Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Морехон с бронз и без квота, в кикбокса с трети медалѝ

Състезаващият се за България боксьор Йордан Морехон остана с бронзов медал на Европейските игри в Полша. В категорията над 92 кг натурализираният кубинец отстъпи с 0:5 пред британеца Джъсти Орие.

Така Морехон се нареди трети в класирането и не успя сега да спечели олимпийска виза за Париж, която на турнира в Полша се полага само на финалистите при супертежките. По-рано през деня до финалите в бокса на Европейските игри достигнаха Станимира Петрова, Светлана Ставева и Хавиер Ибанес Диас.

В кикбокса и Кристина Николова се класира за полуфиналите и така си осигури минимум бронз, след като на четвъртфиналите в лайт контакт на кат. 50 кг победи с 3:0 Анна Кнобел (Полша). Утре българката ще спори за място във финала с германката Мишел Месмер. По-рано през деня Иван Кръстанов надделя с 2:1 на четвъртфинал на лайт контакт в категория до 79 кг над Лука Падоан (Италия) и си гарантира минимум бронз.

Утре на полуфинала българинът ще срещне Амин Рмадан от Германия. Александра Димитрова също си осигури медал в категория до 52 килограма фул контакт на ринг, като на четвъртфиналите победи с 3:0 Ясмина Над (Сърбия). Утре  нейна съперничка на полуфинала ще бъде италианката Никол Перона.