bg en

БОК утвърди олимпийската ни делегация за зимните игри Пекин 2022

БОК утвърди олимпийската ни делегация за зимните игри Пекин 2022

БОК утвърди българската олимпийска делегация за Пекин, 16 спортисти ще ни представят в китайската столицаМилена Тодорова и Радослав Янков ще носят знамето на откриването

Книга за провеждане на безопасни игри Пекин 2022

Книга за провеждане на безопасни игри Пекин 2022

Книгата за игрите, която представлява ръководство за провеждане на успешни и безопасни зимни олимпийски игри Пекин 2022.

Очакваме около 20 български олимпийци на игрите в Пекин

Очакваме около 20 български олимпийци на игрите в Пекин

Чрез онлайн брифинг тази сутрин Оргкомитетът на олимпийските игри в Пекин, посолството на Китай в София и Българският олимпийски кометет запознаха родните медии с подготовката, организацията и очакванията за предстоящия през февруари 2022 г. глобален спортен форум.

БОК връчи годишните си награди заедно със спортните Икари за 2021 г.

БОК връчи годишните си награди заедно със спортните Икари за 2021 г.

На церемония в гранд-хотел „София“ Българският олимпийски комитет връчи традиционните си годишни награди заедно със спортните Икари за 2021 г.

Програма за игрите Лос Анджелис 2028, която ще бъде предоставена на сесията на МОК пред февруари

Програма за игрите Лос Анджелис 2028, която ще бъде предоставена на сесията на МОК пред февруари

Списъкът на спортовете, които ще бъдат включени в Първоначалната спортна програма за Олимпийските игри Лос Анджелис 2028 / LA28 /, беше обсъден от Изпълнителното бюро (ИБ) на Международния олимпийски комитет (МОК), заедно с процеса, който ще бъде приет за преглед и финализиране на олимпийските дисциплини.

България е сред 14 страни на първите модерни игри АТИНА 1896
На олимпийски игри България е спечелила 230 МЕДАЛА.

Медалистите от 4-ия ден на игрите

logo london 2012Конен спорт, всестранна езда, индивидуално:
1. Mихаел Юнг (Германия) кон Сам - 40,60 наказателни точки
2. Сара Олготсон (Швеция) кон Вега - 43,30
3. Сандра Ауфарт (Германия) Опгън Луво - 44,80

конен спорт, всестранна езда, отборно:
1. Германия (Петер Томсен, Дирк Шраде, Ингрид Климке и Сандра Ауфарт и Михаел Юнг) - 133,70 наказателни точки
2. Великобритания (Никола Уилсън, Кристина Кук, Уилямс Фокс-Пит, Зара Филипс и Мери Кинг) - 138,20
3. Нова Зеландия (Джонъл Ричардс, Джонатан Пейджет, Каролин Пауъл, Ендрю Никълсън, Марк Тод) - 144,40

стрелба, скийт, мъже:
1. Винсънт Ханкок (САЩ) - 148 точки
2. Aндерс Голдинг (Дания) - 146
3. Насер Ал-Атия (Катар) - 144

слалом в бързи води, едноместно кану:
1. Тони Естанге (Франция) - 97.06 секунди
2. Сидерис Тасиадис (Германия) - 98.09
3. Михал Мартикан (Словакия) - 98.31

джудо, категория до 63 килограма (жени):
1. Урска Золнир (Словения)
2. Сюй Лили (Китай)
3. Еман Жевриз (Франция) и Йосие Уено (Япония)

джудо, категория до 81 килограма (мъже):
1. Ким Джае-Бум (Република Корея)
2. Оле Бишоф (Германия).
3. Иван Нифонтов (Русия) и Антоан Валуа-Фортие (Канада)

синхронни скокове от десетметрова кула, жени:
1. Чън Жолин и Ван Хао (Китай) - 368,40 точки
2. Алесандра Ороско/Паола Еспиноса (Мексико)- 343,32
3. Розелин Филион/Меган Бенфето (Канада) - 337,62

вдигане на тежести, категория до 63 килограма (жени):
1. Мая Манеза (Казахстан) - 245 килограма (110 килограма в
изхвърлянето и 135 килограма в изтласкването)
2. Светлана Царукаева (Русия) - 237 кг (112 кг+125 кг)
3. Кристин Жирар (Канада) - 236 кг (103 кг+133 кг)
------------
5. Милка Манева (България) - 233 кг (102 кг+131 кг)

вдигане на тежести, категория до 69 килограма (мъже):
1. Лин Цинфън (Китай) - 344 кг в двубоя (157 кг в изхвърлянето и 187 кг в изтласкването)
2. Триатно Триатно (Индонезия) - 333 (145+188)
3. Разван Мартин (Румъния) - 332 (152+180)

спортна гимнастика, отборно (жени):
1. САЩ (Джордин Уийбър, Александра Райзман, Кайла Рос, Макайла Марони и Габриела Дъглас) - 183.596 точки
2. Русия (Ксения Афанасева, Анастасия Гришина, Виктория Комова, Алия Мустафина, Мария Пасека) - 178.530
3. Румъния (Диана Лаура Булимар, Диана Мария Челару, Лариса Йордаче, Сандра Избаша, Каталина Понор) - 176.414

плуване, 200 метра свободен стил (жени):
1. Алисън Шмит (САЩ) - 1:53,61 минути
2. Камий Мюфа (Франция) - 1:55,58
3. Бронте Барет (Австралия) - 1:55,81

плуване, 200 метра бътерфлай (мъже):
1. Чад Льо Кло (Република Южна Африка) - 1:52,96 минути
2. Майкъл Фелпс (САЩ) - 1:53,01
3. Такеши Мацуда (Япония) - 1:53,21

плуване, 200 метра съчетано (жени):
1. Е Шивън (Китай) - 2:07,57 минути
2. Алисия Коутс (Австралия) - 2:08,15
3. Кейтлин Леверенц (САЩ) - 2:08,95

щафета 4 по 200 метра свободен стил (мъже):
1. САЩ (Райън Лохте, Конър Дуайър, Рики Беренс, Майкъл Фелпс) - 6:59,70 минути
2. Франция (Амори Лево, Грегори Мале, Клеман Лефер, Яник Анел) - 7.02,77 минути
3. Китай (Хао Ян, Ли Юнци, Хайци Цзян, Ян Сун) - 7.06,30 минути

фехтовка, рапира (мъже):
1. Лей Шън (Китай)
2. Алаелдин Абулкасем (Египет)
3. Чол Бюн-Чул (Република Корея)

София 1000, ул. "Ангел Кънчев" № 4
тел. (+359 2) 987 5695
факс (+359 2) 987 0379

 

logo off

@ 2014 All Rights Reserved

Created by Web Publishing House JSC