токио след тази на Ивет Горанова в каратето.

Снимки: БОК, Костадин Андонов Start-Photo

20-stoika-belcho20-stoika-bobi-georgiev20-stoika-fenove20-stoika-fenove120-stoika20-stoika2 -big copy20-stoika2 1 copy20-stoika2 2 copy20-stoika320-stoika420-stoika5