Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Сестрите Стоеви са на финал

Сестри Стоеви се класираха за финала в турнира по бадминтон от Европейските игри в Полша. Габриела и Стефани победиха в най-тежкия си двубой досега с 2:1 (17:21, 21:14, 21:12) французойките Ламбер/Тран (Фр) и си осигуриха минимум сребърен медал.

Така сестри Стоеви ще излязат в спор за златото на финала утре от 19.00 ч. българско време. Двете вече веднъж стъпиха на върха в европейските игри, след като грабнаха титлата преди 8 години на дебютното издание в Баку’2015.

Втора българска боксьорка достигна до мача за титлата на Европейските игри в Краков. В полуфинала на кат. 57 кг Светлана Станева победи с 4:1 италианката Ирма Теста (Ит), с което си осигури минимум сребро. По-рано през деня Станимира Петрова се класира за финалния двубой в кат. 54 кг на боксовия турнир от Европейските игри в Полша. Българката се наложи с категоричното 5:0 над Шарли Дейвидсън (Вбр) и така стигна до мача за златото, като си осигури минимум сребро. Финалът с румънката Ленута Перийоч е утре от 19 ч. българско време, в който Станимира ще защитава титлата си от Минск, преди 4 години тя грабна златото във вторите Европейски игри, но в кат. 57 кг.

Българските сабльорки отстъпиха в мача за бронза на отборния турнир по фехтовка от Европейските игри в Полша. Белослава Иванова, Емма Нейкова, Олга Храмова, Йоана Илиева загубиха от Унгария с 40:45 и така останаха на крачка от медалите. Нашите стартираха с победа над Турция с 45:24, след което надиграха в четвъртфинал и тима на Испания с 45:44. Това им осигури място на полуфиналите срещу Франция, където отстъпиха с 35:45, а това ги прати в мача за бронза срещу Унгария.

В кикбокса Иван Кръстанов победи с 2:1 на четвъртфинал на лайт контакт в категория до 79 кг Лука Падоан (Италия) и така си гарантира минимум бронз. Утре на полуфинала българинът ще срещне Амин Рмадан от Германия.

По-рано днес Александра Димитрова си осигури медал в категория до 52 килограма фул контакт на ринг, след като на четвъртфиналите победи с 3:0 Ясмина Над (Сърбия). Утре нейна съперничка на полуфинала ще бъде италианката Никол Перона. На четвъртфиналите пойнтфайтинг в категория до 50 кг на татами Кристина Николова загуби от Надине Мейлин Лашо (Швейцария) с 16:19, но по-късно днес българката ще играе и на
четвъртфиналите на лайт контакт срещу Анна Кнобел (Полша).